+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2019 Izrael, Palestina

Vyprodáno

Termín zájezdu 12.03.2019 - 21.03.2019
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poutní zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Izrael , Palestina
Cena včetně
poplatků
24 990 Kč
1 000 €
VYPRODÁNO

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

Speciální poutní zájezd v doprovodu Mgr. Karla Hrdličky a řeholníků sv. Františka

ODLET:  12. 3. z Prahy z Letiště Václava Havla

PŘÍLET:  21. 3. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 9 pobytových dnů ve Svaté zemi - poutní cesta po nejzajímavějších místech. Návštěva dostupných biblických míst např. Jeruzalém, Betlém, Jericho, hora Blahoslavenství, Jardenit – biblická řeka Jordán, Tabcha, Mensa Christi, Kafarnaum, pevnost Herodeon, klášter Mar Sába v Judské poušti, krásné pouštní údolí Wádi Kelt, poustevna Nabí Músa, Jaffa, Tel Aviv, aj. Koupání v Mrtvém moři - ideální pro neplavce, ve Středozemním moři + plavba po Galilejském jezeře!

UBYTOVÁNÍ: 5x v Betlémě a 3x v Tiberiasu v *** příjemných hotelech střední třídy s průměrným vybavením a službami s polopenzí ve 2 - 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, zdarma přístup k PC, manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy zásadně na 2 lůžkovém pokoji. V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky s izraelskou společností EL AL, po Izraeli a Palestině doprava turistickým klimatizovaným autobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. i osobně nebo skenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654 a uhradit zálohu v minimální výši 10 000,- (pro úhradu v Kč) nebo 400 Eur/os. (pro úhradu v Eurech), po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu je splatný do 29. 1. 2019, finální pokyny obdržíte cca měsíc před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/ USD a do 25 Kč/ Euro

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Svaté země bezrizikové. Problematická je občas situace v Gaze, která je separovaným územím odděleným od „turistického“ Izraele. Bohužel propaganda působí na lidi tak, že cestovat do Izraele je nebezpečné, což skutečně není.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, plavky, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 24 - 30°C, vhodné boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: při vstupu do synagog, kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Tel Aviv - Praha, turistický klimatizovaný autobus v Izraeli, letištní bezpečnostní taxy, palivový příplatek - v případě změny výše palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, 8x ubytování, 9x snídaně, 8x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, ochutnávka vína Cremisan, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: 120 USD - platí se až v Izraeli (vstupy do vybraných hrazených objektů, plavbu lodí po Galilejském jezeře, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu), připojištění proti storno poplatkům (je nepovinné) 560,- / os. / pobyt, klient do 18-ti let 500,- / os. / pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni nebo na vyžádání zašleme e-mailem), cena za jednolůžkový pokoj činí 3 400,- /pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

12. 3. úterý - sraz všech účastníků na letišti Václava Havla v Praze v 08:45 hod. večer v odletové hale SEVER TERMINÁL 1 napravo u skleněné stěny, odbavovací pult od č. 157, přičemž vlastní odlet je ve 11:50 hod. Dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol.

2. den

13. 3. středa - přílet do Izraele v brzkých ranních hodinách, transfer na hotel do Betléma, odpočinek na pokojích, pozdní snídaně na hotelu, odpoledne program v Betlémě - bazilika a místo Narození Ježíše Krista, jesličky, bazilika sv. Kateřiny, kostel Mléčné jeskyně, možnost nákupu levných suvenýrů z olivového dřeva, kratší osobní volno, Betlém - večeře, nocleh.

3. den

14. 3. čtvrtek – snídaně, překrásné údolí Wádi Kelt - místo s extrémními klimatickými podmínkami, Judská poušť - poslední Ježíšova cesta z Jericha do Jeruzaléma, pěší pochod (cca 2 hodiny) údolím Wádi Kelt od kláštera sv. Jiří do Jericha, Jericho - nejstarší a nejníže položené město na Zemi dobyté dle biblického příběhu Jozuem, Tel Jericho – snad nejstarší lidské sídliště z doby neolitu (8.000 let př. n. l.), odpoledne koupání v Mrtvém moři v letovisku El Khália, návrat na hotel v Betlémě, Betlém – večeře, nocleh.

4. den

15. 3. pátek - snídaně, prohlídka staré Jaffy, která byla již ve starověku důležitým přístavem a hrála roli v některých biblických událostech, přístav Jaffa využíval už i král Šalamoun před 3.000 lety při importu cedrového dřeva z Libanonu, Tel Aviv - koupání ve Středozemním moři s relaxem na příjemné městské pláži, alternativně pro zájemce volný program (prohlídka zajímavostí Tel Avivu, nákupy atd.), návrat do Betléma, večeře, nocleh.

5. den

16. 3. sobota - snídaně, celý den Jeruzalém, výjezd na Olivovou horu - jedinečná panoramatická vyhlídka na starý Jeruzalém, chrám Dominus Flevit, odkud Kristus předpovídal zkázu města, Getsemanská zahrada, bazilika Národů (Poslední agonie), přes údolí potoka Cedron do Starého města Lví branou, kostel sv. Anny - nádrž Bethesda, Litostrotos - podzemní kanály Jeruzaléma - zbytky Antoniovy pevnosti, chrám Odsouzení Páně (Ecce Homo), Křížová cesta, kterou kráčel Ježíš při svém odsouzení, Golgota - chrám Božího hrobu – místo ukřižování a Vzkříšení Ježíše Krista, odpoledne cca 2 volno na bazaru, návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.

