Nezapomenutelné momenty na ostrově Tahiti

Historie, vynikající kuchyně, krásná příroda a lákavé příležitosti ke koupání - to je ostrov Tahiti v Polynésii. Pro většinu turistů je spíše přestupní stanicí na cestě do vysněného ráje z katalogu. Což je trošku škoda... Posuďte sami.

Historii, vynikající kuchyni, krásnou přírodu i lákavé příležitosti ke koupání nabízí ostrov Tahiti ve Francouzské Polynésii. Pro většinu turistů je spíše přestupní stanicí na cestě do vysněného ráje z katalogu. Což je trošku škoda... Posuďte sami.

Tahiti

Základní informace o ostrově Tahiti v Polynésii

Polynéský ostrov Tahiti se nachází na Společenských ostrovech v Tichém oceánu. Plochu o rozloze 1 042 km2 obývá 178 133 obyvatel (statistika z roku 2007), což je bez mála 70 % všech obyvatel Francouzské Polynésie. 70 % místních jsou přitom Polynésané, zbytek tvoří Evropané, Číňané a v menším zastoupení další národnosti.

Tahiti je největším a nejznámějším ostrovem Polynésie. Druhým největším je ostrov Raiatea, který má rozlohu méně než čtvrtinovou. Nejvyšší bod je Mont Orohena se svou výškou 2 241 m. n. m.

Turistická lákadla ostrova Tahiti

Tahiti se skládá ze dvou kruhových částí se sopečnou horou ve středu každé z nich. Na Tahiti se nachází francouzská univerzita a hlavní mezinárodní letiště. Asi nejvíce ostrov Tahiti proslavila díla francouzského malíře Gauguina.

Kombinace průzračného moře a vysokých hor s hlubokými zelenými údolími tvoří z ostrova Tahiti jedinečné a velmi atraktivní místo, kam se turisté z celého světa rádi vrací. Není to však jen o přírodě. Ostrov má cenné historické památky a archeologické nálezy.

Tahiti obklopují vlny jako stvořené pro surfaře a milovníky ostatních vodních sportů. Obzvláště lákavé je potom objevování neznámé kultury a kuchyně.

Tahiti

Co zažít na ostrově Tahiti?

  • Město Papeete – hlavní a největší město celé Polynésie. Z kdysi malého bezvýznamného přístavu se stalo kotviště obchodních lodí, luxusních jachet a zaoceánských parníků, které je současně centrem všeho dění na ostrově. Srdcem města je pobřežní promenáda s bary, kavárnami, obchody a restauracemi světových kuchyní.
  • Muzea na Tahiti – chcete se dozvědět něco víc o životě v Polynésii? Vypravte se třeba do Muzea Tahiti a ostrovů, Muzea perel nebo Muzea Paula Gaguina v Papeete.
  • Vyhlídkový let helikoptérou – s nezapomenutelnými výhledy patří k nejoblíbenějším atrakcím ostrova.
  • Polynéská kuchyně – navštivte jednu z místních restaurací s nabídkou regionálních pokrmů a ochutnejte neokoukané kombinace polynéských chutí.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.