Miami Beach na Floridě

Floridské pláže patří k největším turistickým lákadlům tohoto amerického státu. Pravidelně se vyskytují v žebříčku TOP a nejkrásnějších pláží nejen v USA, ale i na celém světě. Tak na co ještě čekáme? Balíme kufry a vyrážíme na floridskou Miami Beach.

Pláže Miami Beach

Pobřeží Floridy dohromady čítá téměř 2 tisíce kilometrů. I když není udržované po celé své délce, víc jak polovinu pobřeží tvoří kvalitní pláže ideální ke koupání a "chytání bronzu". Jednou z nich je populární Miami Beach, které věnujeme tento článek.

Oblast Miami Beach, které se přezdívá „Americká riviéra“, je už pěknou řádku let jedním z nejvyhledávanějších letovisek USA. Na délce 12 mil najdete především nekonečné písčité pláže s bílým jemným pískem. V přilehlých pobřežních čtvrtích okolo pak luxusní hotely, restaurace, výškové budovy a kluby.

South Beach v Miami

Nejznámější a nejoblíbenější pláží Miami Beach je South Beach, která se rozprostírá na nejjižnějších třech mílích města. Ještě ve 20. letech se přitom jednalo o zamořenou houštinu plnou komárů. Dnes je všechno jinak a oblast je vyhlášená nejen skvělými plážemi, ale i divokým nočním životem, nejluxusnějšími hotely a zvýšeným výskytem holywoodských hvězd.

Miami Beach není jen o plážích

Na Miami Beach to koupáním na pláži teprve začíná. Velmi oblíbené jsou plavby na výletních lodích podél pobřeží a okolo ostrovů, které vlastní filmové hvězdy.

Na South Beach můžete obdivovat budovy ve stylu Art Deco - je jich tu snad tisíc, včetně ikonického hotelu Delan, National a Sagamore. Právě tyto budovy jsou součástí chráněného Art Deco District.

Ve městě můžete trávit čas nákupy nebo posezením v příjemných restauracích se skvělým jídlem. V ulicích hraje hudba. Zrelaxovat se můžete v některé z mnoha odpočinkových zón města, a pokud vám zbyde energie, můžete protančit noc v legendárních nočních klubech. Kdo ví, třeba přitom narazíte na nějakou z hollywoodských hvězd.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.