6. den

17. 3. neděle - brzká ranní snídaně (+ později snídaně formou balíčků), brzký odjezd do Jeruzaléma na ranní bohoslužbu v chrámu Božího hrobu, snídaně na střechách Starého Města, pokračování programu v Jeruzalémě - Chrámová hora (bude-li z bezpečnostních důvodu zavřená zrealizujeme adekvátní náhradu) - posvátné místo pro židy, muslimy i křesťany, Skalní dóm (dominanta Jeruzaléma), mešita Al-Aksa, zeď Nářků - zbytky západní zdi chrámového okrsku, na němž stál 2. židovský chrám zničený ve válce židovské v 1. stol. n. l., hora Sion - Caenaculum, místo ustanovení Poslední večeře Kristem, Dormition - místo Nanebevzetí Panny Marie, Bazilika zesnutí, tradiční hrob krále Davida, návrat na hotel, večeře, nocleh.

7. den

18. 3. pondělí - snídaně, Herodion – významná pevnost nedaleko Betléma – luxusní venkovské sídlo krále Heroda a zároveň místo jeho hrobu, sestup přímo do jícnu pevnosti (jedinečný zážitek, návštěva kláštera Mar Sába, kde jsou uloženy ostatky sv. Sáby (vstup přímo do kláštera je povolen pouze mužům, pro ženy bude zajištěna krásná panoramatická procházka v okolí kláštera s nádhernými výhledy), odpoledne přesun na sever Izraele, ubytování na hotelu v Tiberiadě, večeře, nocleh.

8. den

19. 3. úterý - snídaně, Nazaret – místo Ježíšova dětství a mládí, bazilika Zvěstováni Panně Marii a kostel sv. Josefa, Kána Galilejská – místo prvního Ježíšova zázraku, odpoledne volný program s možností zúčastnit se duchovního rozjímání, ubytování na hotelu v Tiberiadě, večeře, nocleh.

9. den

20. 3. středa - snídaně, hora Blahoslavenství s nádherným výhledem na Galilejské jezero, Tabcha – místo Ježíšova zázraku rozmnožení chleba a ryb, Mensa Christi, Kafarnaum – dlouhodobé místo Ježíšova působení s pozůstatky domu sv. Petra a rovněž vzácné synagogy ze 4. st. n. l., možnost poobědvat místní specialitu – tzv. rybu sv. Petra, plavba po Galilejském jezeře – krásný zážitek, návrat na hotel v Tiberiadě, večeře, nocleh.

10. den

21. 3. čtvrtek – snídaně, Jardenit – místo na řece Jordán (možnost sestupu přímo do vod řeky), které je tradicí spojované s Ježíšovým křtem, přesun na pohoří Karmel do místa zvaného Muchraka, kde se udál souboj proroka Eliáše s proroky pohanského boha Baála, možnost poobědvat tradiční druzský pokrm, po obědě již odjezd na Ben Gurionovo mezinárodní letiště u Tel Avivu, vlastní odlet v 17:10 místního času s příletem do Prahy ve 20:20 středoevropského času.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek)
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* možnost navštívit i pevnost Masada (fakultativně) lanovou dráhou - obě cesty včetně vstupu do pevnosti cca 23 USD
* výklad k pevnosti Masada před objektem či v buse

Fotky našich zákazníků z předchozích zájezdů v této destinaci

Zážitky cestovatelů

Eva Lenertová

10.06.2019

Izrael

Poznávací zájezd do Izraele

Ve dnech 17.-27. 5. 2019 jsem měla možnost účastnit se zájezdu do Izraele. Program byl velice pestrý. Díky výbornému průvodci p. doc. Novotnému a jeho syna Michala jsem získala spoustu zajímavých informací o této nádherné zemi. Všem, kteří ještě váhají, zda se do Izraele vydat, Vaši CK vřele doporučuji.

Zbyněk Schmejkal

03.06.2019

Izrael

Izrael, květen 2019

Po zhruba dvaceti pěti letech jsem cestoval s cestovní kanceláří. Pauza byla způsobena mizernými zkušenostmi s nějakou CK a neschopným personálem v minulosti. Nyní, po letech, bych chtěl poděkovat vaší cestovní agentuře za skvělé služby a důvěryhodný přístup ke klientovi. Ohromnou zásluhu na mých pozitivních dojmech ze zájezdu mají také naši průvodci otec a syn Novotní a místní průvodce pan Chaim Hajek. Děkuji vám všem za skvělou dovolenou a mnoho nevšedních zážitků z Izraele.

Linda Pavlasova

30.05.2019

Izrael

Izrael kveten 2019

Velmi vydařený zájezd, za týden se toho stihlo mnoho. Úžasný pan průvodce Petr Moravec. Má neuvěřitelné znalosti místních podmínek, historie, zná veškeré souvislosti, opravdu doporučuji Izrael s ním. Děkujeme moc panu Petrovi Moravcovi a těšíme se že Avetour vymyslí pokračování zájezdu, pro Ty kteří na tomto základním poznávacím zájezdu už byli. S pozdravem, Pavlasovi