Objevujeme Zlatý trojúhelník v Thajsku

Sever Thajska jako nová turistická destinace? Ještě v 90. letech se turistům mohlo o návštěvě této části Thajska, a hlavně pak oblasti Zlatého trojúhelníku, pouze zdát. A přitom ukrývá tolik zajímavostí. Proč?

Sever Thajska jako nová turistická destinace? Ještě v 90. letech se turistům mohlo o návštěvě této části Thajska, a hlavně pak oblasti Zlatého trojúhelníku, pouze zdát. A přitom ukrývá tolik zajímavostí. Proč?

Zlatý trojúhelník v Thajsku

Zlatý trojúhelník v Thajsku

Zlatý trojúhelník je označení pro pohraniční oblast Thajska, Laosu a Barmy, které odděluje lenivě tekoucí řeka Mekong.

Území vládla drogová mafie. Ostatně celou oblast Zlatého trojúhelníku proslula svou celosvětovou produkcí opia. Časy se však mění a bývalá centrála drogové mafie je nyní rájem turistů z celého světa. Maková políčka vystřídaly hotelové komplexy nabízející své služby za atraktivní ceny. Není tedy divu, že se Zlatý trojúhelník stal Mekkou moderních cestovatelů.

Dnes je situace o poznání klidnější než v minulosti. I tak se ale před cestou raději informujete o aktuálním dění v oblasti. Čas od času se objeví boje mezi zdejšími konkurenčními klany.

Zlatý trojúhelník v Thajsku - vesnice

Oblíbená místa Zlatého trojúhelníku: Co navštívit na thajském severu?

  • Chiang Mai - centrum severní části Thajska a brána do Zlatého trojúhelníku. Chiang Mai je turistickým městem se vším všudy - najdete tu spoustu hotelů, restaurací, ale i proslulých nočních trhů. Mnoho turistů volí Chiang Mai jako výchozí bod pro toulky okolím.
  • Chiang Rai - chcete-li se dostat ještě hlouběji do nitra Zlatého trojúhelníku, zamiřte severněji - do města Chiang Rai. Odtud už je to jen pár desítek minut cesty dopravním prostředkem k hranicím jednotlivých států Zlatého trojúhelníku. Skvělé ceny a vřelost zdejšího obyvatelstva jsou bezpochyby největším lákadlem pro turisty.
  • Mae Sai - při objevování severu se vyplatí navštívit nejsevernější město ThajskaMae Sai. Vystoupáním na Škorpioní horu se vám naskytne nádherný výhled do sousední Barmy. Přechodem po mostě přes řeku Nam Sai se dostanete do barmského města Tachileik, aniž byste oficiálně překročili hranice Thajska. Při jízdě po řece Mekong naopak můžete navštívit Laos, kde celníci tolerují návštěvu země za drobný poplatek.
  • Vesnička Soap Ruk na soutoku řek Soap a Mekong - dříve byla pomyslným vrcholem Zlatého trojúhelníku, dnes v ní najdete např. muzeum opia. Vyznavače pěší turistiky potěší možnost putování po místních hřebenech. Zdejší raritou jsou také ženy z kmene Padaung, které jsou po celém světě známé pro extrémní délku svých krků.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.