Etiopie
February 6, 2025
-
February 15, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Etiopie

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 5 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

77990

 Kč

72990

Dobrodružná cesta - národní parky - plavba po jezeře Chamo - divoká zvířata - domorodé kmeny - s předním českým odborníkem doc. PhDr. Janem Záhoříkem, Ph.D.

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

6. 2. z Letiště Václava Havla z Prahy;

15. 2. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Addis Abeba – Praha s přestupem v Istanbulu;
 • místní přelety Addis Abeba – Arba Minch, Jinka – Addis Abeba, Addis Abeba – Dire Dawa, Dire Dawa – Addis Abeba se společností Ethiopian Airlines;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 5 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 7x různého typu v (**** hotel v Addis Abeba, na ostatních místech ** hotely/zařízení hotelového typu bez označené kategorizace);
 • stravu – snídaně, obědy/večeře;
 • dopravu na místě po celou dobu zájezdu soukromými terénními vozidly;
 • plavba lodí po řece Omo;
 • plavba lodí po jezeře Chamo;
 • servis předního českého afrikanisty, odborníka a průvodce doc. PhDr. Jana Záhoříka, Ph.D.;
 • servis místních průvodců;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 100 USD /osoba (vybere průvodce, pokrývá vstupy do různých památek, objektů, parků, bakšišné pro řidiče a zaměstnance hotelů);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • vyřízení vstupního víza 82 USD / osoba (vyřídí CK, nebo individuálně);
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C70+CK2 – navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 310 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 610 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

1. den

6. 2. čtvrtek – sraz všech účastníků na Letišti Václava v 07:00 hod. v odletové hale TERMINÁL 1 naproti kavárně Starbucks, odlet s leteckou společností Turkish Airlines v 09:55 hod. s přestupem v Istanbulu, přílet do Addis Abeba v 23:45 hod. místního času, transfer na hotel, nocleh – Friendship Hotel.

2. den

7. 2. pátek – snídaně, prohlídka Addis Abeby, mimo jiné Národní muzeum – artefakty mapující nejstarší historii Etiopie, aksumská keramika, 3,2 mil. let stará kostra hominida Astralopithecus afarensis tzv. „Lucy“,  Etnografické muzeum – nachází se nachází v bývalém paláci posledního panovníka Haile Selassieho, kde jsou soustředěny sbírky především z jihu země, artefakty z křesťanské a islámské kultury, oběd, po obědě výjezd na horu Entoto (3 200 m n.m.), odkud se nabízí úchvatný výhled na celé město, návrat zpět od města, večeře individuálně, nocleh – Friendship Hotel.

3. den

8. 2. sobota – snídaně, ráno přelet do města Arba Minch rozkládajícího se mezi horami s výhledem na jezera Abaya a Chamo, plavba po jezeře Chamo – jedno z nejkrásnějších v Etiopii, kde nám budou dělat společnost krokodýli a skupinky hrochů, které spolu s vodním ptactvem představují nejpozoruhodnější obyvatele jezera, oběd v Arba Minch a poté přejezd do horské vesnice Chencha, domova kmene Dorzo. Dorzové žijí ve vysokých chýších, jejichž tvar připomíná sloní hlavu a jsou to vyhlášení tkalci. Mimo to vyrábí směs na tradiční chléb "kocho“, jehož přípravu si budete moci vyzkoušet. Poté odjezd zpět do Arba Minch, večeře individuálně, nocleh – Mora Heights Lodge.

4. den

9. 2. neděle – snídaně, odjezd do oblasti kmene Konso s krásnými terasovitými políčky a opevněnými osadami. K charakteristickým náboženským a kulturním tradicím kmene Konso patří unikátní pohřební rituály a vztyčování dřevěných totemů na hrobech. Právě tyto tradice zajistily, že byla kulturní krajina Konso v roce 2011 zařazena na seznam kulturního dědictví UNESCO. Oběd, poté přejezd do vesnice Turmi, návštěva kmene Hamarů, jejichž ženy nosí dvoudílné kožené sukénky, typické účesy mají zpevněné pomocí barevných jílů a pryskyřice a na rukou nosí silné měděné náramky. Pokud budeme mít štěstí uvidíme i známý iniciační obřad skoku na býka tzv. bull jump (v domorodém jazyce ukule) – přerod chlapce v muže, jehož součástí je i přebíhání přes hřbety krav, večeře individuálně, nocleh – Buska Lodge.

