Svěží Adelaide je uměleckým centrem Austrálie

Uprostřed malebné krajiny se zelenými kopci, horami, vinicemi a plážemi leží australské město Adelaide. Je to hlavní město Jižní Austrálie a má asi 1,3 milionu obyvatel. K jeho založení došlo v roce 1836 a od začátku vznikalo plánovaně, což je dosud patrné například na pravoúhlém uspořádání ulic v centru města. Jeho poloha je výhodná, protože leží u řeky Torrens využívané pro obchodní přepravu.

V únoru město ovládnou kejklíři a artisté

Adelaide - australie

Přestože jde o velkoměsto, život tu ubíhá poklidně. Je tu dostatek parků, zahrad a další zeleně. Nejvýznamnější událostí roku je tu pokaždé Adelaide Festival Fringe, na kterém se setkávají divadelníci, kejklíři, artisté a další umělci. Festival trvá měsíc a začíná vždy v polovině února.

Hlavní ulice King William Street prochází celým městem od severu na jih. V centru se na ni napojuje Viktoriino náměstí s řadou zachovalých koloniálních budov, například původní poštou s hodinovou věží. Adelaide je známé také jako město kostelů. Mezi nimi vyniká katedrála sv. Františka Xaverského a v severní části města katedrála sv. Petra. Na nákupy je nejlepší ulice Rundle Mall, která je známá také pouličními sochami čtyř prasat v komických pozicích, u kterých se návštěníci rádi fotí.

Adelaide - Australie

Dům premiéra skrývá viktoriánské muzeum

Oblíbeným turistickým cílem je také dům sira Henryho Ayerse, po němž je pojmenován slavný Ayers Rock. Tento badatel a průzkumník australského vnitrozemí byl také premiérem Jižní Austrálie. Jeho dům v regentském stylu je zajímavý svojí architekturou, spravuje ho památkový ústav, který v něm provozuje muzeum viktoriánského nábytku a umění.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.