Léčky a podfuky po thajsku: Na co nenaletět v Bangkoku?

Turista jako chodící peněženka! Ať chceme nebo ne, nepozorný turista je zejména pro bangkokské mistry podvodů příležitostí, jak si namastit kapsu. Stačí být jen trochu kreativní. A kreativita? Ta Thajcům rozhodně nechybí. Zapište si do paměti nejznámější thajské léčky a nenechte si jimi zkazit dovolenou v Thajsku.

Léčky a podfuky v Thajsku

Falešné drahokamy nejen v ulicích Bangkoku

Někdo na ulici vám dává zaručený tip, kde pořídit vzácné drahokamy, aniž byste si radu sami vyžádali? S největší pravděpodobností jde o podfuk. Obchodování s falešnými drahokamy je snad nejrozšířenější formou podvodů po celém Thajsku.

Přespříliš přátelští neznámí

Další pravidlo zní: Buďte ostražití vždy, když se před vámi objeví elegantně oděný muž, který se vás s přehnanou starostlivostí bude ptát, odkud jste a kam se chystáte. Navázání hovoru má obvykle vést ke koupi falešných drahokamů nebo nalákání k podvodným sázkám.

Dnes je bohužel zavřeno, ale...

Nevšímejte si ani až příliš „přátelských“ místních, kteří se budou tvářit, že je některá z památek zavřená z důvodu buddhistického svátku nebo údržby. Často jde o podvod, kterým vás chtějí nalákat ke koupi falešných drahokamů.

Jízda tuk-tukem za 10 bahtů?

Celodenní výlet po TOP atrakcích v okolí za 10 bahtů? Pokud na lákadlo až příliš levné projížďky skočíte, zapomeňte na celodenní program. V rámci těchto „prohlídek“ řidiči nejlepší památky obloukem minou a místo toho vás zavezou k pochybným obchodníkům – nejčastěji do krejčovství, ke krámkům s drahokamy apod., za což jsou pochopitelně odměněni tučnou provizí.

Léčky a podfuky v Thajsku

Na cesty turistickým autobusem

Nechvalně známé jsou dálkové autobusy, které vyjíždí z ulice Th Khao San v Bangkoku. Dobře organizovaní a spolupracující zloději tu mají spoustu času na důkladné prohledání vašich kufrů. Ke krádežím tu dochází už několik let a bohužel pravidelně. Vyhnout se jim dá přitom snadno – v zavazadlech nenechávejte nic cenného a všechno důležité si s sebou vezměte do autobusu.

Taxíkem za paušální cenu?

Ani jízdě za jednotnou cenu v Bangkoku moc nevěřte a raději ji rovnou odmítněte. Snažte se jezdit pouze v taxících s taxametrem. Pokud řidič – většinou zcela záměrně - zapomene zapnout taxametr, řekněte "meter, kha/khao".

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.