+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2018 Jordánsko

Termín 08.04.2018 - 15.04.2018
Doprava Letecky
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Jordánsko
Cena včetně
poplatků
29 990 Kč
1 154 €

* Cena je neměnná do 26 Kč/EURO

Základní info

ODLET:  8. 4. z Prahy z letiště Václava Havla 

PŘÍLET:  15. 4. do Prahy na letiště Václava Havla

PROGRAM: 8 pobytových dnů v Jordánsku - cestování po přírodních, biblických a historických skvostech Jordánska např. Umm Qais, Jerash, křižácký hrad Aljun, biblická hora Nebo, Madaba, celodenní trek v přírodní rezervaci Dána, vodní trek v kaňonu Al-Mujib, trek pouštním údolím Wadi Al-araba. Koupání v Mrtvém moři - ideální pro neplavce, překrásným zážitkem bude návštěva jedinečné pouštní oblasti Wadi Rum a strhujícího skalního města Petra v Jordánsku. Součástí programu je ubytování v beduínském kempu v Malé Petře.

UBYTOVÁNÍ: 6x (Jordánsko) v *** hotelích s polopenzí, vždy ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV, 1x beduínský kemp.

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky, po Jordánsku doprava klimatizovaným turistickým autobusem, výjezd jeepy 4x4

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 15.000 Kč/ 577 Euro/os., 2. zálohu ve výši 10.000 Kč/ 385 Euro/os. (do 20. 2. 2018), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, nebo osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po obdržení 1. zálohy (platby) potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek prosíme uhradit do 5. 3. 2018, minimální platnost cestovního dokladu je 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, pro návštěvu Jordánska doporučujeme platnost pasu 1 rok po návratu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 25 Kč / USD a do 26 Kč/Euro (pro úhradu v Eurech). V případě, že dojde ke změně výše kurzu, nebo výše palivového příplatku - bude sděleno ve finálních informacích a pokynech, které obdržíte asi 1 měsíc před odletem, a rozdíl bude doúčtován.

DOPORUČENÍ: vhodné boty do přírody, pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem  22 - 27 °C a s vědomím, že při vstupu do kostelů i mešit se striktně vyžadují zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů).

Tento zájezd je určen všem věkovým kategoriím s dobrým zdravotním stavem. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Ammán - Akaba - Praha, letištní a bezpečnostní, palivový příplatek, v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, autobusová přeprava, 7x ubytování s polopenzí, 2x oběd, 1x speciální beduínský oběd, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 190 USD + 60 USD (vyřízení jordánského víza)- vybírá se na místě pouze v USD (zahrnuje: vstupy do vybraných objektů, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče autobusů + vstup do Petry), připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 800,-/30 Eur/os./pobyt, do 18 let 670,-/25 Eur/os./pobyt., v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za 5990,- Kč/227 Eur/os./pobyt

Trasa zájezdu

Program

1. den

8. 4. neděle - sraz všech účastníků na letišti Václava Havla v Praze. Dostatečný časový limit (2 hodiny před odletem). Odlet do Ammánu, přílet, ubytování na hotelu, nocleh.

2. den

9. 4. pondělí – snídaně, Umm Qais jsou rozvaliny řecko-římského města, ve starověku nazývaného Gadara. Město leží na okraji vápencové náhorní roviny ve výšce 378 m nad mořem a skýtá nádherný výhled na Jordánské údolí, Genezaretské jezero, řeku Jarmuk a Golanské výšiny. Druhým nejoblíbenějším místem turistů hned po Petře je Jerash. Jerash dobili v roce 63 před naším letopočtem Římané. Městu se někdy, pro svou rozlohu a zachovalost, říká "Pompeje Východu". Je jedním z nejzachovalejších římských komplexů na světě. Prohlídka křižáckého hradu Aljun, ze kterého je vidět do Libanonu, Izraele. Návrat na hotel do Ammánu, večeře, nocleh.

