Suvenýry z dovolené v Izraeli

K dovolené patří suvenýry a Izrael má co nabídnout i v tomto směru. Jaké suvenýry jsou pro Izrael typické? Nechte se inspirovat při svých nákupech v Izraeli.

Pokud budete nakupovat na tržištích (súky) a venkovních trzích (zejména v arabských čtvrtích Jeruzaléma) nebo od palestinských prodavačů suvenýrů, rozhodně nekývněte na první částku, kterou vám zdejší prodejci nabídnou. Jsou zvyklí na smlouvání a první cena může být až desetinásobně vyšší, než je obchodník ochoten za zboží přijmout. Naopak v kamenných obchodech nebo supermarketech smlouvání vítané není.

Suvenýry Izrael

Oblíbené izraelské suvenýry

Židovské oděvy a předměty

K oblíbeným suvenýrům s náboženskou tématikou patří sedmiramenné svícny, knihy o Svaté zemi, křížové cestě a životě Ježíše, sandále „kristusky“ nebo vyšívané dečky s židovskými motivy. Mnoho věřících si z dovolené v Izraeli rádo odváží tzv. "mezuza" – úzké schránky velké 5 - 20 cm, vyrobené z kovu, dřeva nebo umělé hmoty do nichž se vkládají modlitby "Šema Jisrael" (mezuza se připevňuje na pravou stranu bran, venkovních i vnitřních dveří a symbolizuje Boží přítomnost a jeho přikázání). Vyhledávaný je také "Šofar" - nezdobený zvířecí roh, používaný jako židovský náboženský předmět při slavnostních příležitostech.

Starožitnosti a umělecké výrobky

Milovníci a znalci starožitností si přijdou na své ve Starém městě v Jeruzalémě ale i na trhu v Jaffě. Na tržištích můžete narazit na jedinečné kovotepecké a keramické řemeslné výrobky, kachle a ozdobné talíře k zavěšení na zeď.

Moderní suvenýry

K modernějším suvenýrům, které v Izraeli seženete jsou oblečení a dárkové předměty s izraelskou vlajkou, Davidovou hvězdou a dalšími podobnými symboly.

Luxusní věci, šperky

Izrael je jedním ze světových center zpracování diamantů. I proto jsou drahokamy a šperky nejvyšší kvality oblíbeným suvenýrem, který si movitější turisté z Izraele domů vozí. Neméně lákavé jsou zdejší na míru šité kožešiny.

Suvenýry Izrael

Orientální koření a izraelské produkty

Pokud chcete dát svým známým kousek Izraele raději ochutnat, chybu neuděláte skvělými izraelskými produkty jako jsou třeba: oříšky, datle, vynikající vína (hlavně karmelská), lahodný izraelský likér Sabra s čokoládovo-pomerančovou nebo kávovou příchutí nebo izraelské pivo - ležák Goldstar a Maccabee. Velmi oblíbeným suvenýrem je orientální koření z izraelských tržišť.

Suvenýry z Mrtvého moře

Blahodárné účinky Mrtvého moře nabízí možnost pořízení originálního suvenýru pro vaše blízké. Přivezte jim kousky soli z Mrtvého moře, sůl do koupele nebo zdejší léčivou kosmetiku.

 

Jaké suvenýry si z dovolené vozíte vy?

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.