Mexické mariachi

Co znamená mariachi? Někde jste to slovo slyšeli, ale netušíte, co si pod ní vybavit? Napovíme, jde o něco typicky mexického a souvisí to s hudbou, láskou a láskou k Mexiku...

Mexické mariachi

Mariachi je souhra strunných a dechových hudebních nástrojů, která má silné kořeny v mexické identitě a v cítění populárních zvyků a tradic. Zahrnuje širokou škálu rytmů. Vždy však platí, že hudební provedení je velmi procítěné a hudebníci na každou notu přenáší své hluboké city. Není to totiž jen o umění hrát na nástroj. Hudebník představuje druhou neoddělitelnou součást Mariachi. „Smysl pro cit“ je to, co dává život kvalitám hudebních nástrojů a jak sami Mexičané říkají, hudebník musí být se svým nástrojem citově spojen - jinak to není ono. 

Jaké je složení typického mariachi?

Typické mariachi je složené z trumpet, houslí, vihuely, kytary a guitarrónu. Trumpety, housle a kytaru nejspíš znáte. Ale co ostatní zmíněné nástroje? Vihuela je typický mexický hudební nástroj o pěti strunách. Je podobná klasické kytaře, ale má jen čtyři pražce. Guitarrón je šestistrunný mexický hudební nástroj. Podobá se kytaře, ale nemá pražce na hmatníku a vytváří nižší tóny v rozsahu dvou oktáv. 

Mexiko - mariachi

 

Nejznámější písně mariachi a oděv hudebníků

K nejznámějším písním patří La Ranchera, Ranchera de Amor nebo romantické bolero. Většina z nich je o lásce a hlubokých citech. Mezi vůbec nejznámější patří Serenáta. Hraje se a zpívá v noci pod okny domu, kde bydlí žena, kterou se zamilovaný muž snaží získat. 

Typické oblečení hudebníků Mariachi je „Charro Mexicano“ (charro = mexický vesničan). Charros mají nejčastěji černé oblečení se zdobením ze stříbrného materiálu na švech kalhot, zdobené sako a sombrero s širokou patkou s barevným zdobením a ornamenty. 

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.