Dovolená 2012 Irsko

Vyprodáno

Termín zájezdu 21.06.2012 - 01.07.2012
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Priváty
Strava dle programu
Destinace Irsko
Cena včetně
poplatků
20 990 Kč
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

ODLET: 21.6. z Prahy z ruzyňského letiště, přesný čas odletu bude upřesněný asi 1 měsíc před odletem
NÁVRAT: 1.7. do Prahy opět na ruzyňské letiště.
PROGRAM: jako hlavní základna nám poslouží město Tralee, coby nejatraktivnější část Irska, na jihozápadě hrabství Kerry, ve kterém je situováno ubytování. Převážně odtud se bude denně vyjíždět za programem.
Hrabství Kerry (naše základna) to jsou kilometry horských močálovitých planin, kde vřes a kapradí sem tam přerušují jezera, Killarney - jezera nevšední krásy spolu s nejvyššími horami v Irsku, Killarney National Park, plavba lodí na překrásný ostrůvek Inisfallen s velmi bujnou vegetací, opatství Muckross Abbey, Ring of Kerry - naučná stezka, Valentia Island - nejzápadnější přístav v Evropě, poloostrov Dingle, výstup na vrchol Mount Brandon, dle počasí koupání a slunění na nádherné písečné pláži u městečka Inch, nebo Ventry, keltské zříceniny a pevnosti, kamenné klenuté chatrče připomínající včelí úly, jeskynní obydlí, podzemní místnosti, kostely, vztyčené kameny a kříže, Gallarus Oratory - nejpůsobivější raně křesťanská památka poloostrova Dingle, ke konci zájezdu nás čeká ještě návštěva Dublinu, hlavního města Irska, které leží na řece Liffey - katedrála sv. Patrika, kde v 18. století působil jako děkan Jonathan Swift (autor knihy Gulliverovy cesty), Guinnesovo muzeum (největší evropský pivovar - skvělé tmavé pivo), Temple Bar s možností poznání nočního života (čtvrť, kde začínala slavná irská skupina U2), navštívíme též Christ Church Cathedral, aj.

UBYTOVÁNÍ: v Tralee (8x) - solidní noclehy (***) v privátních domech. Každý dům je pro 8 osob a je vybavený 4 ložnicemi (vždy po 2 osobách), obývacím pokojem, vybavenou kuchyní, TV + satelit + internet. Předpoklad stravování v domě ve vlastní režii ze surovin zakoupených v supermarketu, v Dublinu (2x) v hotelu střední kategorie

POKYNY: vážným zájemcům zašleme cestovní smlouvu, složenku nebo číslo účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši nejméně 8.000 Kč/osoba, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. osobně nebo oskenovanou e-mailem, po připsání platby na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, celá platba musí být uhrazena nejpozději do 21.5.2012, cena zájezdu je kalkulovaná a neměnná do 26 Kč/1 euro a v případě, že bude kurz měsíc před odletem nad touto hranicí, bude se muset cena navýšit (např. 29 Kč/1euro = navýšení asi 500 Kč).

DOPORUČENÍ: nezapomeňte na léky, které pravidelně užíváte, fotoaparát, kameru, deštník (pláštěnku), větrovku apod. Asi 6 týdnů před odletem obdržíte finální informace a pokyny k zájezdu.

 

CENA ZAHRNUJE: letenku Praha - Dublin - Praha, letištní, bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu mikrobusem, nebo turistickým autobusem po Irsku, 10x ubytování, částečně stravu, vstup do pivovaru, pojištění do zahraničí, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupy do hrazených objektů, parků, loď (celkem 6O Euro), poplatky za odbavení zavazadla, cca 20 Euro, strava, připojištění proti stornu (nepovinné) 330 Kč/os./pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu CS (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, viz. www.avetour.cz/pojisteni, nebo na vyžádání v CK)

Program zájezdu

1. den

21.6. čtvrtek - odlet do DUBLINU Přesný čas odletu bude upřesněný asi 6 týdnů před odletem.

2. den

22.6 . pátek - CESTA DUBLIN - TRALEE 50km - opatství Glendalough, v lesích kolem 2 dvou jezer - sídlo mnišské vzdělanosti ze 6. stol., založené sv. Krvinek, průjezd nádhernými přírodními pasážemi po úzkých „zapomenutých“ cestách, Rock of Cashel - jeden z nejznámějších a nejzachovalejších irských hradů svázaných s národní historií a sv. Patrikem - ubytování na jihozápadě Irska – Tralee (8x).

