Festival Tiare Tahiti Day oslavující polynéskou květinu

První týden v prosinci, v době kdy v Polynésii vrcholí léto, Tahiťané tradičně slaví „La Journée du Tiare Tahiti“ - známý také jako festival Tiare Tahiti Day. Festival je zvláštní poctou květině tiaré, která se stala symbolem Tahiti a vlastně i celé Polynésie.

Tiare - Polynésie

Tiare Tahiti Day

Festival Tiare Tahiti Day se koná od roku 1962. Založila jej charitativní organizace Solidarity Group of Tahitian Women. Prostřednictvím akce chtěla poskytnout pomoc rodinám, dětem, ženám, starším lidem v nouzi a poukázat na potíže, které je sužují.

Z akce se postupně vyvinul festival se soutěží o nejlepší květinový design. Dnes o tomto dni místní soutěží o to, kdo nejlépe představí národní květinu. Všechny ulice provoní a pokryje překrásná květinová výzdoba. Tahiťané zkrášlují své domy, podnikatelé se předhánějí v boji o nejlepší květinové dekorace, ženy vyrábí věnce a další designové prvky z květů.

Tiaré - polynéská květina

Pokud se ocitnete počátkem prosince ve Francouzské Polynésii, určitě Tahiti navštivte. Jde o nevšední a zajímavý zážitek.

Zrádné umístění květiny tiaré ve vlasech

Rozhodli jste se, vyzdobit si vlasy květinou tiaré? Věnujte pozornost tomu, na kterou stranu si ji vkládáte. Za levým uchem dáváte najevo, že jste zadaná, květina za pravým uchem naopak znamená, že „jste k mání“. Ať tak či onak, přejeme příjemnou dovolenou v Polynésii!

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.