Fotografování v Mexiku: Co byste měli vědět, než stisknete spoušť?

Ženete se za nejlepší fotkou z cest? Ať už bude na váš Instagram, Facebook nebo jen do rodinného alba, před cestou do Mexika se vám bude hodit pár informací. Jak je to s focením v Mexiku?

Fotografování v Mexiku

Fotografování lidí v Mexiku

Pokud budete chtít fotiti domorodce, nejprve slušně pozdravte a požádejte o svolení. Ať už je to na trhu, na poli nebo na ulici. Mexičané se obecně neradi fotí. Jak ale i kdekoliv jinde, záleží, na koho narazíte. Většinou se setkáte s tím, že ženy nechtějí být foceny neupravené a špinavé. Muži naopak při tažení těžkých nákladů. Děti na vás pravděpodobně natáhnou dlaň, abyste nejprve zaplatili.

V turistických oblastech Mexika se s focením za peníze setkáte o něco častěji. Místní totiž zastávají názor, že si za neustálé pózování nějaké to peso zaslouží. Co myslíte vy?

Focení v Mexiku

Tak jako tak, bez svolení Mexičany nefoťte, a pokud vycítíte, že je jim vaše pozornost nepříjemná, odložte fotoaparát stranou a omluvte se. Dospělí i děti mohou být agresivní - tak ať na dovolené nepřijdete k úhoně. Mexičané si navíc potrpí na etiketě.

Focení na turistických místech a v památkách

Focení v mexických památkách a muzeích je většinou povolené a zdarma. Podobně jako u nás je zakázaný blesk. Když už se za fotografování v památkách platí, budete na to předem upozorněni jednou z info tabulí před vstupem. Fotky vás nevyjdou na víc než pár desítek pesos. 

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.