Nedotčený ráj na ostrově Moorea

Pouhých deset minut letu dělí poklidný ostrov Moorea od rušného Tahiti. Je tím pravým místem pro milovníky nedotčených pláží, rajské přírody, dobrého jídla a ničím nerušené relaxace. Má přezdívku "Ostrov zeleného sametu", což odkazuje k bujné tropické vegetaci, která roste po celém povrchu.

Hory jsou obklopené vodopády

Ostrov Moorea je sopečného původu a jeho nejvyšším vrcholem je Tohiea s nadmořskou výškou 1207 metrů. Další dva vrcholy se v překladu nazývají Hora s dírou a Žraločí zub a v jejich okolí lze najít nádherné vodopády obklopené divokou přírodou. Na hornatý střed ostrova navazují ananasové plantáže, kde pracuje část z šestnácti tisíc obyvatel ostrova.

Návštěvníci však na Mooreau míří zejména kvůli malebnému pobřeží se skrytými lagunami a bělostným pískem. Členité pláže zajišťují soukromí a tlačenice s ostatními turisty tu rozhodně nehrozí. Průzračná voda je jako stvořená k potápění a šnorchlování. I přes svou nedotčenost nabízí Moorea veškerý turistický servis.

Zálivy sloužily při natáčení filmu Bounty

Vyhledávaný je například záliv Opunohu na severní straně ostrova, kde je jen minimum zástavby, a patří k nejkrásnějším a zároveň nejklidnějším místům ostrova. Oproti tomu Cookův záliv je turistickým centrem Moorea, jsou tu obchody a stánky s občerstvením. Tato dvě místa lákají i pozornost filmových fanoušků, protože se tu natáčely scény filmu Bounty s Melem Gibsonem o vzpouře námořníků, kteří odmítli tropický ráj opustit, a vysadili svého kapitána do člunu na širém moři. 

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.