Národní pouť do Říma
March 27, 2025
-
March 31, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Národní pouť do Říma

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poutní zájezd
Letecky

 Kč

21500

Společná národní pouť do Říma v rámci jubilejního roku 2025 - ubytování v *** hotelu Pinewood s polopenzí

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

27. 3. z Prahy z Letiště Václava Havla;

31. 3. do Prahy na Letiště Václava Havla.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Řím – Praha charterovým letem se společností Smartwings;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg (maximální rozměry 55x45x25 cm);
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • transfer letiště – hotel – letiště;
 • 4 x ubytování v *** hotelu Pinewood, hotel se nachází cca 900 metrů od stanice metra, pouze 5 zastávek od Vatikánu!
 • 4 x snídaně, 4 x večeře;
 • servis průvodce;
 • duchovní doprovod;
 • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • městskou taxu 7,5 €/osoba/noc (celkem 30 €/pobyt);
 • jízdné metrem/busem (Metrebus Roma) - časové jízdné na 72 hodin od 1. použití - 18 €/osoba;
 • poutní balíček – cena bude upřesněna později;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C20+CK – navržená s ohledem na cenu zájezdu) 380 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 180 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst s ohledem na souvislosti v rámci organizace národní pouti;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

27. 3. čtvrtek – ve 13:00 hod. odlet z Letiště Václava Havla v Praze, přílet ve 14:50 hod. na letiště Fiumicino do Říma, transfer na hotel, dle časových možností ještě vycházka do města, ubytování v příjemném hotelu na 2–3lůžkových pokojích, manželé a příbuzní přednostně na dvoulůžkových pokojích. www.romehotelpinewood.com  -  večeře, nocleh – Řím.

2. den

28. 3. pátek – snídaně, v 9:15 nejpozději být u baziliky sv. Klementa s hrobem sv. Cyrila - začátek naší pouti, poté slavnostní zahájení národní pouti v Římě společnou národní mší svatou v bazilice sv. Jana v Lateránu v 11:00  hod., Lateránská bazilika je považována za mateřský kostel katolického světa a je také sídlem papeže jako římského biskupa, latinský nápis na přední fasádě baziliky říká, že je to „matka a hlava“ všech kostelů města i světa, odpoledne Svaté schody (Scala Sancta) ve Svatyni svatých, po kterých přistupoval Ježíš k Pontskému Pilátovi v Jeruzalémě, bazilika Svatého Kříže - jeden z hlavních sedmi římských kostelů, kde jsou uchovávány v samostatných relikviářích části kříže, dva trny z trnové koruny, tabulka s čitelným nápisem NAZARENUS (nazývaná Titulus crucis) a jeden hřeb z kříže, kostel Santa Maria degli Angeli, v těsné blízkosti nádraží Termini, večeře, nocleh – Řím.

3. den

29. 3. sobota – snídaně, program v bazilice sv. Petra ve Vatikánu společně s našimi pastýři - biskupy, kněžími a církví České republiky, společná modlitba u svatováclavského oltáře v bazilice a v kryptě u sochy sv. Anežky české, kterou Sv. otec František přijal ve Svatém roce Milosrdenství jako dar České republiky, dosud v jednání eventuální audience se Svatým otcem, po oficiálním ukončení programu, kdy národní mše svatá bude pravděpodobně odpoledne, možný přesun k Piazza Navona - nejslavnější barokní římské náměstí, které se nachází na místě původního Domiciánova antického stadionu z roku 79 př. Kr. a okolní budovy dodnes kopírují jeho tvar, Pantheon - starověký kruhový chrám v Římě, původně zasvěcený všem bohům a od roku 609 zasvěcený Panně Marii mučedníků (Santa Maria dei Martiri), patří k nejvýznamnějším a nejzachovalejším antickým chrámům a stavbám vůbec, Fontána di Trevi - symbol města a největší fontána Říma, voda do fontány přitéká z větší části podzemním kanálem Aqua Virgo, který nechal vybudovat Marcus Vipsanius Agrippa v roce. Je zvykem, že lidé do fontány hází mince, aby se jim splnilo jejich přání. Fontána patří mezi nejnavštěvovanější místa v Římě. Byla proslavena především koupací scénou Marcella Mastroianniho a Anity Ekbergové ve filmu Sladký život, večeře, nocleh – Řím.

4. den

30. 3.  snídaně, dopoledne Bazilika svatého Pavla za hradbami  (Basilica di San Paolo fuori le Mura), která je jednou ze čtyř římských papežských velkých bazilik a stojí nad údajným hrobem apoštola Pavla, vně městských hradeb, původně zde stával malý kostelík, který nechal postavit císař Konstantin I., nad arkádami mezi loděmi je umístěn známý a vzácný cyklus papežských portrétů, v případě časových možností ještě zavítáme do prostoru Fora Romanum a projdeme hlavní pasáž historického jádra města, hbitější poutníci mohou ještě vyběhnout nad Colosseum k bazilice sv, Petra v Řetězech (San Pietro in Vincoli), závěrečná národní mše svatá v bazilice Santa Maria Maggiore v 15:30 hod. -   nejúchvatnější raně křesťanská bazilika v Římě, která se stala významným cílem poutníků z celého světa, zároveň se jedná o největší římský kostel zasvěcený Panně Marii, její sloupové trojlodí bylo součástí stavby již v 5. století, večeře, nocleh – Řím.

5. den

31. 3. pondělí – snídaně, cca v 8:30 hod. odjezd na letiště, v pravé poledne ve 12:00 hod. odlet zpět do Prahy, poté přílet na letiště Václava Havla ve 14:00 hod.

Národní pouť do Říma
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poutní zájezd
Termín
27.3.2025
-
31.3.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Evropa
Itálie
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

21500

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.