5. den

10. 2. pondělí – snídaně, cesta do Údolí Omo, kde žijí desítky domorodých kmenů, jejichž způsob života se po staletí příliš nezměnil. Při návštěvě jednotlivých vesnic uvidíte jejich originální oděvy, šperky, tradiční obydlí, tance, hry a rituály. Třemi nejnavštěvovanější kmeny jsou Hamar, Mursi a Karo. Muži kmene Mursi mají ve rtech vložené velké hliněné talíře, Karové jsou experti na malování na tělo, pomocí jílů a dostupných rostlinných pigmentů vykreslují fantastické vzory na svých tvářích, hrudi, pažích a nohách. Muži kmene Karo si také vyřezávají a holí vlasy do extravagantních tvarů, večeře, nocleh – Buska Lodge.

6. den

11. 2. úterý – snídaně, vesnice Key Afer – centrum místní populace, kde navštívíte jeden z nejbarevnějších trhů v údolí Omo, skvělá příležitost interakce s místními obyvateli, z nichž mnozí cestují na dlouhé vzdálenosti pěšky, aby se trhu zúčastnili. Jedno z mála míst na zemi, kde se stále praktikuje směnný obchod, přejezd za kmenem Banna, kde malí kluci chodí na vysokých chůdách, poté přejezd do města Jinka – obchodní město v jižní Etiopii, které se nachází v kopcích severně od plání Tama, cestou návštěva vesnice Ari, oběd během dne, večeře individuálně, nocleh – Eco Omo Resort.

7. den

12. 2. středa – snídaně, odjezd do oblasti v národním parku Mago, kde žijí kmeny Murs.  Mursiové patří díky výrazným destičkám na rtech, které nosí jejich ženy, mezi nejznámější a nejfotografovanější z kmenů z údolí Omo, možnost navštívit jejich vesnice a dozvědět se více o jejich fascinujícím způsobu života, oběd, odpoledne odlet do Addis Abeba, večeře individuálně, nocleh – Friendship Hotel.

8. den

13. 2. čtvrtek – snídaně, přelet z Addis Abeba do Dire Dawa, poté přejezd do Hararu – čtvrté nejposvátnější muslimské město na světě, které po Mekce, Medině a Jeruzalémě hostí poutníky. Zeď ze 16. století postavili lidé z kmene Adere, aby se chránili před nájezdníky. Návštěva domu Arthura Rimbuada, proslulého francouzského básníka, který zde v 19. století pracoval a žil, návštěva Národního muzea a Muzea Harari a domu Rase Mekonnena (otce Haile Selassieho). Tento večer si můžete užít starodávnou tradici krmení hyen, což je podívaná, která pravidelně přitahuje davy, večeře, nocleh – Wonder Land Hotel.

9. den

14. 2. pátek – snídaně, Harar – historické město, které se nachází na vysokém srázu s výhledem na hluboké soutěsky, poušť a savanu, nedávno bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde 82 mešit a 102 svatyní, zmínky o starém opevněném městě Harar, neboli Jugal, se datují do 60. let 16. století, kdy byla postavena původní hradba. Oběd, následně přejezd do Dire Dawa a odlet zpět do Addis Abeba (pravděpodobně navazující na mezinárodní odlet).

* Ve večerních hodinách se zúčastníte folklorní večeře (v ceně), kde budete mít možnost ochutnat několik národních jídel a sledovat tance různých etnických skupin Etiopie. Součástí bude i tradiční kávový obřad.

10. den

15. 2. sobota – v 00:45 odlet zpět do Prahy s přestupem v Istanbulu, přílet do Prahy v 9:00 hod. místního času.

Etiopie
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 5 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
6.2.2025
-
15.2.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Afrika
Etiopie
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

77990

 Kč

72990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.