Tasmánie: Australský ostrov vzdálený více než 16 tisíc kilometrů

Osobitý a turisticky méně „profláknutý“ australský ostrov Tasmánie patří k tomu nejlepšímu, co Austrálie nabízí. Od Prahy je vzdálený víc než 16 tisíc kilometrů. V letadle cestou k němu strávíte kolem 24 hodin.

Tasmánie

Základní informace o Tasmánii

Tasmánii objevil v roce 1642 holandský mořeplavec A. Tasman. Leží asi 240 km od jihovýchodního pobřeží australské pevniny. Rozprostírá se na ploše o rozloze 68 401 km2, což je o něco málo víc než plocha Švýcarska. Tasmánie je nejmenším státem Austrálie, pod jeho správu spadá dalších asi 300 ostrůvků spolu se subantarktickým ostrovem Maxquarie. Žije zde kolem půl milionu obyvatel.

Hlavním městem Tasmánie je Hobart. Jde o druhé nejstarší město Austrálie (po Sydney) a zároveň nejmenší hlavní město - v porovnání s ostatními australskými státy (asi 200 tisíc obyvatel). Hobart proslul svými jachtařskými závody Sydney-Hobart.

Proč navštívit Tasmanii?

Tasmánská příroda je podobná té australské, nemá však takovou druhovou rozmanitost jako samotný kontinent. Oproti zbytku australského kontinentu jde o velmi zelenou zemi s rozsáhlými pralesy a třpytivými jezery, která obklopují horské masivy. Mořské vlny za mnoho tisíc let vytvořili podél pobřeží překrásné skalní útvary. Skoro 37 % rozlohy Tasmánie pokrývají přírodní rezervace, národní parky a místa zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Tasmánie

Vyhynulý tasmánský tygr

Zajímavostí je, že ostrov kdysi obýval tasmánský tygr. Šlo o vačnatce, který byl velký jako vlk a pruhovaný jako tygr. Dnes je považován za vyhynulého (naposledy byl oficiálně viděn v roce 1936), přestože se čas od času objeví zpráva, že ho někdo viděl v hlubokých tasmánských pralesích. Kdo ví, třeba na něj při svých výpravách někde v tasmánské přírodě narazíte.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.