Kohoutí zápasy v Thajsku a ve světě

Prakticky každá země, ve které se - ať už legálně či ilegálně - konají kohoutí zápasy, má pro jejich průběh svá vlastní pravidla. Jedno je však spojuje - závěr. Zápas končí v momentu posledního vydechnutí jednoho z kohoutů. Ano, i tak může vypadat zábava ...

Prakticky každá země, ve které se - ať už legálně či ilegálně - konají kohoutí zápasy, má pro jejich průběh svá vlastní pravidla. Jedno je však spojuje - závěr. Zápas končí v momentu posledního vydechnutí jednoho z kohoutů. Ano, i tak může vypadat zábava Thajců a součást jejich kultury.

Kohoutí zápasy Thajsko

Drastická zábava a hazard

Vítězství v kohoutím boji nemusí být pro zvíře výhrou. Mnoho kohoutů umírá jen pár minut po skončení zápasu v důsledku vyčerpání nebo vnitřních zranění. Šťastlivci, kteří krvavý souboj přežijí, jdou do ringu o pár dní později znovu.

Ke kohoutím bojům se šlechtí speciální plemena kohoutů, tzv. bojovničky. V některých zemích mohou mít kohouti k boji dokonce upravené pařáty. Mají na nich ostré kovové nástavce, nebo jsou namočené do jedu - aby rychleji zneškodnily protivníky. Na výsledek zápasu se uzavírají sázky, jedná se tedy o rozšířenou formu hazardu.

Ve snaze obhájit krvavou zábavu a zmírnit její krutost přijali Thajci před časem nová pravidla, která svým výkladem připomínají box. Kohouti jsou rozděleni do váhových kategorií. Oba opeřence čeká 5 kol po 15 minutách, která jsou navíc oddělená 3minutovými přestávkami. Střetnutí už nekončí jenom ve chvíli smrti jednoho z ptáků, ale i v okamžiku, kdy jeden začne před druhým opakovaně utíkat, je zraněný, silně krvácí či není schopen zaujmout bojovou pozici.

Kohoutí zápasy Thajsko

Jak je to s kohoutími boji u nás a ve světě?

Kohoutí zápasy vznikly patrně v Asii, rozšířily se ale i na další kontinenty. Fenoménem jsou například v latinské Americe - v Mexiku, Brazílii nebo Peru. Nelegálně se pořádají také v Indonésii, na Filipínách, v Malajsii, Indii nebo v Thajsku. V České republice a ostatních zemích EU jsou kohoutí zápasy zakázané zákony na ochranu zvířat proti týrání. Setkat se s nimi ale (i když spíše výjimečně) můžete v některých regionech Španělska a Francie.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.