Národní parky Kostariky
January 28, 2025
-
February 11, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Národní parky Kostariky

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 30. 6.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

84990

 Kč

81990

Poslední 2 volná místa - top exotika - národní parky - příroda - pozorování zvířat - relax na plážích Pacifiku a Karibiku - v doprovodu Mgr. Hany Tomsové

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

28. 1. z Letiště Václava Havla z Prahy;

11. 2. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – San José – Praha s přestupem v Paříži;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • zpáteční lodní dopravu do Tortuguera;
 • ubytování – 13 x různého typu ve **/*** hotelích a resortech (pouze dvoulůžkové pokoje);
 • stravu – 7x snídaně;
 • dopravu na místě po celou dobu zájezdu (mikrobus);
 • servis české průvodkyně (místní průvodce podle potřeby);
 • ranní vycházka s místním průvodcem v národním parku Monteverde;
 • plavba na kánoích po vodních kanálech s místním průvodcem národního parku Tortuguero (vrchol zájezdu);
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 190 USD/osoba (pokrývá vstupy do všech národní parků);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • spropitné na hotelích;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 620 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 920 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • Minimální/maximální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

28. 1. úterý – sraz na Letišti Václava Havla ve 04:00 hod. ráno, odlet z Prahy do San José v 06:30 hod. s přestupem v Paříži, přílet do San José v 17:50 místního času, přejezd na hotel Tarcoles Birding Lodge, nocleh.

2. den

29. 1. středa – přejezd na pacifické pobřeží, Národní park Carara – oblast na hranici mezi horkými suchými tropickými nížinami na severu a vlhkým klimatem tichomořského pobřeží na jihu s celoročně skvělými podmínkami pro pozorování ptáků, včetně pestrobarevného ary arakangy, pozorování krokodýlů u řeky Tárcoles, ubytování Jungle Beach Hotel, nocleh.

3. den

30. 1. čtvrtek – celodenní pobyt v národním parku Manuel Antonio – vycházky podél nádherných pláží obklopených tropickým pralesem, pozorování opic, lenochodů, leguánů a jiných zvířat, odpočinek na plážích a koupání v moři, ubytování Jungle Beach Hotel, nocleh.

4. den

31. 1. pátek – přejezd do oblasti Guanacaste, Národní park Palo Verde – mokřady v záplavové oblasti řeky Tempisque jsou místem s jednou z největších koncentrací vodního ptactva ve Střední Americe, ubytování Rinconcito Lodge, nocleh.

5. den

1. 2. sobota – celodenní pobyt v národním parku Rincón de la Vieja – vycházka vulkanickou krajinou na pomezí pralesa a savany s bublajícími bahenními sopkami a sirnými prameny, možnost koupání v chladivém jezírku pod vodopádem nebo v přírodním termálním prameni, ubytování Rinconcito Lodge, nocleh.

6. den

2. 2. neděle – přejezd okolo řetězce sopečných vrcholů do oblasti horského mlžného pralesa Národní park Volcán Tenorio – procházka k vodopádu na tyrkysově zbarvené řece Río Celeste se sopečným vrcholem v pozadí, ubytování Casa Jungle Monteverde (pouze manželské postele), nocleh.

7. den

3. 2. pondělí – snídaně, celodenní pobyt v přírodní rezervaci Monteverde – návštěvu zahájíme ranní vycházkou s místním průvodcem, poté se již sami budeme procházet horským mlžným lesem se stromy porostlými mechy, lišejníky, broméliemi a liánami + pozorování kolibříků, fakultativně možnost noční vycházky s místním průvodcem (lenochodi, kynkažu, hadi apod.), ubytování Casa Jungle Monteverde (pouze manželské postele), nocleh.

8. den

4. 2. úterý – snídaně, dopoledne volitelný fakultativní program – tzv. canopy tour (adrenalinová jízda po lanech nad korunami stromů v pralese), poklidná procházka po vysoko položených lávkách mezi korunami stromů, návštěva kávové a/nebo čokoládové farmy nebo vycházka v rezervaci Santa Elena, přejezd okolo jezera Arenal, které je největší vodní plochou v Kostarice do oblasti stejnojmenné sopky Volcán Arenal, fakultativně možnost koupání v přírodních termálech, ubytování Confort Arenal, nocleh.

9. den

5. 2. středa – snídaně, Národní park Volcán Arenal – vycházka pralesem po úpatí sopky k mladému lávovému proudu a k jezeru Arenal, odpoledne dlouhý přejezd na karibské pobřeží, ubytování Cabinas Arrecife, nocleh.

10. den

6. 2. čtvrtek – snídaně, celodenní pobyt v národním parku Cahuita – vycházka podél nádherného pobřeží obklopeného pralesem a mangrovovými porosty, pozorování mývalů, nosálů, opic, lenochodů atd., odpočinek na plážích a koupání v moři, fakultativně možnost šnorchlování v blízkosti korálového útesu, ubytování Cabinas Arrecife, nocleh.

11. den

7. 2. pátek – snídaně, z města Moín plavba lodí do pralesní vesničky Tortuguero, fakultativně noční vycházka s průvodcem (tropické žáby, hadi aj.), ubytování Carey Lodging, nocleh.

12. den

8. 2. sobota – snídaně, národní park Tortuguero – brzy ráno plavba na kánoích s místním průvodcem po vodních kanálech obklopených pralesem s pozorováním leguánů, bazilišků, kajmanů, želv, opic, papoušků a mnoha vodních ptáků (vrchol zájezdu), po zbytek dne individuální program – pěší vycházka v národním parku, individuální plavba kánoí, relax na plážích, ubytování Carey Lodging, nocleh.

13. den

9. 2. neděle – snídaně, plavba lodí zpět do civilizace a přejezd přes centrální horský hřeben k městu Cartágo, ubytování Hotel Las Brumas, nocleh.

14. den

10. 2. pondělí – Národní park Volcán Irazú – vycházka k sopečnému kráteru, odpoledne přejezd na letiště s odletem ze San José v 20:05 hod. místního času s přestupem v Paříži.

15. den

11. 2. úterý – přílet do Prahy v 17:25 hod.

Národní parky Kostariky
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 30. 6.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
28.1.2025
-
11.2.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Dle programu
Destinace
Amerika
Kostarika
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

84990

 Kč

81990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.