Central park v New Yorku: Poslední oáza klidu v rušném velkoměstě

Snad nejznámějším městským parkem na světě je Central Park v New Yorku. Je také největším parkem v USA. Co jste o něm možná nevěděli a proč byste sem měli vyrazit nejen na procházku?

Central Park v New Yorku

Central Park je zelenou oázou uprostřed betonového New Yorku. Na délku má 4 km a na šířku 800 metrů. Rozlohou zaujímá plochu téměř 3,5 km2 a protínají jen hned 4 manhattanské ulice.

     

Central Park je velmi bezpečným místem. Kriminalita se zde pohybuje na velmi nízkých hodnotách, což je zásluhou zejména samostatného policejního okrsku.

 

Co dělat v Central Parku?

Central Park je úplně pro všechny. Nenudí se tu děti, dospělí, sportovci ani "antisportovci". Za rok ho navštíví až 35 milionů lidí. TOP atrakcí parku je zoologická zahrada. K projížďce po rybníku si můžete pronajmout loďku či kanoe. V létě je Central Park jako stvořený pro stylový piknik. V zimě je zas oblíbeným místem k bruslení na zdejších veřejných kluzištích.

Central Park v New Yorku

 

Zajímavosti o Central Parku

  • Central Park se objevil v celé řadě filmů - například Sám Doma 2: Ztracen v New Yorku, Přátelé, Sex ve městě, Borat, Kriminálka New York. Prý jde o nejfilmovanější místo na světě.
  • Terén v celém Central Parku je uměle vytvarovaný. Dokonce i kopečky a vodní plochy jsou dílem architekta. Napříč Central Parkem roste 24 tisíc stromů, stojí 36 mostů, 9 tisíc dřevěných laviček, 150 fontánek s pitnou vodou a žije na 200 druhů ptáků.
  • Údržba parku vyjde přibližně na 20 milionů dolarů ročně. Velká část financí pochází z programů na ochranu životního prostředí.
  • Mít byt s výhledem na Central Park, to už něco znamená. Jeho cena se v nejvyšších patrech pohybuje kolem 10 milionů dolarů.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.