Las Vegas: Jak vzniklo hříšné město uprostřed Mohavské pouště

Americký stát Nevada je nejsušším americkým státem. Jeho největší město Las Vegas je proto tak trochu oázou uprostřed Mohavské pouště. Oázou, kterou živí hazard. Jak legendární „hříšné město“ Las Vegas vzniklo?

Las Vegas USA

Jak vznikalo Las Vegas

Ačkoli byla oblast města osídlena již před 10 000 lety, byla jen bezvýznamnou planinou uprostřed Mohavské pouště, která nebyla zakreslená ani na mapě. Název Las Vegas vznikl až v roce 1829, když tudy projížděl průzkumník Rafael Rivera, který se tu spolu s mexickými obchodníky chtěl utábořit. Museli však nejprve najít zdroj vody, což se nakonec i podařilo a místo, kde vodu našli, pojmenovali Las Vegas (ze španělštiny „louky“, „nížiny“). V 19. století se oblast kolem dnešního Las Vegas snažili osídlit mormoni, ty však nakonec vytlačili indiáni. Nejvýznamnějším historickým momentem města bylo přivedení železnic k původní osadě v roce 1905, čímž došlo k oficiálnímu založení města Las Vegas.

Las Vegas, USA

Las Vegas, město hazardu a neřesti. Dokážete odolat?

Ve 30. letech 20. století byl v Las Vegas zlegalizován hazard, což odstartovalo významný příliv financí pro celou Nevadu. Začaly se stavět první hotely a kasina. Město je dnes vyhlášené právě kvůli nim, bohatému nočnímu životu a nikdy nekončící zábavě. Nechvalně proslulo však také velkou mírou kriminality. 

V současnosti se Las Vegas rozkládá na území 182 km2 a je jedním z nejživějších a nejvyhlášenějších zábavních center v celých Spojených státech amerických. Se svými šesti sty tisíci obyvateli je největším městem Nevady.

Být v Las Vegas a nenavštívit kasino - jde to vůbec? Pokud neodoláte a rozhodnete se zkusit štěstí, můžete vyzkoušet hraní rulety, kostek, blackjacku, pokeru nebo jiné karetní hry. Oblíbené je také bingo nebo výherní automaty, u kterých nemusíte tolik přemýšlet nad taktikami hry.

Hledáte-li něco speciálního, vydejte se do hotelu Four Queens, kde stojí největší herní stroj na světě. Je velký jako obytný automobil a díky svým unikátním rozměrům byl zapsán dokonce do Guinessovy knihy rekordů. 

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.