+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2024 Jihovýchodní Austrálie

FIRST MINUTE do 30.09.2023

Termín zájezdu 12.02.2024 - 29.02.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Austrálie
Původní cena 129 990 Kč | 5 540 €
Cena včetně
poplatků
119 990 Kč
(5 110 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 12. 2. z Letiště Václava Havla z Prahy.

NÁVRAT: 29. 2. do Prahy na Letiště Václava Havla. 

STRAVA: potraviny se nesmí do Austrálie dovážet, zejména ovoce a zelenina, např. jediný pomeranč vás může stát až několik tisíc na pokutě, v Austrálii je stravování asi o 50% dražší než u nás, každý den bude ale možnost nakupovat v supermarketech, kde je strava relativně dostupná. Ve finálních pokynech bude upřesněno, kolik snídaní je zajištěno v rámci ubytování.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, oskenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 50 000 Kč / 2 130 € / os., po připsání zálohy na náš účet odešleme potvrzenou smlouvu zpět, vlastní doplatek je splatný do 29. 12. 2023, přibližně 3 týdny před odletem obdržíte finální informace a pokyny, spolu s pokyny obdržíte další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,5 Kč / € (v případě platby v Eurech), všem cestujícím vyřídíme zdarma v rámci našeho servisu australské turistické vízum (detaily později), minimální/maximální počet účastníků: 10 osob.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, pohodlnou obuv (boty do přírody a boty do vody), opalovací krém s vyšším faktorem, zcela orientační kapesné ve výši od 500 AUD (mimo vstupy), oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 27–32 °C s vyšší vlhkostí. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Melbourne – Praha, veškeré letištní a bezpečnostní taxy, místní přelet Brisbane – Melbourne, 15x ubytování v hotelech, motelech, resortech ve dvoulůžkových pokojích (** až ***, na některých místech i vyšší kategorizace), 1x oběd, dopravu minibusem, plavbu lodí v Sydney, servis perfektního českého průvodce, vízum do Austrálie, pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: stravu (může se stát, že součástí ubytování bude i snídaně), příplatek 450 - 500 AUD / os. (vstupy do všech navštívených parků, objektů apod.) - vybere průvodce a bude hradit hromadně, fakultativní akce a výlety nad rámec programu, *pojištění - v případě zájmu je nutné uvést zájem do smlouvy a částku uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy, jinak pojištění nevznikne - více o pojištění + další varianty na https://www.avetour.cz/pojisteni.html - A) cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu (varianta C120 + CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 2 300 Kč / 98 € / osoba; B) cestovní pojištění (varianta B+CK2) 1 100 Kč / 47 € / osoba.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

12. 2. pondělí – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v 6:30 hod., odlet z Prahy s leteckou společností Qatar Airways v 9:25 hod. do Melbourne s přestupem v Dauhá.

2. den

13. 2. úterý – přílet do Melbourne v 18:25 hod. místního času, transfer na hotel v Melbourne.

3. den

14. 2. středa – odjezd směr Lorne, návštěva a pěší pochod/trek (maximálně 8 km) k jednomu z mnoha vodopádů (Erskine, Phantom nebo Sheoak aj.) divokou australskou džunglí, koupání v Apollo Bay nebo v jiné zátoce podél jižního australského pobřeží, odjezd na ubytování v Apollo Bay nebo okolí.

4. den

15. 2. čtvrtek – po jedné z nejkrásnějších panoramatických silnic světa – Great Ocean Road – podél australského pobřeží, zastávky, vyhlídky, mimo jiné i na ikonické skalní útvary příznačně nazývané 12 apoštolů, pokud počasí a oceán dovolí, sestup dolů na pláž po schodech Gibson Steps, otestovat si tak masivnost tamních skalních útvarů (pěší okruh cca 2,5 km), možnost spatřit koaly v divoké přírodě, odjezd na ubytování v Port Campbell.

5. den

16. 2. pátek – odjezd směr Melbourne, prohlídka největších zajímavostí druhého nejlidnatějšího města Austrálie, jako například nejstarší australské vlakové nádraží Flinders Street Railway Station, náměstí Fed Square, které je dějištěm umění, kultury a veřejných akcí, plážová oblast St. Kilda atd., ubytování v Melbourne.

6. den

17. 2. sobota – delší přejezd vnitrozemskou částí do hlavního města Austrálie, Canberry, vybudováno "uměle", aby se zamezila rivalita mezi dvěma největšími městy, zastávka u parlamentu, vyhlídka Mount Ainslie, dojezd na ubytování v Canberra.