3. den

23.6. sobota - POLOOSTROV BEARA První seznámení s typickou krajinou hrabství Kerry jižně od Tralee, městečka Kenmare mimo jiné s kamennou osadou s kamenným kruhem a Bantry posazené do zálivu poloostrova Sheep head s nádherným parkem a hradem, výlet loďkou na ostrov Garnisch – úžasná botanická zahrada, průjezd přes čarokrásný Healy Pass (průsmyk) po dechberoucích serpentinách.

4. den

24.6. neděle - TRALEE A NEJBLIŽŠÍ OKOLÍ Tralee – prohlídka centra, Fénit - nádherná vyhlídka na záliv se sochou významného irského patrona sv. Brendana – mys sv. Brendana, kratší pochod nad skalisky, Ardfert klášter a katedrála - přímořský Ballybunion – útesy, Blennerville – obrovský větrný mlýn.

5. den

25.6. pondělí - POLOOSTROV IVERAGH Okruh Ring of Kerry - pravděpodobně nejkrásnější jednodenní okružní trasa Irska, vyjížďka na Ladies View s panoramatickou vyhlídkou na jezera, městečka Sneem s pestrobarevnými stylovými domy, Cahersiveen – rodné město Daniela O´Conela, Killorglin („kozí město“), Staigue Ringfort – torza velmi staré pevnosti na zelené louce, návštěva alespoň jedné pláže – v případě příznivého počasí koupání.

6. den

26.6. úterý – KILLARNEY - CORK Jedno z nejznámějších center turismu v Irsku - loďkou na malý ostrov Innisfallen s ruinami kláštera - hrad Ross Castle s expozicí - zapomenutý kout Muckross Abbey, největší hrabství Irska Cork s návštěvou hlavního města Corku – prohlídka starobylého města, hrad Blarney – mohutná pevnost s legendárním kamenem z Blarney

7. den

27.6. středa - POLOOSTROV DINGLE Mořské muzeum - rybářské městečko - Gallarus oratory jeden z nejstarších kostelů - průjezd Connor Pass horským průsmykem – nenáročný výstup k horském jezírku k překrásné vyhlídce, výstup k horskému Famine Cottages muzeum památníku velkého hladomoru v 19.stol. - oblast, kde se ještě dnes mluví irštinou, procházka případně koupání na některé zlatavé pláží nejzápadnějšího výběžku poloostrova.

8. den

28.6. čtvrtek - MOHERSKÉ ÚTESY Celodenní výlet na sever – transfér k obrovitým útesům Cliffs of Moher - ohromný keltský dolmen Poulnabrone - hrad Bunratty Castle (zvenku) – městečko Adare – nejhezčí irské město, kde dodnes stojí několik domků z doškovými střechami.

9. den

29.6. pátek - OSTROV SKELLIG – VALENTIA ISLAND Tento den nabízíme životní zážitek - výlet rybářskou lodí 16 km na opuštěný mnišský ostrov Skellig se zbytky kamenných obydlí ze 7. století, které byly později vypleněny Vikingy s hnízdištěm afrického ptactva Papuchálkové, Terejové aj. Každopádně SKELLIG je zcela jedinečné místo! (cca 50 euro) před, nebo po výletu ještě projedeme zajímavý ostrov Valentia Island výjezd k nejvyššímu místu ostrova, vyhlídka a kratší vycházka k útesům, návštěva hlavního města ostrova – Knighstown, na ostrově Valentia se rovněž nachází místo, kde došlo k prvnímu telegrafickému spojení mezi Evropou a Amerikou.

11. den

1.7. neděle - DUBLIN V sobotu (30.6.) se vše zdaleka nestihne vše v Dublinu projít, proto v neděli (1.7.) bude volné pokračování Dublinu - 2. část, pozdě odpoledne přesun na letiště, odlet do Prahy


* Tento zájezd jsme již několikrát realizovali a během pobytu jsme ještě navštívili i další půvabná místa této překrásné země
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek

Zážitky cestovatelů

Eva a Zdeněk Klímovi, Hana Takáčová a Jarmila Stehlíková

02.07.2013

Irsko

Irsko červen 2013

Děkujeme za krásný a vydařený zájezd do Irska. Příznivé počasí a hlavně znalí a příjemní průvodci Vojta Hora a Jirka Pecka nám umožnili poznat detailně jihozápad Irska.

Horská Květa

09.07.2012

Irsko

Irsko 21.6. - 1.7. 2012

Vážení přátelé, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za překrásný zájezd do Irska. S průvodcem Vojtou jsme, díky přepravě mikrobusem, mohli navštívit nejen spoustu zajímavých památek, ale i jinak pro bus nepřístupná místa v nádherné irské krajině. Bylo báječné, že Vojta navštívenou oblast zná a mohl tak rozšířit program zájezdu a ukázat nám tuto část Irska i s místním koloritem. Navíc jsme měli štěstí i s počasím. S pozdravem Květa Horská