+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2018 Jordánsko

Termín 13.11.2018 - 21.11.2018
Doprava Letecky
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Jordánsko , Izrael
Cena včetně
poplatků
30 990 Kč
1 240 €

* Cena je neměnná do 25 Kč/EURO

Základní info

ODLET:  13. 11. z Prahy z Letiště Václava Havla 

PŘÍLET:  21. 11. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 7 pobytových dnů – speciální tématicko-poznávací okruh, návštěva dostupných starodávných a biblických míst např.: přírodní rezervace DANA, Šobak, Karak, hora Nebo + možnost koupání v Mrtvém moři, termální lázně Ma‘in, návštěva úžasného skalního komplexu Petra v Jordánsku + jízda jeepy po pouštní pláni Wadi Ram + ubytování v beduínském kempu.

UBYTOVÁNÍ: 3x v beduínském kempu Wadi Rum Moon, 2x příjemný hotel s polopenzí v Petře,1x příjemný hotel s polopenzí v Madabě, 1x ubytování v Daně v *** hotelích s polopenzí, vždy ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky, po Jordánsku doprava klimatizovaným turistickým autobusem, výjezd jeepy 4x4

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč/ 600 Euro/os., 2. zálohu v minimální výši 12 000 Kč/ 480 Euro/os. (do 28. 9. 2018), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, nebo osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po obdržení 1. zálohy (platby) potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek prosíme uhradit po obdržení finálních pokynů (cca měsíc před odletem), pro návštěvu Jordánska doporučujeme platnost pasu 1 rok po návratu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 23 Kč / USD a do 25 Kč/Euro (pro úhradu v Eurech). V případě, že dojde ke změně výše kurzu, nebo výše palivového příplatku - bude sděleno ve finálních informacích a pokynech, které obdržíte asi 1 měsíc před odletem, a rozdíl bude doúčtován.

DOPORUČENÍ: vhodné boty do přírody, pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem  20 - 25 °C a s vědomím, že při vstupu do kostelů i mešit se striktně vyžadují zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů).

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Akaba - Praha, letištní a bezpečnostní, palivový příplatek, v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, autobusová přeprava, 7x ubytování s polopenzí, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 110 USD - vybírá se na místě pouze v USD (zahrnuje: vstupy do vybraných objektů, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče autobusů, vyřízení jordánského víza), připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 850,-/34 Eur/os./pobyt, do 18 let 720,-/29 Eur/os./pobyt., v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)

Trasa zájezdu

Program

1. den

13. 11. úterý - sraz na Letišti Václava Havla v 16:00 hod., vlastní odlet do Akaby v 19:15 hod. s mezipřistáním v Istanbulu. Přílet do Akaby o den později ve 02:50, přesun autobusem do Wadi Rum, ubytování v beduínském kempu uprostřed pouště.

2. den

14. 11. středa – snídaně - 3 hodinový výlet na jeepech po překrásném přírodním údolí po stopách Lawrence z Arábie (hidžáská železnice, skalní formace Sedm sloupů moudrosti, Nabatejský chrám, Lawrencův pramen, pravěké rytiny ve skalách, skalní mosty a kaňony, nádherné písečné duny), pozorování jedinečného západu slunce. Návrat do kempu, večere. Večer posezení u ohně s beduínským čajem a šíšou, nocleh. Možnost fakultativního zajištění adrenalinových sportů jako je seskok padákem, let balónem, snowboarding na písečných dunách. Pro zajištění těchto aktivit je nutné se ohlásit před zahájením zájezdu.

3. den

15. 11. čtvrtek – snídaně – přejezd do skalního komplexu Petry, které bylo vytesáno do skal pohoří Šara dávnými Nabatejci. Prohlídka archeologického areálu považovaného za jeden ze se sedmi divů světa chráněného UNESCO a po hlavní turistické trase (Pokladnice, Sík, Královská hrobka, Římské divadlo, Klášter, Kolonádní ulice, Nabatejský chrám). Za poplatek je možnost projížďky na velbloudech, koních nebo oslících popř. povozem. Ubytování na hotelu v Petře, večeře, nocleh.

