Příběh plyšového medvídka Teddyho

Odkud se vzal medvídek Teddy bear? Pochází z Ameriky, odkud se postupně dostal do celého světa. Příběhů, které se vážou k jeho vzniku, je hodně. Nejvíc se ale mluví asi o tomto…

Medvídek Teddy má kořeny v USA

Teddyho příběh

Příběh vypráví, že medvídek Teddy je pojmenovaný po prezidentovi Theodoru Rooseveltovi. Ten byl vášnivým lovcem a se vznikem oblíbené dětské hračky, je spojený jeden z jeho neúspěšných lovů v lese.

Prezident byl se svou družinou na lovu, když jim cestu zkřížil velký medvěd. Všichni zamířili a medvěda chtěli zabít, prezident je však v poslední chvíli zastavil výkřikem: „STOP!“ Uviděl totiž malé medvídě a bylo mu jasné, že velký medvěd je jeho matkou. Theodor tak medvědici zachránil a jeho šlechetný skutek připomíná jméno dětské hračky - medvídek Teddy.

Jak vypadali první medvídci?

Předchůdci plyšových medvídků byli nepohybliví a děti je za sebou většinou tahaly jako vozík. Postupně se z medvídka stala plyšová hračka a hlavně fenomén nejen pro děti, ale i dospělé. Po celém světě se vyrábí v nejrůznějších provedeních - medvídek z látky, ze dřeva, kovu, keramický medvídek nebo sladcí gumoví medvídci.

Americký medvídek Teddy bear

Medvídek k nezaplacení

Věděli jste, že plyšoví medvídci vyrobení před 2. světovou válkou jsou hledaným sběratelským kouskem? Pokud je značka výrobce plyšového medvídka ve formě knoflíku, na kterém je nápis STEIFF a medvídek má knoflík přišitý na levém uchu, jde se o sběratelsky nejcennější exempláře tohoto německého výrobce. V roce 1989 se v USA prodal medvídek z roku 1920 za neuvěřitelných 3,5 milionu korun.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.