Východní Austrálie
February 11, 2025
-
March 1, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Východní Austrálie

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 10 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

139990

 Kč

129990

Velký bariérový útes - Fraser Island - nejstarší deštný prales na světě Daintree - Sydney - Brisbane - se zkušeným průvodcem Jiřím Koubkem

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

11. 2. z Letiště Václava Havla z Prahy;

1. 3. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sydney – Praha s přestupem v Londýně a technickým mezipřistáním v Singapuru;
 • odbavené zavazadlo do 20 kg + příruční zavazadlo do 7 kg;
 • místní přelety Sydney – Cairns, Cairns – Brisbane, Brisbane – Sydney;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • vyřízení vstupního víza do Austrálie;
 • ubytování – 15 x různého typu ve ***/**** hotelech/resortech/motelech;
 • stravu – 2x snídaně, 3x oběd (dle programu);
 • dopravu na místě po celou dobu zájezdu (pronajatý automobil, taxi, veřejná doprava);
 • lodní výlety k ostrovům Whitsunday Islands (Velký bariérový útes) a Great Keppel Island;
 • plavba lodí přes záliv v Sydney;
 • autobusový výlet na Fraser Island;
 • lodní říční výlet za krokodýly v Daintree NP;
 • servis českého průvodce žijícího několik let v Austrálii;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 350 AUD/osoba (vybere průvodce, pokrývá vstupy a poplatky do různých památek, objektů, národních parků);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • stravu, pokud není uvedeno jinak;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C120+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 2 360 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 1 160 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální/maximální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

11. 2. úterý – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v 16:00 hod. v odletové hale Terminálu 1, odlet do Sydney s leteckou společností British Airways v 18:30 hod. s přestupem v Londýně. Odlet z Londýna v 21:50 hod.

2. den

12. 2. středa – let směr Sydney, technické mezipřistání v Singapuru (1,5 hod.).

3. den

13. 2. čtvrtek – v 06:55 hod. místního času přílet do Sydney, podle časových a fyzických možností prohlídka nejslavnějšího města Austrálie Sydney – např. AMP Tower (nejvyšší bod města - 305 m), impozantní Sydney Opera (UNESCO) s blízkým ikonickým mostem Harbour Bridge, katedrála Panny Marie, botanická zahrada The Domain. Ubytování v hotelu No 9 Springfield, Sydney – nocleh.

4. den

14. 2. pátek – odjezd na letiště, odlet ze Sydney v 11:30 hod. s příletem do Cairns ve 13:30 hod., procházka po nejbližším okolí města nacházejícím se v tropickém pásmu na severu země ve státě Queensland, např. koupaliště Esplanade Lagoon, tržnice Rusty’s Market apod. Ubytování v hotelu Palm Royale Cairns, Cairns – nocleh.

5. den

15. 2. sobota – odjezd do národního parku Daintree NP (UNESCO), tedy do deštného pralesa, který je svým stářím (více jak 180 milionů let) nejstarší na světě, a který překoná i ten Amazonský, pochod (okruh cca 4 km) skrz tropickou džungli podél říček a řek v Mossman Gorge, možná i s krátkým osvěžením v jezírkách, posléze dojezd k posvátnému mysu Cape Tribulation, kde se prales setkává s Velkým bariérovým útesem, vyhlídky a procházka pralesem (možná uvidíme divoké kasuáry přilbové) a nakonec vyjížďka na řece za krokodýly. Ubytování v hotelu Palm Royale Cairns, Cairns – nocleh.

6. den

16. 2. neděle – odjezd z Cairns na jih do oblasti velkých balvanů Babinda Boulders s možností kratšího pochodu podél říčky Babinda a vykoupání v přírodním jezírku, poté přejezd k nejvyššímu (268 m, pokud jde o jednu kaskádu) vodopádu Austrálie – Wallaman Falls, pohled na něj z vyhlídky, v případě, že bude většinový zájem, je možné sejít až k patě vodopádu (celkem 2,5 hodiny skrz džungli, nezpevněným terénem, dobrá fyzička nutná), přejezd Townsville, případná procházka po městě. Ubytování v hotelu The Roberts Towns, Townsville – nocleh.

7. den

17. 2. pondělí – pokračování dále na jih, zastávka v zoo parku Billabong Sanctuary, kde se seznámíme s poklady australské fauny, s australskými poklady mineralogie se zase seznámíme v muzeu a obchodě Ashworths Treasures, dojezd do městečka Airlie Beach, které je vstupní branou do nejkrásnější části Velkého korálového útesu a k úžasným ostrovům Whitsunday Islands. Ubytování v resortu Mantra Club Oroc, Airlie Beach – nocleh.

