Nejlepší gurmánské zážitky z dovolené v Thajsku

Thajská kuchyně je proslulá netradičním spojením chutí, pestrostí, snadnou přípravou a jemnou pikantností. Mixuje prvky hned několik světových kuchyní. Co byste měli na dovolené v Thajsku ochutnat? A čím rozmazlit vaše chuťové pohárky?

Thajská kuchyně, jedna z vůbec nejlepších na světě, je proslulá netradičním spojením chutí, pestrostí, snadnou přípravou a jemnou pikantností. Mixuje prvky hned několik světových kuchyní. Co byste měli na dovolené v Thajsku ochutnat? A čím rozmazlit vaše chuťové pohárky?

Thajské speciality

TOP 8 "must taste" gurmánských specialit, které musíte ochutnat na dovolené v Thajsku

  1. Pat thai - snad nejvyhlášenější jídlo thajské kuchyně - velmi tenké rýžové nudle osmažené s vejcem, tofu a krevetami, okořeněné rybí omáčkou, tamarindem a sušeným chilli.
  2. Dom yam - polévku Dom yam kuchaři často popisují jako kyselou thajskou polévku. To však ani zdaleka nevystihuje intenzivní chuť tohoto bylinného vývaru. Chutná až trpce a je výrazně kořeněná.
  3. Gaang kee o wahn - v Thajsku je také velmi populární zelené kari, které v meníčku thajských restaurací najdete pod názvem Gaang kee o wahn. Pojí pikantní bylinnou omáčku s hustým kokosovým mlékem a jedinečnými chutěmi thajské kuchyně.
  4. Yam - označuje saláty s pikantními dresingy a čerstvými bylinkami, které Thajci míchají s masem nebo plody moře.
  5. Ba mee - tvoří základ celé thajské kuchyně. Jde o vaječné nudle z pšeničné mouky, které se podávají s vepřovým nebo krabím masem.
  6. Som dam - papájový salát, ostrý, až vám vžene slzy do očí. Tvoří jej pásky křupavé nedozráté papáji, která se nadrtí v hmoždíři s rajčaty, fazolkami, chilli, limetkou a rybí omáčkou.
  7. Kow soy - specialita, která pochází ze severu Thajska, ale rychle se rozšířila i za hranice regionu. Skládá se z plochých vaječných nudlí, pšeničné mouky a sytého kořeněného vývaru s kokosovým mlékem.
  8. Lahp - mleté maso ochucené práškem z pražené rýže, limetkou, rybí omáčkou a čerstvými bylinkami. Jde o typický pokrm venkovské kuchyně na severovýchodě země.
Thajské speciality

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.