Nezapomenutelná divadelní show na Broadway

Co se vám vybaví, když se řekne Broadway? Divadelní scéna? Ta nejpopulárnější newyorská muzikálová ztvárnění? Není divu, obojím je New York vyhlášený a jeho návštěva bez muzikálu v některém z broadwayských divadel... to by snad nebyl ani ...

Co se vám vybaví, když se řekne Broadway? Pravděpodobně divadelní scéna nebo ta nejpopulárnější newyorská muzikálová ztvárnění. A není divu, obojím je New York vyhlášený a jeho návštěva bez muzikálu v některém z broadwayských divadel... to by snad nebyl ani ten pravý New York.

Broadway v New Yorku

Newyorská Broadway, místo, kde to žije divadlem

Divadelní okrsek Broadway, jedna z nejstarších ulic New Yorku, se táhne napříč celým Manhattanem. Se svými 21 km je nejdelší ulicí na celém Manhattanu.

Broadway, to je ale především synonymum pro slavnou divadelní scénu - kvalitní, okázalou a hlavně scénu s velkou show. Vedle londýnského West Endu je tu nejhustší koncentrace divadel na světě.

Divadelní dějiny Broadwaye a jejího okolí se píší od roku 1883, kdy byla postavena budova Metropolitní opery. Současná broadwayská produkce se pak hraje především v honosných divadlech z počátku 20. století. Muzikály na Broadway mívají stovky i tisíce repríz a hrají se leckdy celé dlouhé roky.

Vůbec nejslavnější období zažila Broadway ve 20. a 30. letech, kdy zde sídlilo přes 80 divadel. Dnes bychom jich napočítali zhruba polovinu.

Broadway v New Yorku

Legendární muzikály z Broadway

Nejdéle hraným muzikálem na Broadwayi je Fantom Opery, který od roku 1988 odehrál kolem 11,5 tisíce repríz.

K oblíbeným broadwayským muzikálům patří My Fair Lady, West Side Story nebo jazzový muzikál Chicago, který se dodnes hraje v Ambassador Theater.

Velkou popularitu zaznamenaly muzikály na motivy disneyovek jako je Kráska a zvíře, Mary Poppins nebo Lví král. Právě muzikálový Lví král je jedním z nejúspěšnějších vůbec. Představení s působivou scénou plnou tanečníků v úchvatných kostýmech lákají malé i velké diváky z celého světa.

Kde koupit lístky na broadwayská představení?

Lístky na broadwayské muzikály jsou k dostání přes internet nebo přímo na pokladně divadel. Pokud byste chtěli ušetřit, doporučujeme zkusit kouzelný stánek TKTS v srdci Times Square, kde jsou na prodej vstupenky na daný den se slevou 25-50 %. Lístky na nejlepší představení však bývají často vyprodané. Jestli tedy chcete na svůj vysněný muzikál, raději nakupujte předem.

 

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.