3. den

10. 4. úterý – snídaně, hora Nebo – místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel, Madaba – významné křesťanského město - kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. – nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma, Mrtvé moře – možnost koupání+oběd, odpolední vodní trek v kaňonu Wadi Almujib – úchvatná přírodní rezervace, odjezd na západ slunce do přírodní rezervace Dána – ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

4. den

11. 4. středa - snídaně, celodenní trek v přírodní rezervaci Dána - naleznete zde vzácné druhy ptáků, plazů, savců a rostlin. Mezi nejvzácnější živočichy rezervace patří kozorožci, horské gazely, jezevci, vlci a šakali. V Dáně a najdete zde rozmanité geologické složení od vápenců po pískovce. Příroda Vám poskytne nezapomenutelné zážitky na úžasných vyhlídkách. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

12. 4. čtvrtek - snídaně, trek ve Wadi Al-araba – je pouští údolí, kterým prochází jižní úsek hranice mezi Izraelem a Jordánskem. Údolí je součástí Levantské příkopové propadliny, kterou protéká řeka Jordán. Poté se vydáme na projížďku jeepy 4x4 na písečné duny spojenou s obědem, odjezd do města Wadi Mousa blízko skalního města Petry – ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

6. den

13. 4. pátek – snídaně, PETRA - celodenní výjezd do jednoho z divů světa - návštěva zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě - skalní město Petra - fascinující skalní komplex, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu, přejezd do Malé Petry – ubytování v beduínském kempu, večeře – večer strávíme ve společnosti Beduínů při beduínských tancích.

7. den

14. 4. sobota – snídaně, výjezd do jedinečné pouštní oblasti Wadi Rum, jedinečné místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto hodnotném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni ve Wadi Rum se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech, kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými Beduíny, přejezd do Akaby, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

8. den

15. 4. neděle - snídaně, Akaba – relax, možnost nákupů, odpolední přesun na letiště, odlet do Prahy.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Koderovi

22.09.2017

Jordánsko

Izrael, Jordánsko 4. 9. - 13. 9. 2017

Dovolená nebyla pěkná, ale skvělá, neznáme žádný superlativ, kterým bychom adekvátně vyjádřili naše pocity. Děkujeme za dokonalou organizaci, skvělou péči a vůbec za všechno. S pozdravem Koderovi

Jiří Mezník

15.09.2017

Jordánsko

Izrael, Jordánsko 4. 9. - 13. 9. 2017

Vážená cestovko, dnes jsem se vrátil z 9denního zájezdu po Jordánsku a Izraeli. Vynikající zájezd, perfektně připravený. Provázel nás pan Mgr. Hrdlička a musím říci že jsem dosud nepoznal lepšího průvodce. Jeho znalosti starověkých i moderních dějin obou zemí jsou hluboké a dovede je vyjádřit zajímavě, poutavě a zasvěceně. Díky jeho výkladu mnozí z nás pochopili složitost palestinsko - izraelských vztahů a biblickou i současnou složitost celého regionu. Moc mu děkuji za skvělou časovou organizaci celého zájezdu, zajištění drobných výhod pro jeho účastníky ve složitém socio-ekonomickém prostředí obou zemí. Navíc svou trpělivostí a osobitým smyslem pro humor vytvořil ideální atmosféru mezi všemi účastníky zájezdu. Díky jemu i Vám za nevšední a nádherný zážitek. S úctou Jiří Mezník

Alena Kozlerová a Antonín Neuberg

06.06.2017

Jordánsko

Izrael a Jordánsko

Chtěli bychom touto cestou poděkovat cestovní kanceláři Avetour a našemu milému průvodci Karlovi Hrdličkovi za překrásné zážitky a poznání těchto dvou krásných zemí. Dovolená mnohokrát předčila naše očekávání a shodli jsme se na tom, že lepšího průvodce jsme ještě neměli. vše bylo úžasně zajištěné, neměli jsme jediný problém s ubytováním i organizací zájezdu. Dovolenou jsme si užili a rozhodně budeme i doporučovat známým. Ještě jednou děkujeme a přejeme vám mnoho tak spokojených klientů, jako jsme my. Díky moc. Alena Kozlerová a Antonín Neuberg