Omán a Dubaj
February 28, 2024
-
March 10, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Omán a Dubaj

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

64990

Země zelených oáz - přírodní a historické skvosty - vůně Orientu - návštěva supermoderní Dubaje - v doprovodu českého průvodce Kami

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

28. 2. z Letiště Václava Havla z Prahy;

10. 3. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • oboustrannou leteckou dopravu s přestupem v Istanbulu;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy;
 • palivový příplatek;
 • ubytování – 11x v kvalitních ***/**** hotelích;
 • polopenzi – 11x snídaně, 10x večeře;
 • dopravu místním turistickým klimatizovaným autobusem;
 • jízdu jeepy pouští;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 170 USD / osoba - (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do všech vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu, servis místního průvodce);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 12 990 Kč / pobyt;
 • stravu – mimo uvedenou v "cena zahrnuje";
 • vízum do Ománu – pro občany ČR je aktuálně vyřízení zdarma, v případě změny zašleme informace;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 440 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 740 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5Kč/EUR.

1. den

28. 2. středa – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v 7:00 hod. Odlet do Maskatu v 9:30 hod. s přestupem v Istanbulu.

2. den

29. 2. čtvrtek – přílet na letiště v Maskatu v 1:15 hod. místního času. Přesun na hotel, nocleh, snídaně, prohlídka Královské opery, prohlédneme si ruční výrobnu parfémů Amouage parfumes factory, návštěva starobylého a slavného tržiště – Mutra suk – možnost nákupu tradičních ománských suvenýrů, relaxační procházka v přístavu starého města Mutra s výhledem na luxusní sultánovu jachtu, návštěva muzea Bait Al Zubair, palác sultána Qaboose Ibn Saida (pouze zvenku), který je obklopen pevnostmi al-Jalali a al-Mirani. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh Al Falaj Hotel.

3. den

1. 3. pátek – snídaně, návštěva hradu/pevnosti Nakhal Fort – jedna z největších na Arabském poloostrově, Hot Water Springs – možnost odpočinout si v termálních lázních, prohlídka hradu Al Hazm – typická ukázka historie Ománu. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh Al Falaj Hotel.

4. den

2. 3. sobota – snídaně, prohlídka nejvýznamnější ománské náboženské stavby – Velké mešity sultána Kábuse, v níž se nachází druhý největší ručně utkaný koberec a druhý největší lustr na světě. Následuje přejezd do rybářského městečka Súr. Po cestě navštívíme krasový přírodní útvar – Bimmah Sinkhole – možnost koupání a odpočinku. krásné údolí a přírodní rezervace Wadí Shab, Súr – prohlídka slavné loděnice a zdejšího muzea plachetnic. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh Sur Plaza Hotel.

5. den

3. 3. neděle – snídaně, cesta směrem k jednomu z nejkrásnějších údolí Ománu Wadí Bani Khalid s klidnou a čistou říčkou. Můžete se zde osvěžit a také si jít zaplavat (je vhodné mít tričko a šortky, abyste měli zakrytá ramena a kolena). Později cesta do pouště – po cestě návštěva typického beduínského domu. Čeká vás jízda speciálními jeepy v písečných dunách až dosáhnete vesnice Al Wasil a poté znovu vjedete zpět pouště a dojedete do Sama al Areesh Camp, kde budete ubytovaní. Večeře, v případě zájmu se můžete vydat na procházku po dunách ve tmě na pozorování hvězd. Nocleh Sama al Areesh Camp.

6. den

4. 3. pondělí – snídaně, volný den v kempu ve Wahibské poušti. Alternativně volitelné aktivity, které lze rezervovat na místě: jízda na velbloudech / čtyřkolkách / přejezd pouští (nutno rezervovat alespoň 3 dny předem) na jih k Arabskému moři – relax na pláži. Večeře, nocleh Sama al Areesh Camp.

