Izrael je pro turisty stále lákavější

V posledních letech se Izrael pravidelně umisťuje na předních příčkách jako jedna z nejlepších turistických destinací na světě. Skokově roste i turismus ve Svaté zemi. Co za tím stojí?

Cestovní ruch v Izraeli

Každým rokem míří do Izraele více turistů

Cestovní ruch v Izraeli stále překonává nové rekordy. Po úctyhodných 4,1 milionech turistů, kteří navštívili Izrael  v roce 2018 (o 14 % více než v roce 2017), se očekává, že i letošní rok  bude rekordní. V lednu a únoru přijelo do Izraele 683 tisíc  návštěvníků. Oproti prvním  dvěma měsícům roku 2018 to je 16% nárůst. Rostou přitom jak počty jednodenních  návštěvníků (nárůst o 74 %), tak turistů, kteří zůstávají alespoň jednu  noc (o 13 %). Co stojí za pozitivními čísly?

Izrael - turistů přibývá

Izrael jako kvalitní turistický produkt

Důvodů může být hodně. Významnou roli však hraje fakt, že se Izrael snaží ze své země udělat turistický produkt a hojně investuje jak do infrastruktury, tak do marketingu. Pozici země v cestovním ruchu umocňují novinky poslední doby v podobě  nového rychlovlaku mezi mezinárodním letištěm Ben Gurionem a  Jeruzalémem, díky kterému se dostanete z Tel Avivu do Jeruzaléma za méně  než půl hodiny. Pozitivní je, že na příliv turistů jsou připravené také nově budované  hotely všech kategorií, napříč celým územím Izraele.

Také se chystáte na dovolenou do Izraele?

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.