Náboženství v Americe

Amerika je nábožensky svobodnou zemí. Svobodu náboženství v USA zaručuje americká ústava, a když přičteme fakt, jak jsou Spojené státy americké velké a kolik kultur se v nich mísí, není divu, že zde narazíte snad na všechna náboženství světa.

USA náboženství

Američané a náboženství

Náboženství hraje pro Američany významnou roli. V USA nad ostatními jednoznačně převažuje křesťanství. Stoupenci nekřesťanských náboženství představují jen asi 4 % obyvatel. Podíl nevěřících se pohybuje kolem 15 %.

Kolem 2/3 obyvatel USA tvoří protestanti, ti se ale dělí do několika dílčích seskupení, což způsobuje, že největší procentní podíl tvoří římsko-katolická církev. Četné zastoupení zaujímá baptistická církev (16 %), metodistická (7 %), luteránská a episkopální (5 %). Počty aktivních věřících jsou větší než v protestantské části Evropy.

Římští katolíci tvoří druhou největší skupinu (asi 25 %). Z větší části jsou irského, italského nebo hispánského původu. Židé tvoří jen malou část z celkové populace - necelá 2 % (v New Yorku byste jich však našli přes 10 %). Muslimové, buddhisté a hinduisté zaujímají kolem 1,5 %. Počet vyznavačů buddhismu a islámu však každým rokem roste.

Náboženství v USA

 

Alternativní formy náboženství v USA

V Americe působí velké množství sekt a kultů od černých muslimů přes scientology, až po církev amerických Indiánů. Některé z nich se pojí k určitým místům, kde se jejich stoupenci před lety usadili (například mormoni v Utahu).

Pokud je řeč o náboženství, nutno zmínit, že víru Američané berou velmi vážně. Na dovolené v USA se tedy raději nepouštějte do vtipů na toto téma. Ani do jakékoliv formy zneuctívání svatých či nábožensky významných míst.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.