Jedinečné koupání v laguně sedmi barev

Asi 215 km od mexického Tulumu se nachází jezero Bacalar s křišťálovou lagunou Bacalar Lagoon. Přezdívá se jí laguna sedmi barev. Proč? A stojí za to, se k ní vydat?

Bacalar Lagoon v Mexiku - jezero sedmi barev

Místní tvrdí, že má minimálně sedm odstínů a jezero je tak čisté, že vám to jednoduše vezme dech. Jak je to možné? Opravdu nejste u moře? Čarokrásné odstíny laguně Bacalar Lagoon dodává dno z bílého písku, které vytváří efekt různě modrých odstínů, přičemž s měnící se hloubkou se mění i intenzita, se kterou hladina absorbuje sluneční paprsky.

Jezero Bacalar v Mexiku měří asi 55 km na délku a 2 km na šířku. Jeho voda je sladká a velikost jezera umožňuje k prozkoumání skutečně velký prostor.

Jezero Bacalar je dokonce druhým největším přírodním zdrojem pitné vody v Mexiku.

Co podniknout na jezeře Bacalar?

Koupání na plážích jezera a laguny Bacalar je nezapomenutelným zážitkem, který umocňuje fakt, že jezero zatím není mezi turisty tolik známé.

Pokud neholdujete plážové turistice, potěší vás, že budete mít na výběr i z několika dalších aktivit. Velmi oblíbené je poznávání hladiny laguny Bacalar Lagoon z kajaku – ať už s průvodcem nebo na vlastní pěst. Půjčit si můžete také loďky, jachty a další plavidla, která jsou jako stvořená pro romantické výlety při východu nebo západu slunce.

Bacalar Lagoon v Mexiku - jezero sedmi barev

Návštěva městečka Bacalar

Městečko Bacalar má něco do sebe i co se historie týče. Založili jej Mayové a jeho kořeny sahají až do předkolumbovského období. Na hlavním náměstí stojí obrovská pevnost Fort San Felipe, která nabízí panoramatické výhledy na lagunu a její okolí. Uvnitř pevnosti můžete rozšířit své vědomosti v muzeu zaměřené na pirátskou historii Bacalaru.  

Až vás voda a historie omrzí, můžete se rozptýlit v některé ze zdejších restaurací.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.