Památky a zajímavosti v Mexico City

Metropole Mexico City

Mexiko City

Mexico City bylo vybudováno na troskách slavného prastarého města Aztéků - Tenochtitlán. I přes to, jak je Mexico City obrovské, má tato mexická metropole překvapivě historický střed, kolem něhož se soustředí spousta zajímavých památek, ať už pozůstatků po Aztécích nebo španělském obyvatelstvu, kteří bez pochyby zanechali na architektuře města značný vliv.

Pokud byste chtěli projít alespoň většinu zajímavých míst a památek Mexico City, nepočítejte, že byste to stihli za jeden den. Nestačil by vám na to nejspíš ani měsíční zájezd. Město je totiž velmi rozlehlé a z dob prvních civilizací se tu toho zachovalo skutečně mnoho.

Historické centrum - Centro Historico

Střed Mexico city, zvaný Centro Historico, je uveden na seznamu UNESCO. Jeho centrem je náměstí Plaza de la Constitución, kterému místní přezdívají Zocalo.

Náměstí Plaza de la Constitución (Zocalo)

Zocalo patří k největším náměstím na světě. Na každé straně je dlouhé více než 400 m. Na jeho východní straně se nachází prezidentský palác Palacio National, na severní straně katedrála Metropolitana. Na jižní straně jsou situovány zejména budovy vládních kanceláří. Zocalo se pravidelně stává místem konání nejrůznějších slavností, ale také protestů a stávek.

Kopec cvrčků - Bosque de Chapultepec 

Tzv. Kopec cvrčků je největším parkem v Mexico City. Najdete tu ZOO, která je výjimečná nejen tím, že je zdarma, ale jako jedna z mála na světě chová pandu obrovskou. Mimo ZOO tu na turisty čeká zábavní park nebo třeba antropologické muzeum. Není tedy divu, že o víkendu tu není k hnutí, protože sem vyráží půlka města.

Na samém vrcholku kopce stojí zámek Castillo de Chapultepec, z konce 18. století. V minulosti byl využíván k potřebám vojenské akademie nebo jako sídlo prezidenta. Nyní je rozdělen na dvě části. V jednom křídle je Národní historické muzeum, v druhém ukázka toho, jak se v minulosti na zámku žilo.

Čtvrť Coyoacán

Mexico City

Coyoacán je překrásná čtvrť s malebnými uličkami, koloniálními domky a náměstíčky. Pokud hledáte odpočinek a třeba i místo, kde si dát něco na zub a nasát přitom místní atmosféru, vyrazte určitě do jedné ze zdejších restaurací či kaváren. Zajímavá je čtvrť také například muzeem malířky Fridy Kahlo. Modrý dům - Casa Azul je místem, kde Frida Kahlo bydlela se svým manželem Diegem Riverou a tvořila svá nejznámější díla.

Třída Avenida Presidente Masaryk

Snad nejluxusnější třídou Latinské Ameriky je Avenida Presidente Masaryk ve čtvrti Polanco. Všechny ulice této čtvrti nesou jména po slavných světových spisovatelích, filozofech, vědcích a jiných osobnostech. Mezi nimi i našeho prvního prezidenta Masaryka. Často je přirovnávaná k Páté Avenue v New Yorku a je opravdu plná těch nejluxusnějších značek jako třeba Versace, Prada, či Hugo Boss.

Památky mimo historické centrum

I na okraji města je toho mnoho k vidění. Za návštěvu stojí třeba katedrála zasvěcená Panně Marii Guadalupské či pozůstatky pyramid z dob ještě před Aztéky. Komplikovaná je však doprava. Návštěva každé památky, která je mimo historické centrum, totiž mnohdy znamená celodenní výlet.

Kromě historických pamětihodností v Mexico City najdete také prvky moderní architektury. Město je kulturním i politických centrem Mexika. Ale o tom zase někdy příště...

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.