4. den

16. 11. pátek - snídaně - návštěva Malé Petry, která je turisty ještě ne zcela objevená a ve které můžete obdivovat původní drsnou krásu zdejší přírody a která sloužila jako hospodářské zázemí a zastávka velbloudích karavan. Budete mít možnost obdivovat nádherný výhled na Wadi Araba stejně jako stavby vytesané do skal. Odtud pěší výlet Malou Petrou zakončený v Petře. Oběd formou balíčků. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

17. 11. sobota - snídaně - návštěva Mojžíšova pramene ve Wadi Musa. Karak – prohlídka významného křižáckého hradu postaveného ve 12 století. Návštěva pevnosti Machaerus - jedna z pevností Heroda Velikého. Místo, kde došlo k uvěznění a popravy Jana Křtitele. Přejezd do Madaby, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

6. den

18. 11. neděle - snídaně - Madaba návštěva kostela sv. Jiří s unikátní mozaikou zobrazující Svatou zemi a Jeruzalém. Hora Nebo - místo, ze kterého spatřil Mojžíš před svou smrtí poprvé Svatou zemi. Mrtvé moře - koupání a čas na relaxaci v příjemném resortu, oběd v restauraci formou švédských stolů. Přesun do přírodní rezervace Dana, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

7. den

19. 11. pondělí – snídaně - poté trek v překrásné přírodní rezervaci Dana, která svými 320 km2 patří mezi nejrozsáhlejší v Jordánsku. Tato přírodní rezervace je proslulá výskytem řady ohrožených rostlin a živočichů, kteří žijí jak v Asii, tak v Evropě a Africe. Krásný výhled na Wadi Dana z výšky 1500 m n. m., které bylo osídleno již 4000 let př.n.l. a neuniklo zájmu nejen paleolitických kultur, Egypťanů, Nabatejců, ale i Římanů, kteří tuto oblast obývali kvůli úrodné půdě, zdrojům vody a její strategické poloze. Křižácký hrad Šobak (Mons Realis), zbudovaný Baldwinem I Jeruzalémským k získání kontroly nad karavanami a poutěmi ze Sýrie na Arabský poloostrov. Poté přesun do kempu ve Wadi Rum, večeře, nocleh.

8. den

20. 11. úterý – snídaně - přesun do Akaby, relaxace v příjemném hotelovém resortu s možností odpočinku, koupání, občerstvením, nákup suvenýrů, odlet v nočních hodinách. Návrat ve středu v 9:00 hodin ráno.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Fotky našich zákazníků

Zážitky cestovatelů

Edita

20.06.2018

Izrael, Jordánsko

Izrael Jordánsko 22.5. - 31.5.2018

Na zájezdy běžně zpětnou vazbu nedávám, ale zde ji dám s radostí. Velmi oceňuji organizaci zájezdu a hlavně profesionalitu delegátky Evy Janáčové. Vše měla perfektně zvládnuté, v případě potřeby zvládla jakoukoli improvizaci a snažila se maximálně uspokojit potřeby všech účastníků. Díky jejím neuvěřitelným znalostem vycházejícím ze studia historie a dlouhodobého pobytu v Izraeli jsme měli skutečně možnost nahlédnout pod pokličku tamější kultury, historie a zvyklostí. Troufám si tvrdit, že si většinu lidí Izrael svými památkami a kulturou získala. I přes trochu vypjatější dobu - výročí založení Izraele jsme neměli pochybnosti o bezpečnostní situaci a věděli jsme že je cestovní kancelář velmi dobře informovaná. Pokud se člověk nevydává do oblastí jako pásmo Gazy a drží se určitých pravidel, není třeba mít obavy z návštěvy této země. Zájezd jsme absolvovali v květnu - dobrá doba z hlediska nižšího počtu turistů, jelikož je po sezóně. Teploty se však pohybovaly mezi 27-42 C, což už může být někdy náročnější. Program jsem si velmi užila a odvezla hromadu zážitků. Možná bych naopak někdy ráda zpomalila a nasála atmosféru místa, protože Izrael skutečně není jen o lovu fotografií památek. K Jordánsku - Petra a projížďka pouští skutečně stály za to!