7. den

5. 3. úterý – snídaně, odjezd jeepy z pouště a následný transfer do městečka Ibra, cestou zastávka u ruin Old Ruins of Minsifah Village. Přesun do oázy Birket al-moz, která mimo jiné proslula pěstováním banánů – prohlídka zavlažovacího kanálu - tzv. faladže – na seznamu světového dědictví UNESCO, prohlídka plantáže datlových palem. New Manah Museum – muzem, jehož cílem je poukázat na jedinečný charakter sultanátu Omán a představit jeho starověkou historii a renesanci s využitím pokročilé technologie. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh Falaj Daris Hotel.

8. den

6. 3. středa – snídaně, přejezd do hor – prohlídka starobylé horské vesnice Misfat Al Abriyeen s krásnou oázou a důmyslným zavlažovacím systémem, poté výjezd na nejvyšší horu Ománu – Džebel Šams, kde terénními automobily vyjedeme ke strhující strží – ománskému Grand Canyonu – kratší trek vhodný pro všechny věkové skupiny, prohlídka vesnice Al-Hamra. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh Falaj Daris Hotel.

9. den

7. 3. čtvrtek – snídaně, návštěva hradu v Bahle zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, prohlídka jedinečného paláce ve městě Džibrín, který byl vybudován v sedmnáctém století sultánem Belarabem bin Sultánem a svou architekturou a stylem odrážel sultánovu zálibu o vědu a umění. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh Falaj Daris Hotel.

10. den

8. 3. pátek – snídaně, přejezd do Dubaje, cestou si prohlédneme starověké pohřebiště Al-Ajn, které patří mezi památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, překročení hranic z Ománu do Spojených arabských emirátů. Odjezd do hotelu, večeře, nocleh Hampton by Hilton Al Seef.

11. den

9. 3. sobota – snídaně, nabitý den okružní jízdou po Dubaji po nejkrásnějších a nejznámějších architektonických skvostech. Prohlídka staré a moderní části města. Nejprve výjezd k nádhernému výhledu na Dubai Creek, projdete se historickou čtvrtí Bastakiya s fascinujícími domy, poté se přesunete do 225 let staré pevnosti Al Fahidi, kde se nachází dubajské muzeum – uchovává vzácné archivy minulosti města a také kroniky jeho vývojových etap. Dále se nalodíte na tradiční loď Abra, přeplavíte se přes záliv a navštívíte trh s kořením a trh se zlatem. Cestou k Burj Al Arab, nejluxusnějšího hotelu na světě, bude možnost zastavit se u mešity Jumeirah s výhledy na architektonické dominanty Dubaje. Moderní Dubaj – návštěva Dubai Marina, která nabízí exkluzivní prostředí pro život, volný čas a podnikání. Pokračování směrem k Palm Jumeirah, umělý ostrov, který uchvátil světovou představivost svou velikostí a vynalézavostí. Zastávka na focení naproti luxusnímu hotelu Atlantis The Palm Hotel. Souk Madinat Jumeirah – barevný a pulzující trh, kde si budete moci koupit suvenýry, koření, ovoce apod. Vaše nezapomenutelná prohlídka skončí u nejvyšší budovy světa Burj Khalifa (zastávka na focení), která se nachází hned vedle The Dubai Mall, jednoho z největších světových nákupních center, kde budete mít možnost prohlédnout si 50 metrů dlouhé akvárium a jen kousek od Mall máte skvělou příležitost zúčastnit se vodní taneční show Dubai Fountain. Alternativně můžete využít osobního volna během celého dne a zvolit individuální program. Odjezd na hotel, večeře, nocleh Hampton byl Hilton Al Seef.

12. den

10. 3. neděle – snídaně, ranní transfer na letiště v Dubaji, odlet do Prahy v 9:30 hod. Přílet v 18:15 hod. místního času.

Omán a Dubaj
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
28.2.2024
-
10.3.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Asie
Omán
Dubaj
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na prodej@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

64990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.