Pacific Grove fascinující městečko v obležení motýlů

Moře, historické stavby, romantický maják ale hlavně kolonie motýlů monarchů - to jsou hlavní lákadla, za kterými se do amerického městečka Pacafic Grove jezdí.

Moře, historické stavby, romantický maják, ale hlavně kolonie motýlů monarchů - to jsou hlavní lákadla, za kterými se do amerického městečka Pacific Grove jezdí.

Kolonie motýlů monarchů v Pacific Grove

Pacific Grove je pobřežní město v Monterey County v Kalifornii (USA). Pacific Grove leží mezi Point Pinos a Monterey. Známé je zejména pro své viktoriánské domy, pláže státního parku Asilomar a motýly, kvůli kterým se městu dokonce přezdívá „Motýlí město USA“. Od listopadu do března sem totiž přilétají stovky tisíc nazlátlých motýlů - motýlů monarchů.

Pacific Grove, město které dýchá historií

Pacific Grove vyniká množstvím krásných historických domů. Jde o město s největší koncentrací historických staveb z celé Kalifornie (asi tři čtvrtiny domů se považují za historické). Některé z nich se proměnily v hostince a menší hotely.          

Další atraktivitou Pacific Grove je maják Point Pinos Lighthouse, který je nejstarším fungujícím majákem na západním pobřeží. Ve městě dále můžete navštívit Přírodovědné muzeum a Centrum umění. Oba objekty najdete v historickém centru města. V devadesátých letech bylo město oblíbenou filmovou lokalitou.

Maják Poin Pinos Lighthouse v Pacific Grove - USA

Stěhovaví motýli monarchové

Co myslíte? Jakou vzdálenost urazí párcentimetrový motýl za den? Těžko věřit, ale denně zvládne i 120 kilometrů. Monarchové během dlouhých a horkých letních dnů žijí na území přiléhajícím k hranicím USA a Kanady. Když sem však začne proudit polární vzduch, v celé oblasti se prudce ochladí. Protože motýli neumí kontrolovat svoji vnitřní teplotu a rychle jim ubývá potrava, musí se přestěhovat do příznivějšího prostředí.

Motýli, jež v létě pobývají mezi Tichým oceánem a Skalnatými horami, směřují na zimu do Kalifornie a právě do Pacific Grove. V polovině února, když začínají stoupat teploty a dny se prodlužují, monarchové intenzivně sají nektar z květů, aby nastřádali síly pro návrat na sever a v březnu se vrací zpět.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.