Eva Křížová

07.06.2018

Izrael, Jordánsko

Izrael Jordánsko 22.5.-31.5.2018

Chtěla bych touto cestou poděkovat CK za skvělý zájezd a skutečně nabitý program. Obzvlášť bych chtěla vyzdvihnout hluboké znalosti, organizační schopnosti, ochotu a trpělivost naší průvodkyně, paní Evy Janáčové. Má velkou zásluhu na klidném (i když rychlém) průběhu zájezdu. Prohloubila moje historické znalosti a doplnila je o seznámení se současným životem v Izraeli. Teď je mým přáním navštívit některá místa znovu a tentokrát jim věnovat více času a vychutnat si jejich atmosféru. S pozdravem Eva

František Bartík

05.06.2018

Izrael

Dovolená v Jordánsku a Izraeli

Vážení, ve čtvrtek jsem se vrátil ze zájezdu, který zajišťuje Vaše společnost. Myslím, že jsem celkem zkušený cestovatel, protože odr.1990 každoročně cestuji ať už sám nebo s rodinou (žena + 2 děti). Služeb německých CK jsem využil 3x a jinak si vše zařizuji sám. Od prodlouženého rodinného víkendu na italském Gradu po dvouměsíční cestu kolem světa. "Výlet" s Vaší společností byl mou první osobní zkušeností s českou CK. Výsledek - smekám před Vámi!!!! Od mailové objednávky po rozloučení na letišti při návratu, hodnotím vše "10" bodů z deseti možných. Bez přehánění. - komunikace s dámami v kanceláři CK ve dnech před odletem: velká pochvala! - první společné minuty na letišti v Ruzyni, odbavení: bez jediného mráčku nepohody - ubytování, jídlo, transporty během cesty: na inzerované úrovni či lepší - program cesty: přesně podle itineráře, jen den odpočinku v Jordánsku - Aqaba - lokace nebyla úplně super a pobyt u Mrtvého moře by mohl být delší, ale ne na úkor prohlídky pevnosti Masada. Jak to vyřešit ale nevím. - průvodkyně paní Dr.Janáčová: byl to její desetidenní koncert. Komunikace s místními i komunikace s účastníky zájezdu musela být často velice únavná,ale paní Eva vše zvládala s noblesou. Hodnotit její odborné znalosti si jako laik netroufám, ale její způsob výkladu = vše vykládla v časovém i geografickém kontextu, to bylo opravdu unikátní. Jediným problémem pro mě bylo chování několika účastníků zájezdu k okolí, k ostatním účastníkům a jejich permanentní úkolování paní průvodkyně. Proti takovým lidem je ale každá CK bezmocná. Možná jen třeba ve smlouvě nedeklarovat - v autobuse sedí vždy hned za řidičem - má nárok na různé diety, speciální nápoje - pokoj musí mít max v 1. patře... Možná se podobné klauzule se ve Vašich smlouvách nevyskytují, ale z chování některých lidí jsem měl pocit, že oni to ve smlouvě mají. To je ale drobnost se kterou jsem si krásnou cestu nekazil. Mnohokrát Vám děkuji za krásné dny prožité s Vaší CK. Původně jsem i do Izraele chtěl jet sám, ale na radu znalce místních poměrů jsem hledal nějakou vhodnou CK. Díky Bohu jsem si našel Vás. S pozdravem Ing. František Bartík