8. den

18. 2. úterý – snídaně, Great Barrier Reefs (UNESCO) – Velký bariérový útes je největším korálovým útesem na zeměkouli, pokrývající rozlohu 350.000 km2, kde je roztroušeno na 2 tisíce ostrůvků a téměř 3 tisíce samostatných útesů, s výskytem stovek druhů ryb, rostlin a nespočtem korálů – celodenní výlet motorovou lodí mezi „bariéry“ a na ostrovy Whitsunday Islands, procházka po nejkrásnější pláži na světě Whitehaven Beach s nejjemnějším pískem, překrásné vyhlídky na bílé pláže z Hill Inlet Lookout, šnorchlování mezi korály atd. Ubytování v resortu Mantra Club Oroc, Airlie Beach –  nocleh.

9. den

19. 2. středa – snídaně, dlouhý přejezd zpět do Cairns, ještě před Cairns zastávka u malebných vodopádů Josephine Falls s procházkou a možností kratšího osvěžení. Ubytování v hotelu Cairns Queens Court, Cairns – nocleh.

10. den

20. 2. čtvrtek – velmi brzký odjezd na letiště, odlet z Cairns v 6:00 hod. s příletem v 8:10 hod. do Brisbane - hlavního města Queenslandu a zároveň třetího největšího města země, procházka v centru města, městská radnice ve stylu italské renesance, nákupy suvenýrů atd. Ubytování v hotelu Ibis Styles Elizabeth Street, Brisbane – nocleh.

11. den

21. 2. pátek – přejezd na sever, procházka na písečné ‘měsíční krajině’ Carlo Sand Blow u předlouhé pláže Rainbow Beach, dojezd do Hervey Bay, zastávka u 868 metrů dlouhého historického mola Urangan Pier, dříve sloužícího jako železniční most pro nakládku mezi vlaky a loděmi, možnost koupání na hlavní pláži. Ubytování v hotelu Kondari, Hervey Bay – nocleh.

12. den

22. 2. sobota – Hervey Bay se nachází naproti jedinečnému, největšímu písečnému ostrovu na zeměkouli – Fraser Island (UNESCO) (140 km dlouhý, 25 km široký) obklopený dlouhými plážemi, deštnými pralesy, písečnými dunami a křišťálově čistými jezery, celodenní výlet po ostrově autobusem 4x4 s velmi bohatým programem včetně oběda, mimo jiné s koupáním v úchvatném jezeře McKenzie Lake, které se řadí mezi nejkrásnější přírodní koupaliště na světě. Ubytování v hotelu Kondari, Hervey Bay – nocleh.

13. den

23. 2. neděle – cesta dál na sever, v Bundabergu zastávka ve farmě se stromy Makademie celolisté s procházkou v sadu s možností koupě některých z delikates tohoto „královského ořechu“, jehož domovem je právě Austrálie a jež je považován za nejdražší ořech, přejezd přes obratník Kozoroha „nazpět“ do tropické části Austrálie ve městě Rockhampton, hlavního města australského hovězího, možnost ověření kvality zdejších steaků v jedné z mnoha restaurací. Ubytování v motelu Y Motels Rockhampton, Rockhampton – nocleh.

14. den

24. 2. pondělí – celodenní lodní výlet na spanilé ostrovy souostroví Great Keppel v rámci Velkého bariérového útesu, relax, koupání na bílé pláží, skvělé šnorchlování, včetně oběda. Ubytování v motelu Y Motels Rockhampton, Rockhampton – nocleh

15. den

25. 2. úterý – návštěva aboridžinského centra, delší přejezd zpět do Brisbane. Ubytování v motelu Airway Motel, Brisbane – nocleh

16. den

26. 2. středa – odjezd na letiště, odlet z Brisbane v 9:45 hod. s příletem ve 12:20 hod. do Sydney, návštěva centra města, zejména toho, co jsme z předchozí prohlídky nestihli, plus třeba něco navíc (Akvárium, čtvrtě Darling Harbour, The Rocks, atd.). Ubytování v hotelu No 9 Springfield, Sydney – nocleh.

17. den

27. 2. čtvrtek – plavba trajektovou lodí přes záliv se všudy přítomnými vyhlídkami, poslední koupání na pláži v Manly Beach, společný závěrečný oběd. Ubytování v hotelu No 9 Springfield, Sydney – nocleh.

18. den

28. 2. pátek – odjezd na letiště, v 16:30 hod. odlet ze Sydney do Evropy s technickým mezipřistáním v Singapuru (1,5 hod.).

19. den

1.3. sobota – odlet z Londýna v 07:15 hod. s příletem do Prahy v 10:15 hod.

Východní Austrálie
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 10 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
11.2.2025
-
1.3.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Dle programu
Destinace
Polynésie a Austrálie
Austrálie
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

139990

 Kč

129990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.