Phu Quoc - nejkrásnější ostrov Vietnamu

Ostrov Phu Quoc, přezdívaný jako Nefritový ostrov, je největším a nejkrásnějším ostrovem Vietnamu. Ačkoliv začíná být mezi turisty čím dál populárnější, pořád zde najdete místa, která jsou cestovním ruchem skoro nepolíbená. Rozhodně doporučujeme toto malebné místo na jihu Vietnamu navštívit.

 

Phu Quoc má cca 80 tisíc obyvatel, hlavním střediskem ostrova je městečko Dương Đông (Zuong Dong) a jeho severní část je vzdálená pouhých cca 15 km od kambodžské provincie Kampot. Na ostrov se můžete dostat lodí nebo letecky. Pokud vás ostrov Phu Quoc láká, níže najdete několik zajímavých tipů, které na ostrově stojí za návštěvu:

 

Továrny na rybí omáčku

Rybí omáčka je neodmyslitelnou součástí vietnamské kuchyně. Na ostrově Phu Quoc můžete najít dokonce několik míst, kde se tato pochutina vyrábí a rozhodně je nelze minout - především díky specifickému zápachu fermentovaných ančoviček, které mohou naložené v kádích odpočívat i rok a víc. Omáčku v lahvičkách si můžete, v přepočtu za pár korun, pořídit i přímo na místě.

 

Pepřové farmy

Další zajímavý suvenýr z Vietnamu, přímo z ostrova Phu Quoc, je pepř různých barev, který se tu pěstuje a sbírá na volně přístupných pepřovníkových plantážích, které vzdáleně připomínají chmelnice. Ostrov Phu Quoc je největším distributorem pepře ve Vietnamu.

 

Perly z Phu Quoc

Ostrov Phu Quoc je proslavený svými krásnými perlami, které zde mají ideální podmínky k pěstování. Perly z Phu Quoc mají různé barvy,tvary a velikosti, a protože je o ně ve světě stále větší zájem, stalo se jejich pěstování na perlových farmách zdrojem obživy velkého množství místních obyvatel. Výrobky z perel si zde můžete zakoupit.  

 

Duchovní místa ostrova Phu Quoc

Stejně jako na vietnamské pevnině, můžete i na ostrově Phu Quoc navštívit rozmanité, bohatě zdobené chrámy a pagody. Například v barevném chrámu Cao Dai najdete symboly všech náboženství světa včetně vševidoucího oka jakožto symbol boha. Pagoda Ho Quoc, na vrcholu kopce nabízí krom úchvatného výhledu do okolí i velkou zelenou sochu Buddhy z nefritu a reliéf draků a lotosových květů, vinoucí se středem schodiště po celé jeho délce. Jsou to místa plná klidu a míru, ideální k relaxaci.

 

Národní park Phu Quoc

Na severovýchodě ostrova Phu Quoc se nachází Národní Park Phu Quoc. Se svými 32 tisíci hektary je považován za malý ráj na Zemi. Nachází se zde mnoho různých druhů rostlin a živočichů včetně těch ohrožených a krásná skoro nedotčená exotická příroda s malebnými vodopády.

 

Kokosová věznice Cay Dua

Na ostrově Phu Quoc můžete během své dovolené navštívit i bývalou věznici Cay Dua, kterou začali stavět Francouzi během indočínské války a byla uzavřena, když Vietnam získal nezávislost na Americe v roce 1975. Dnes je uznána za vietnamské národní historické místo a od roku 1996 je otevřena pro veřejnost.

 

Most lásky Kiss Bridge

Kromě historie, řemesel a přírody můžete při své dovolené na ostrově Phu Quoc najít také trochu té romantiky. Most Kiss Bridge (Cau Hon Phu Quoc), který byl slavnostně otevřen v prosinci roku 2023, se stal symbolem lásky a intimity a navštěvují ho páry z celého světa. Most je složen ze dvou oblouků, které se setkávají velmi blízko u sebe, avšak zůstávají oddělené, což má symbolizovat blízkost i vzdálenost dvou lidí.

 

Nejdelší lanovka světa

Ostrov Phu Quoc se může pyšnit ještě dalším „nej“ a to nejdelší lanovkou světa Hon Thom. Lanovka byla otevřena v roce 2018 a její délka činí 7 900 metrů. Skládá se pouze z 6lanových pilířů, při čemž nejvyšší z nich má 174 metrů. Každá ze 70kabin pojme 30 osob a z An Thoi na začátku trasy vás na ostrov Hon Thom nakonci trasy dopraví za 15 minut.

 

Pokud vás z některý z našich tipů zaujal, připojte se k nám na poznávací okruh Vietnam - jih, během kterého strávíme několik dní v tomto vietnamském ráji.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.