Dovolená 2024 Tenerife

Termín zájezdu 02.04.2024 - 12.04.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Španělsko
Cena včetně
poplatků
39 990 Kč
(1 710 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 2. 4. z Prahy z Letiště Václava Havla.

PŘÍLET: 12. 4. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: 11 pobytových dnů na Tenerife – můžete se těšit na velmi zajímavý program na největším Kanárském ostrově v Atlantském oceánu, čeká vás množství krásných treků na sopečné vrcholky, výlety soutěskami, úchvatné výhledy z rozeklaných skalisek a útesů, bujná vegetace nádherných borovicových lesů i místního subtropického pralesa a také malebná města s typickou kanárskou koloniální architekturou, mnoha kostely a kláštery, velkým množstvím muzeí a botanickými zahradami, ve volných chvílích pak koupání v Atlantickém oceánu na krásných písečných plážích – teplota oceánu kolem 21°C.

UBYTOVÁNÍ: 10x v kvalitním *** hotelu v Puerto de la Cruz s bufetovou polopenzí - Hotel Marquesa | Puerto de la Cruz | Tenerife | Official website

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj - 6 990 Kč / 300 Eur / os.

PŘEPRAVA: letecky, po Tenerife doprava minibusem.

CENA ZAHRNUJE: oboustranné přímé letecké spojení včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, letištní a bezpečnostní taxy, dopravu po Tenerife, 10x ubytování s bufetovou polopenzí (dle programu), městskou a pobytovou taxu, servis českého průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: individuální vstupy do památek, zahrad, muzeí, poplatky za fakultativní výlety, půjčování lehátek a slunečníků na plážích, lanovku na vrchol Pico del Teide (cca 35 Eur / os.), příp. vstup do zoologické zahrady Loro Parque (cca 40 Eur / os.), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 400 Kč / 17 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 900 Kč / 39 Eur / os. / pobyt - v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za příplatek 6 990 Kč / 300 Eur / osoba / pobyt.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 990 Kč / 43 Eur / os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu buď na naši adresu, oskenovanou e-mailem, faxem na číslo 494 377 654 nebo osobně, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, záloha ve výši 15 000 Kč / 640 Eur / os. je splatná do 23. 1. 2024 a následný doplatek zájezdu uhradit do 16. 2. 2024, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca 3 týdny před odletem, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 23,5 Kč / €, minimální/maximální počet účastníků: 12/18.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, plavky, fotoaparát, sluneční brýle, čelovku/baterku, pokrývku hlavy, platný cestovní pas/občanský průkaz. Pro úspěšné absolvování turistické části programu (výlety do přírody) by měli být účastníci schopni bez problémů ujít min. 10 - 15 km trasy v kopcovitém terénu – pokud jde o turistiku, jedná se o fyzicky středně náročný zájezd, pro výlety do přírody si vezměte kvalitní vybavení – pevné turistické kotníkové boty, které se dají naimpregnovat, dlouhý rukáv proti případnému ochlazení a také kvalitní pláštěnku proti případnému dešti. Výlet na nejvyšší hou Pico del Teide není náročný fyzicky, jako spíš aklimatizačně, počítejte také s tím, že na vrcholu může být i za jasných slunečných dnů díky silným větrům někdy velmi chladno, průměrné denní teploty tam v tomto ročním období mohou být jen 5°C - 10°C! Oblečení na zbytek zájezdu volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 18°C - 23°C. Zcela orientační kapesné ve výši od 300 euro/osobu. Jeden z nejlepších termínů! 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné přímé letecké spojení včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, letištní a bezpečnostní taxy, dopravu po Tenerife, 10x ubytování s bufetovou polopenzí (dle programu), městskou a pobytovou taxu, servis českého průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: individuální vstupy do památek, zahrad, muzeí, poplatky za fakultativní výlety, půjčování lehátek a slunečníků na plážích, lanovku na vrchol Pico del Teide (cca 35 Eur / os.), příp. vstup do zoologické zahrady Loro Parque (cca 40 Eur / os.), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 400 Kč / 17 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 900 Kč / 39 Eur / os. / pobyt - v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za příplatek 6 990 Kč / 300 Eur / osoba / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

2. 4. úterý – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 12:00 hod., přílet na Tenerife v 16:15 hod., přesun na hotel, ubytování v přímořském letovisku Puerto de la Cruz (10 nocí na stejném místě), večeře.

