+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2018 Jordánsko

Termín 13.11.2018 - 21.11.2018
Doprava Letecky
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Jordánsko , Izrael
Cena včetně
poplatků
30 990 Kč
1 240 €

* Cena je neměnná do 25 Kč/EURO

Základní info

ODLET:  13. 11. z Prahy z Letiště Václava Havla 

PŘÍLET:  21. 11. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 7 pobytových dnů – speciální tématicko-poznávací okruh, návštěva dostupných starodávných a biblických míst např.: přírodní rezervace DANA, Šobak, Karak, hora Nebo + možnost koupání v Mrtvém moři, termální lázně Ma‘in, návštěva úžasného skalního komplexu Petra v Jordánsku + jízda jeepy po pouštní pláni Wadi Ram + ubytování v beduínském kempu.

UBYTOVÁNÍ: 3x v beduínském kempu Wadi Rum Moon, 2x příjemný hotel s polopenzí v Petře,1x příjemný hotel s polopenzí v Madabě, 1x ubytování v Daně v *** hotelích s polopenzí, vždy ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky, po Jordánsku doprava klimatizovaným turistickým autobusem, výjezd jeepy 4x4

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč/ 600 Euro/os., 2. zálohu v minimální výši 12 000 Kč/ 480 Euro/os. (do 28. 9. 2018), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, nebo osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po obdržení 1. zálohy (platby) potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek prosíme uhradit po obdržení finálních pokynů (cca měsíc před odletem), pro návštěvu Jordánska doporučujeme platnost pasu 1 rok po návratu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 23 Kč / USD a do 25 Kč/Euro (pro úhradu v Eurech). V případě, že dojde ke změně výše kurzu, nebo výše palivového příplatku - bude sděleno ve finálních informacích a pokynech, které obdržíte asi 1 měsíc před odletem, a rozdíl bude doúčtován.

DOPORUČENÍ: vhodné boty do přírody, pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem  20 - 25 °C a s vědomím, že při vstupu do kostelů i mešit se striktně vyžadují zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů).

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Akaba - Praha, letištní a bezpečnostní, palivový příplatek, v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, autobusová přeprava, 7x ubytování s polopenzí, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 110 USD - vybírá se na místě pouze v USD (zahrnuje: vstupy do vybraných objektů, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče autobusů, vyřízení jordánského víza), připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 850,-/34 Eur/os./pobyt, do 18 let 720,-/29 Eur/os./pobyt., v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)

Trasa zájezdu

Program

1. den

13. 11. úterý - sraz na Letišti Václava Havla v 16:00 hod., vlastní odlet do Akaby v 19:15 hod. s mezipřistáním v Istanbulu. Přílet do Akaby o den později ve 02:50, přesun autobusem do Wadi Rum, ubytování v beduínském kempu uprostřed pouště.

2. den

14. 11. středa – snídaně - 3 hodinový výlet na jeepech po překrásném přírodním údolí po stopách Lawrence z Arábie (hidžáská železnice, skalní formace Sedm sloupů moudrosti, Nabatejský chrám, Lawrencův pramen, pravěké rytiny ve skalách, skalní mosty a kaňony, nádherné písečné duny), pozorování jedinečného západu slunce. Návrat do kempu, večere. Večer posezení u ohně s beduínským čajem a šíšou, nocleh. Možnost fakultativního zajištění adrenalinových sportů jako je seskok padákem, let balónem, snowboarding na písečných dunách. Pro zajištění těchto aktivit je nutné se ohlásit před zahájením zájezdu.

3. den

15. 11. čtvrtek – snídaně – přejezd do skalního komplexu Petry, které bylo vytesáno do skal pohoří Šara dávnými Nabatejci. Prohlídka archeologického areálu považovaného za jeden ze se sedmi divů světa chráněného UNESCO a po hlavní turistické trase (Pokladnice, Sík, Královská hrobka, Římské divadlo, Klášter, Kolonádní ulice, Nabatejský chrám). Za poplatek je možnost projížďky na velbloudech, koních nebo oslících popř. povozem. Ubytování na hotelu v Petře, večeře, nocleh.

