Až příliš čisté australské jezero McKenzie

Modré jezero McKenzie na ostrově Fraser patří k nejkrásnějším a nejpopulárnějším jezerům Austrálie. Budete si tu připadat, jako byste se koupali v moři.

Jezero McKenzie Austrálie, Fraser

Když je voda čistá až příliš...

Sladkovodní jezero Lake McKenzie s rozlohou 150 ha se nachází vysoko nad hladinou moře - ve výšce kolem 100 metrů. Jeho vodu, místy hlubokou až 5 metrů, tak tvoří hlavně dešťová voda. Zajímavé je, že jedinečné prostředí v kombinaci s vysokou kyselostí vody, činí vodu nevhodnou pro téměř všechny formy života. Ať už jde o ryby nebo rostliny. Bez přírodního materiálu je jezero extrémně čisté - voda je v něm paradoxně tak čistá, že prakticky znemožňuje jakýkoliv přirozený život pod průzračnou hladinou.

Jezero McKenzie Austrálie, Fraser

Jezero McKenzie: Koupání jako u moře

Vodu jezera McKenzie obklopuje bělostný písek, který způsobuje vysoký obsah oxidu křemičitého. Právě kombinace krásně bílých pláží a třpytící se hladiny dělá z jezera mimořádně atraktivní místo pro cestovatele z celého světa. Slavný strom na břehu jezera ve tvaru srdce jen podtrhuje romantický ráz krajiny.

Vodu, jejíž čistotu tak obdivujeme, pak paradoxně znečišťujeme hlavně my - lidé. Respektive chemické látky, které ze sebe člověk uvolňuje při koupání v podobě opalovacích krémů, mýdel a dalších kosmetických přípravků. Ty mohou do budoucna negativně ovlivnit vodu jezera.

Písek s oxidem křemičitým je naopak příznivý pro čištění vlasů a naší pleti.

Jak se dostat k jezeru McKenzie?

Také vás zaujaly lákavé obrázky jezera McKenzie a jeho okolí? Na ostrov Fraser se z australské pevniny nejlépe dostanete trajektem nebo na jiném vodním prostředku z River Heads. Příjemnou dovolenou v Austrálii!

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.