Starobylé koloniální město Oaxaca

Odpočiňte si od krásných mexických písčitých pláží v atmosféře starobylého koloniálního města Oaxaca. Bohatá historie tu na vás dýchá z každé uličky centra města.

Mexická Oaxaca

Překrásně zdobené kostely, pestrobarevné fasády koloniálních domků, slunce pražící z azurově modrého nebe a všudypřítomné aroma čokolády. To je Oaxaca - hlavní město stejnojmenného mexického státu. Dodnes nedokáže zapřít svou bohatou koloniální minulost, která odstartovala v roce 1529, kdy Španělé na místě dřívější aztécké osady Huaxyácac položili základy města.

Hlavně díky vývozu červeného prášku košenila (u nás ho známe pod karmínem), získávaného z vysušených těl červce nopálového a používaného jako barvivo, město rychle rostlo a zbohatlo. Koncem 18. století patřilo k pěti největším městům tehdejšího Nového Španělska. 

Zajímavá místa města Oaxaca

Okolo hlavního náměstí Zócalo a sousední Alamedy de León vztyčili conquistadoři (dobyvatelé) chrámy. Nejvýznamnějším z nich je městská barokní katedrála. Nejbohatší výzdobu ale skrývá kostel Santo Domingo, postavený spolu s rozsáhlým komplexem budov dominikánského kláštera na konci 16. století. Jeho zdi a stropy pokrývají barokní plastiky; oltář i nejvyzdobenější kaple dokazují, že zlatem se tehdy příliš nešetřilo.

Oaxaca Mexiko

Při bloumání pravoúhlými uličkami historického centra mexického města Oaxaca můžete narazit na dům Antonio Salanuevy. Právě u něj našel útočiště, vzdělání a práci sirotek Benito Juárez, který se stal později prezidentem a vůbec nejdůležitější postavou moderní mexické historie (prezidentem Mexika byl v letech 1861–1863 a 1867–1872). Na jeho počest zní celý oficiální název města: Oaxaca de Juaréz.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.