Elektrické napětí a zásuvky v Thajsku

Jedete na dovolenou do Thajska? Raději se vybavte redukcí do elektřiny. V Thajsku se totiž stále v některých hotelech můžete setkat s jinými zásuvkami.

Cestování do Thajska s elektronikou

Asi každý z nás si do kufru na dovolenou přibalí nějaké to elektrické zařízení. Ať už jde o notebook, telefon nebo foťák, budete je potřebovat nabít a k tomu je třeba využít místní elektrické zásuvky. Ubytovací zařízení v Thajsku už sice většinou mají univerzální zásuvky pro zástrčky s plochými i kulatými (evropskými) póly. Ve starších typech ubytování nebo v méně turistických regionech se ale můžete setkat i s tím, že budete potřebovat redukci na americké zásuvky. Lepší je tedy být vybaven a předejít tak případným komplikacím.

Cestování do Thajska s elektrospotřebiči

V Thajsku se používá střídavé napětí 220 - 230 V s frekvencí 60 Hz (v ČR 230 V, frekvence 50 Hz,). Napětí svých elektrických zařízení můžete zkontrolovat na štítku zařízení nebo nabíječky. Štítek by měl obsahovat tyto údaje: 

INPUT: 100 – 240 V 50/60 HZ.

Pokud na štítku zařízení tuto informaci nenajdete, zkuste se ještě podívat do manuálu nebo na internet. Většina dnešních zařízení je pro toto napětí připravena.

Jak vybrat správnou redukci do zásuvky?

Redukce na zásuvky nabízí většina sítí elektroprodejen i větší hypermarkety. Jejich cena se pohybuje od 100 – 600 Kč (rok 2017). Obvykle budete mít na výběr ze dvou typů adaptérů:

       
  • cestovní adaptér jen pro ploché vidlice bez zemnícího kontaktu,
  •    
  • cestovní adaptér se středovým ochranným kontaktem, pro tzv. kulaté zásuvky (obvykle dražší).

Doporučujeme vybrat redukci, která umožní připojit zástrčku se středovým zemnícím kolíkem. Levnější varianty toto většinou neumí a když už si redukci pořizujete, budete ji alespoň moci využít i na dovolených v jiných zemích.

 

Elektrické zásuvky v Thajsku

Berete si s sebou na dovolenou do Thajska více elektrospotřebičů?

Pokud s sebou na dovolenou do Thajska berete více zařízení, určitě do kufru přibalte prodlužovačku, rozdvojku nebo více redukcí. S jedním adaptérem si u více zařízení nevystačíte.

Náš tip: Vezměte si redukci a klasickou prodlužovačku s kulatými zástrčkami. Vyřešíte tak starosti s tím, kam nabíjená zařízení odkládat, a budete moci připojit všechna svá zařízení současně.

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.