4. den

16. 11. pátek - snídaně - návštěva Malé Petry, která je turisty ještě ne zcela objevená a ve které můžete obdivovat původní drsnou krásu zdejší přírody a která sloužila jako hospodářské zázemí a zastávka velbloudích karavan. Budete mít možnost obdivovat nádherný výhled na Wadi Araba stejně jako stavby vytesané do skal. Odtud pěší výlet Malou Petrou zakončený v Petře. Oběd formou balíčků. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

17. 11. sobota - snídaně - návštěva Mojžíšova pramene ve Wadi Musa. Karak – prohlídka významného křižáckého hradu postaveného ve 12 století. Návštěva pevnosti Machaerus - jedna z pevností Heroda Velikého. Místo, kde došlo k uvěznění a popravy Jana Křtitele. Přejezd do Madaby, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

6. den

18. 11. neděle - snídaně - Madaba návštěva kostela sv. Jiří s unikátní mozaikou zobrazující Svatou zemi a Jeruzalém. Hora Nebo - místo, ze kterého spatřil Mojžíš před svou smrtí poprvé Svatou zemi. Mrtvé moře - koupání a čas na relaxaci v příjemném resortu, oběd v restauraci formou švédských stolů. Přesun do přírodní rezervace Dana, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

7. den

19. 11. pondělí – snídaně - poté trek v překrásné přírodní rezervaci Dana, která svými 320 km2 patří mezi nejrozsáhlejší v Jordánsku. Tato přírodní rezervace je proslulá výskytem řady ohrožených rostlin a živočichů, kteří žijí jak v Asii, tak v Evropě a Africe. Krásný výhled na Wadi Dana z výšky 1500 m n. m., které bylo osídleno již 4000 let př.n.l. a neuniklo zájmu nejen paleolitických kultur, Egypťanů, Nabatejců, ale i Římanů, kteří tuto oblast obývali kvůli úrodné půdě, zdrojům vody a její strategické poloze. Křižácký hrad Šobak (Mons Realis), zbudovaný Baldwinem I Jeruzalémským k získání kontroly nad karavanami a poutěmi ze Sýrie na Arabský poloostrov. Poté přesun do kempu ve Wadi Rum, večeře, nocleh.

8. den

20. 11. úterý – snídaně - přesun do Akaby, relaxace v příjemném hotelovém resortu s možností odpočinku, koupání, občerstvením, nákup suvenýrů, odlet v nočních hodinách. Návrat ve středu v 9:00 hodin ráno.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Fotky našich zákazníků

Zážitky cestovatelů

Kateřina K. a Petra P.

24.04.2018

Izrael

Izrael 11. 4. - 18. 4.

Poznávací zájezd do Izraele byl naprostá pecka. Chtěly bychom vyzvednout především profesionalitu, vstřícnost a neuvěřitelné znalosti paní průvodkyně Václavy Benešové, díky které se naše dovolená stala nezapomenutelným zážitkem. Obvykle na tento typ zájezdů nejezdíme, ale jsme tak nadšené, že už přemýšlíme nad dalším zájezdem s Avetourem. :-)

Oldřich Komárek

19.04.2018

Izrael

Zájezd do Izraele 11. 4. - 18. 4. 2018

Dobrý den, včera jsme se vrátili z týdenního zájezdu do Izraele a nemůžu nenapsat o naprosto famózní průvodkyni paní Mgr. Vendulce Benešové. Tolik, doslova encyklopedických, znalostí izraelského místopisu, historie křesťanství, judaizmu i islámu, se kterými nás zajímavým způsobem seznamovala ve mně zanechalo hluboký dojem - to byla obrovská přidaná hodnota celého zájezdu. Navíc nám i zazpívala v amfiteátru v Cesarei a v chrámu sv. Anny na Olivové hoře. Celkové se zájezd moc vydařil, počasí nám přálo, takže někdy zase příště...

Dagmar a Alexej Vítkovi

16.04.2018

Izrael

8.-15.3.2018 Izrael

Dobrý den, ve dnech 8.-15.3.2018 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Izraele. Rádi bychom Andree Hrdličkové poděkovali za překrásné zážitky, které jsme měli možnost jejím prostřednictvím plně vychutnat. Obdivujeme ještě dnes její profesionalitu a nezměrnou trpělivost , kterou s námi, tak různorodou společností, opakovaně projevovala. Přejeme Vám další spokojené klienty. Izrael je nádherná země, byly jsme nadšeni. Zážitků bylo až moc, ale vstřebávali jsme je v klidu až doma.Vše bylo moc rychlé Dagmar a Alexej Vítkovi Ústí nad Labem Tak zase někdy nashledanou.