7. den

18. 2. neděle – přejezd k pobřeží až do půvabné zátoky Jervis Bay, procházka podél pobřeží a po krásných plážích s bílými písky, možnost koupání, při troše štěstí můžete spatřit delfíny, tuleně a různé druhy vodních ptáků, dojezd na ubytování v Sydney.

8. den

19. 2. pondělí – návštěva největšího města celé Austrálie, pěší procházka centrem, vyhlídka na město z AMP Tower (nejvyšší bod města - 305 m), impozantní městská opera, botanická zahrada The Domain, vyhlídky na ikonický most Harbour Bridge, ubytování v Sydney.

9. den

20. 2. úterý – plavba lodí přes záliv, scénické záběry na město, koupání na pláži v malebné Manly Beach – jedna z nejslavnějších v Austrálii, odjezd lodí zpět do centra, ubytování v Sydney.

10. den

21. 2. středa – odjezd ze Sydney směr Blue Mountains – Modré hory – strhující národní park, gigantické skalní útvary, procházka horským údolím, projížďka po nejstrmější železnici na světě, jízda lanovkou nad údolím bizarních skal, kratší pochod pralesem, vodopády Wentworth a Katoomba, odjezd na ubytování.

11. den

22. 2. čtvrtek – delší přejezd přes vnitrozemí (outback) Nového Jižního Walesu, přes Tamworth – country město s obří zlatou kytarou, ubytování v Armidale nebo okolí.

12. den

23. 2. pátek – Waterfall Way – průjezd významnou částí scénické silnice č. B78 vedoucí z vnitrozemského Armidale až do Coffs Harbour, která prochází řadou nádherných národních parků plných úchvatných roklí, vodopádů, vzácných rostlin a zvířat, vodopády Wollomombi patřící k nejvyšším v Austrálii a masivní kaskády Ebor Falls, ubytování v Tenterfield nebo okolí.

13. den

24. 2. sobota – národní park Bald Rock, kde se mimo jiné nachází 2. největší monolit na světě, pěší výstup po skalnatém monolitu (okruh cca 3,2 km), příjezd k oceánskému pobřeží – Byron Bay – nedá se srovnat s žádnou jinou lokalitou, nádherné město kypící přírodním způsobem života, Cape Byron – nejvýchodnější mys Austrálie, podle časových možností koupání na pláži, ubytování v Tweed Heads nebo okolí.

14. den

25. 2. neděle – národní park Lamington vyhlášený deštnými lesy s cedrovými stromy, se stromy rodu Macrozamia – nejstarší formou vegetace na světě a podivnými stromy Antarctic Beech, procházka skrz džungli v korunách stromů (celkem cca 4 km), později pravděpodobně poslední koupání na slavné pláži Surfers Paradise, odjezd do Brisbane, ubytování v Brisbane.

15. den

26. 2. pondělí – třetí největší město Austrálie, prohlídka historického jádra města, malebných parků, městské radnice ve stylu italské renesance, honosná neogotická katedrála sv. Štěpána, případně Queenslandské muzeum, galerie moderního umění, nákupy v Queens Street a okolí aj., ubytování v Brisbane.

16. den

27. 2. úterý – vrácení auta, odjezd na letiště, přelet do Melbourne, podle aktuálních časových možností další zajímavosti města, slavná městská tramvaj, více jak 140 let starý Queen Victoria Market, další program ve večerní Melbourne. Ubytování v Melbourne.

17. den

28. 2. středa – osobní volno, případný další program podle aktuálních časových možností, další zajímavosti města – Eureka Tower s vyhlídkovou plošinou, Centrum vědy a techniky s planetáriem atd. Část dne lze využít k posledním nákupům, procházkám. Večerní přesun na letiště, odlet zpět do Prahy ve 22:10 hod. opět přes Dauhá.

