Thajské letiště Suvarnabhumi: Jedno z největších letišť světa

Pokud poletíte na dovolenou do Thajska, možná přistanete právě na letišti Suvarnabhumi airport v Bangkoku. Co byste o něm měli vědět?

Pokud poletíte na dovolenou do Thajska, možná přistanete právě na letišti Suvarnabhumi airport v Bangkoku. Co byste o letišti měli vědět?

Thajsko letiště Suvarnabhumi

Základní fakta o thajském letišti Suvarnabhumi

Největším letištěm v Thajsku je mezinárodní letiště Suvarnabhumi airport (BKK). Nachází se asi 30 km od Bangkoku a současně patří k největším letištím světa. Suvarnabhumi airport (v překladu Zlatá země) je bránou do Thajska a je častým přestupním letištěm do dalších destinací Asie nebo Austrálie.

Je poměrně nové. Thajci jej otevřeli v roce 2006, přičemž není jediným letištěm v Bangkoku. Druhým je letiště Don Muang International Airport.

Služby na letišti Suvarnabhumi

Dominantou letiště je obrovská letištní budova, ze které vystupují jednotlivé terminály. Přesun mezi terminály se dá zvládnout i po svých. Terminál je otevřený nonstop 24 hodin denně.

Spojení mezi odbavovacím terminálem, centrem pronájmu vozů a veřejným dopravním centrem s autobusovým terminálem provozuje správa letiště zdarma, tzv. shuttle busy.

Letiště je dobře vybavené, i co se týče dalších služeb. Nechybí úschovna zavazadel, zázemí pro děti, zdravotní centra, kuřárny, nonstop informační centra, obchody, kavárny a příjemné restaurace. Za poplatek se můžete vysprchovat nebo až na dvě hodiny zdarma využít wifi.

Thajsko letiště Suvarnabhumi

Doprava z/na letiště Suvarnabhumi do Bangkoku

Z letiště se dá přepravovat mimo taxíky také autobusem (BMTA, Public Van, Bor Khor Sor), vlakem nebo metrem (City line, Express link). Z letiště Suvarnabhumi na letiště Don Muang (DMK) kyvadlově zdarma jezdí transport (pokud máte letenku se spojem na druhém letišti). Taxíky vybírejte s taxametrem a počítejte s tím, že si běžně připlatíte cca 50 bahtů za mýtné... A teď už vzhůru do ulic velkoměsta.

Příjemnou dovolenou v Thajsku přejeme!

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.