Zdravotní péče ve Francouzské Polynésii

Plánujete dovolenou v Polynésii? Jak je to se zdravotní péčí na Tahiti a dalších polynéských ostrovech a na co se do Francouzské Polynésie před odjezdem připravit?

Zdravotnictví Polynésie

Lékařská péče na Tahiti a ostatních polynéských ostrovech

Zdravotní péče ve Francouzské Polynésii, a především pak na Tahiti, je na velmi dobré úrovni. K dispozici jsou lékárny i první pomoc. Na ostatních ostrovech jsou možnosti omezenější - najdete zde většinou jen praktické lékaře.

Před cestou na dovolenou do Francouzské Polynésie si nezapomeňte pořídit kvalitní cestovní pojištění, které pokryje případné výdaje na ošetření. Za poskytnutí lékařského péče se v Polynésii platí většinou hotově. Ošetření jsou na naše poměry nákladná a uhradit je budete muset vždy. Po uhrazení lékařského úkonu si nezapomeňte schovat potvrzení o úhradě a případnou další dokumentaci k ošetření. Po návratu domů je po vás bude vyžadovat vaše zdravotní pojišťovna při proplácení výloh.

Zdravotní péče Polynésie

Do kufru si přibalte vlastní lékárničku

S ohledem na místní ceny se vyplatí mít s sebou lékárničku se základními léky a zdravotními pomůckami (aspirin, antialergika, antibiotika, antiseptika, gel na štípance, náplasti a obvaz, …).

Velkou výhodou je, že na dovolenou do Francouzské Polynésie není nutné žádné očkování. Platí pouze obecná cestovatelská doporučení, jako  je vakcinace proti žloutence typu B a tetanu. My doporučujeme i břišní tyfus nebo meningokok. Pouze pokud byste plánovali výlety do divočiny, praktické je mít očkování proti vzteklině.

Stejně jako v jiných exotických destinacích doporučujeme opatrnost na přímém slunci. Nepijte vodu z neověřených zdrojů (raději ani z kohoutku).

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.