18. den

29. 2. čtvrtek – přílet do Prahy ve 12:55 hod. místního času.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na letový řád a na místní podmínky.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

Zážitky cestovatelů

Jiří Šenkýř

03.04.2018

Austrálie

Austrálie 28. 2. 2018 – 18. 3. 2018

Zájezd do Austrálie byl již mým pátým zájezdem s CK Avetour (Izrael, USA, Mexiko, Čína, Austrálie). Snad až na jeden, mohu všechny cesty s touto společností hodnotit jako perfektní a krásné. To po všech stránkách platí i o zájezdu do Austrálie. Zvláště o průvodci panu Jiřím Koubkovi. Mimořádně ochotný, kdykoli pomoci. A jeho znalosti o navštěvovaných místech byly přímo encyklopedické. Bylo poznat, že v této zemi žil. Obdivuhodná byla jeho vitalita při řízení automobilu a pak ještě průvodcovská činnost. Nejen, že našel vždy ta nejzajímavější místa k prohlédnutí. Slíbil zaslat fotografie, které sám pořídil. Samozřejmě, že tento slib splnil. Jedná se o super fotografie. Štěstí jsme měli v obsazení zájezdu. I když mezi jednotlivými účastníky byl až generační rozdíl. Absolutně bez problémů. Velkou roli v tom sehrál právě i přístup pana Koubka. Jednalo se o poměrně náročnější zájezd. S tím jsme počítali, vše se ale dalo zvládnout. Samozřejmě, že se vyskytl i nějaký problém. Npř. se snídaní, kdy nebyla možnost ani uvaření čaje. A o jednom hotelu se raději nechci zmiňovat. Pan Koubek slíbil, že v příštím zájezdu již v něm nebude. To opravdu za dobu celého zájezdu byly malichernosti, na které se dnes vzpomíná již s úsměvem, bez podstatného vlivu na celý zájezd. I když možná ty snídaně, vzhledem k denní náročnosti, by byly opravdu přínosem. Daleko podstatnější byla možnost poznat celou řadu zajímavých a dokonce světově jedinečných míst, které jsme v Austrálii navštívili. Nechci je vyjmenovávat, protože to obsahuje program daného zájezdu. Ten byl do poslední tečky splněn a v mnohém ještě rozšířen. Panu Jiřímu Koubkovi patří velké poděkování za krásné zážitky. Cestu s ním a s Vaší CK mohu komukoliv jenom doporučit. Jiří Šenkýř

Zdenka a Jarek

07.07.2017

Austrálie

Austrálie, Thajsko, Emiráty 7.3. - 28.3.2017

Dobrý den, rádi bychom Vám poděkovali za báječnou dovolenou na zájezdu Thajsko, Austrálie, Emiráty v březnu letošního roku. Naše spolucestující Jarka již jménem nás všech poděkovala výbornému průvodci Jirkovi , ale s odstupem Vám chceme sdělit pár našich postřehů. Pro trojkombinací zemí jsme se rozhodli zejména z důvodu zdravotního omezení při realizovaných přeletech. Jak jsme poznali i naše spoluputující, většina se také rozhodla pro toto dělení cesty z důvodu věku či zdravotního handicapu. Tato klientela bude převažovat asi i v opakovaných zájezdech, proto by bylo dobré to zvýraznit ve Vašich informacích o zájezdu a také nezvyšovat fyzickou náročnost programu. Letecká doprava s Emirates byla komfortní a příjemná. Ubytování pohodové, zejména příjemná byla možnost vyprat prádlo v hotelu v Brisbane v polovině třítýdenního zájezdu. Handicapem byl typ auta bez dostatečného úložného prostoru pro zavazadla. Pan Jirka Koubek je zkušeným a pohodovým průvodcem. S nadhledem si umí poradit i v krizovějších situacích. S odstupem pozitivně hodnotíme naše rozhodnutí jet na trojkombinaci, neboť to umožnilo poznání a srovnání tří kulturních a náboženských oblastí našeho světa. Ještě jednou díky. Pokojné dny a vše dobré přejí Zdenka a Jarek

Ing.Kulhavý

31.03.2017

Austrálie

Thajsko, Austrálie, Emiráty 7.3.-28.3.

Zájezd byl dobře namodelován, trochu horší bylo počasí, které se nadá ovlivnit, průvodce Jiří Koubek se kterým jsem sdílel pokoj, byl výborný, bohužel musím konstatovat, že se mezi námi vyskytla jedna klientka, která stále něco kritizovala, výhrady byly z její strany na denním pořádku a to i k průvodci, tedy jedna klientka vybočovala, stále všechno bylo špatně pouze konkurenční CK (nebudu jmenovat) se kterým asi jezdí to dělá na úrovni, ke konci se však s Jirkou Koubkem domlouvala, že by s ním jela příští rok Polynésii, nakonec na letišti v Ruzyni vyslovila spokojenost i ona, tak jsme jí odpustili a rozešli se do svých domovů. Jirka to s ní neměl vůbec jednoduchý, ale nakonec i takovýto solitér se dal přesvědčit, že Avetour je lepší než....