2. den

3. 4. středa – snídaně, celodenní túra do geologicky nejstaršího a nejdivočejšího pohoří ostrova Teno, kde podnikneme túru po vyhlídkovém hřebeni a během odpoledne navštívíme malebnou vesnici Masca (celkem 10 km, výstup 300 m, sestup 700 m). Návrat na hotel, večeře.

3. den

4. 4. čtvrtek – snídaně, celý den strávíme v domovském letovisku Puerto de la Cruz, prohlédneme si tradiční kanárské domy, historická náměstí, půvabné kostely, pevnost, navštívíme královskou aklimatizační botanickou zahradu s mnoha druhy rostlin z celého světa a samozřejmě se budete moci vykoupat na krásné vulkanické městské pláži Playa Jardín. Vážní zájemci budou mít také možnost navštívit obrovský zoologicko-botanický park Loro Parque. Individuální návrat na hotel, večeře.

4. den

5. 4. pátek – snídaně, cesta do samotného srdce ostrova, do národního parku Caňadas del Teide (zapsán jako přírodní památka pod ochranou UNESCO). Zde nás bude čekat středně náročný výstup na monumentální horu Guajara (2.718 m) s parádními 360° výhledy. (Tam a zpět 9 km, 500 m výstup i sestup). Zájemci, kteří by si chtěli výlet prodloužit budou moci navíc navštívit skalní město Paisaje Lunar (Měsíční krajina) s bizarními skalními tufovými útvary a výlet zakončit v horské vesnici Vilaflor (prodloužená varianta celkem 17 km, 600 m výstup, 1.200 m sestup). Návrat na hotel, večeře.

5. den

6. 4. sobota – snídaně, výlet po severozápadní části ostrova. Navštívíme nejzápadnější cíp Tenerife s fotogenickým mysem Punta Teno s majákem a skalními útesy. Dále se zastavíme v půvabné osadě Garachico, která byla v 17. století téměř zničena během sopečné erupce. Celé odpoledne pak strávíme v malebném vinařském městečku Icod de los Vinos s pěknou botanickou zahradou, historickým kostelem a klášterem. V něm budete moci vidět jedinečný tisíciletý „Dračí strom“, a také navštívit půvabné Mariposario (= Motýlí farmu) s téměř 800 druhy tropických motýlů. A pochopitelně nevynecháme ani ochutnávku vynikajících místních vín a likérů… Návrat na hotel, večeře.

6. den

7. 4. neděle – snídaně, přejezd do severovýchodní části ostrova do divokého pohoří Anaga, kde podnikneme celodenní výlet mlžným subtropickým horským pralesem se spoustou endemických druhů rostlin a mezi neuvěřitelně bizarními skalami a útesy (13 km, 1.000 m sestup, 400 m výstup). V podvečer návrat na hotel, večeře.

7. den

8. 4. pondělí – snídaně, poté vyrazíme na další poznávací výlet, tentokrát na jižní pobřeží ostrova, kde si nejprve prohlédneme tajuplné Guančské pyramidy a muzeum Thora Heyerdahla v Güímaru. Dále se zastavíme v pobřežní vesnici Candelaria s nejpoutnějším kostelem na celém Tenerife a černou soškou Panny Marie. Zbytek dne strávíme návštěvou hlavního a největšího města Santa Cruz de Tenerife a jeho pozoruhodností (historické kostely, kanárský parlament, pevnost, moderní budova Auditoria, muzea, městské parky, ...). Návrat na hotel, večeře.

8. den

9. 4. úterý – snídaně, „zlatým hřebem“ turistického programu na Tenerife bude výjezd lanovkou pod vrchol Pico del Teide (3.718 m) – nejvyšší horu Tenerife, souostroví, Španělska i celého Atlantiku. Vrcholek hory leží ve srážkovém stínu, takže na něm téměř nikdy neprší a otevírají se z něj fantastické výhledy na velkou část ostrova. Odpoledne ještě podnikneme okruh skalním městem Roques de García s neskutečně rozeklanými skalami, které se nachází na úpatí hory a také si prohlédneme návštěvnické centrum národního parku. Návrat zpět na hotel, večeře (celkem 7 km, 250 m výstup i sestup).

9. den

10. 4. středa – snídaně, dnes nás bude čekat další skvělý výlet. Velkou část dne strávíme v původním hlavním městě ostrova – La Laguna (kulturní památka UNESCO). Toto město je v rámci celých Kanárských ostrovů opravdovým unikátem – je místem s největší koncentrací nádherné koloniální architektury od 16. do 19. století. Budete zde moci navštívit mnoho krásných kostelů, klášterů, muzeí, vylézt si na vyhlídkovou zvonici, nebo obdivovat řemeslnou krásu typických dřevěných kanárských balkónů. Odpoledne také navštívíme tradiční venkovský kanárský statek v El Sauzal, který dnes funguje jako muzeum zasvěcené vínu a jeho výrobě. Návrat na hotel, večeře.

10. den

11. 4. čtvrtek – snídaně, zavítáme do horské osady Chamorga, ze které vystoupáme na vyhlídkový kopec Montaňa Tafada (610 m). Odtud sestoupíme k malebnému majáku Faro de Anaga na téměř nejvýchodnějším místě ostrova nad rozbouřeným Atlantikem. Zpět do vesnice se pak vrátíme soutěskou Barranco de Roque Bermejo (celkem 9 km, 600 m výstup i sestup). Odpoledne se pak po výletě vykoupeme na 2 km dlouhé písečné pláži Las Teresitas. Alternativou k výletu bude, že na této pláži můžete zůstat celý den a místo turistiky si užívat lenošení u vody a opalování. Návrat na hotel, večeře.

11. den

12. 4. pátek – snídaně, balení před cestou domů, poslední nákupy dárků, dopoledne ještě individuální volno v Puerto de la Cruz, po poledni následuje transfer na letiště, odbavení a odlet z Tenerife v 17:05 hod., přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 23:05 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst, hlavně s ohledem na aktuální počasí.
* Pokud by někdo chtěl např. některý den programu vynechat, není to problém, je možné zůstat místo výletu v domovském letovisku Puerto de la Cruz a užívat si zde koupání na místní pláži.
* Cena zájezdu nezahrnuje výjezd lanovkou na Pico del Teide a zpět (cca 35 Eur / os.), ani příp. vstup do zoologické zahrady Loro Parque (cca 40 Eur / os.).
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

Zážitky cestovatelů

Jana Kostřibová

01.08.2023

Španělsko

Tenerife

Děkuji za krásnou dovolenou, pro mne jeden z nejlepších poznávacích zájezdů od vaší cestovky. Super výšlapy, poznávání měst a hlavně výborný průvodce Milan Jána. Jana Kostřibová

Milena Roudná

17.05.2023

Španělsko

Zájezd Tenerife

Program zájezdu byl vhodně sestaven (kombinace kulturně-historických a přírodních zajímavostí). Vedoucí Milan Jána velmi dobře vybaven znalostmi místních poměrů i odbornějšími poznatky, vhodná byla i jeho reakce na nutné změny v programu v důsledku změněných podmínek. Osobně oceňuji znalost terénu v pohořích Anaga i Teno. Do programu bych doporučovala jenom malé doplnění - o historické město La Orotava (stačila by krátká zastávka v historickém centru).

Alena Volánková

17.04.2023

Španělsko

Tenerife

Chci poděkovat za krásný poznávací zájezd na Tenerife.Ubytování nemělo chybu, ve staré části města u pěší zony s výborným jídlem.Nádherné treky v horách, skvělě přichystané naším průvodcem Milanem Jánou,stejně tak i výlety po městečkách.Skvělý průvodce,patří mu velký dík.Má spoustu znalostí o zemi,výbornou španělštinu,kultivovaný projev a laskavost a ochotu v povaze.Ještě jednou,Milane,díky! Alena-Brno