Dovolená 2024 Madeira

Termín zájezdu 22.04.2024 - 29.04.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Portugalsko
Cena včetně
poplatků
37 990 Kč
(1 620 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 22. 4. z Prahy z Letiště Václava Havla.

PŘÍLET: 29. 4. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: 7 pobytových dnů na Madeiře – můžete se těšit na velmi zajímavý program po ostrově v Atlantském oceánu, čeká vás množství treků podél levád a výstupů na vrcholky ostrova, rozeklaná skaliska a útesy, bujná vegetace místního pralesa s vodopády a také malebná městečka s typickými „palheiros“ – pestrobarevné stavby ve tvaru písmene A, ve volných chvílích koupání v oceánu a lagunách – teplota oceánu kolem 20°C.

UBYTOVÁNÍ: 7x v *** apartmánovém hotelu ve Funchalu s polopenzí - https://www.dorisol.com/en/dorisol-mimosa/

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj - 6 990 Kč / 300 Eur / os.

PŘEPRAVA: letecky, po Madeiře doprava minibusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 990 Kč / 43 Eur / os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu buď na naši adresu, oskenovanou e-mailem, faxem na číslo 494 377 654 nebo osobně, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, záloha ve výši 15 000 Kč / 640 Eur / os. je splatná do 12. 2. 2024 a následný doplatek zájezdu uhradit do 8. 3. 2024, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca 3 týdny před odletem, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 23,5 Kč / €, minimální/maximální počet účastníků: 12/21

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, plavky (pro otužilce), fotoaparát, sluneční brýle, čelovku/baterku, pokrývku hlavy, pro úspěšné absolvování turistické části programu (výlety do přírody), by měli být účastníci schopni ujít min. 10 km trasy v kopcovitém terénu - jedná se o fyzicky mírně-středně náročný zájezd, pro výlety do přírody si vezměte kvalitní vybavení – pevné turistické boty, které se dají naimpregnovat, dlouhý rukáv proti případnému ochlazení a také kvalitní pláštěnku proti případnému dešti, zcela orientační kapesné ve výši od 250 euro, oblečení volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 18°C - 23°C, platný cestovní pas/občanský průkaz, z hlediska počasí jeden z nejlepších termínů!  

CENA ZAHRNUJE: oboustranné přímé letecké spojení včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, letištní a bezpečnostní taxy, dopravu po Madeiře, 7x ubytování v *** hotelu s bufetovou polopenzí (dle programu), městskou a pobytovou taxu, vstupy do všech parků (dle programu), servis českého průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: individuální vstupy/výlety (fakultativně), dle zájmu piknikový/svačinový balíček – oběd během treků (za 15 Eur / os.) - nepovinné, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 290 Kč / 13 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 790 Kč / 34 Eur / os. / pobyt - v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za příplatek 6 990 Kč / 300 Eur / osoba / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

22. 4. pondělí – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 12:20 hod., přílet do Funchalu v 15:55 hod., přesun na hotel, ubytování, večeře.

2. den

23. 4. úterý – snídaně, prohlídka hlavního a největšího města Funchal – biskupská katedrála Sé se skvostnou architekturou, rušná farmářská tržnice, jež září různými barvami a vůněmi, na které budete moci ochutnat známé i neznámé druhy ovoce a zeleniny, návštěva vinařství Blandys (Caves de Sao Francisco) s ochutnávkou vynikajících madeirských vín (za poplatek od 3 Eur/osobu), individuálně oběd. Odpoledne zajedeme navštívit krásnou botanickou zahradu, která představuje tropickou a subtropickou flóru z celého světa (za 8 Eur / os.). Dále navštívíme příměstskou část Monte s významným poutním kostelem Nossa Senhora do Monte, fakultativně (2 osoby za 30 Eur) se dolů svezete na proutěných sáních pohybujících se na dřevěných skluznicích, jde o místní atrakci a jízda je místy dost dobrodružná. V pozdním odpoledni ještě zajedeme na skvostnou vyhlídku Pico dos Barcelos s 360° výhledem na město a přilehlé okolí, návrat na hotel, večeře.

3. den

24. 4. středa – po snídani opustíme město a vydáme se směrem na severozápad, první zastávka bude ve vnitrozemí na horské vyhlídce Encumeada (1.007 m), dále projedeme přes jedinou náhorní plošinu Paúl de Serra rozkládající se ve výšce cca 1.400 m nad mořem až do přístavní osady Porto Moníz s vyhlášenými přírodními bazény a možností skvělého koupání (individuálně oběd). Dále se zastavíme u fotogenických rozeklaných útesů Ribeira da Janela, při cestě na západ ostrova také uvidíte početné banánové plantáže. Během odpoledne zavítáme na druhý nejvyšší mořský útes na světě Cabo Girao se skleněnou vyhlídkovou plošinou ve výšce 580 m nad mořem – užijete si dechberoucí výhledy na jižní pobřeží. Poslední zastávka v pitoreskním rybářském městečku Camara de Lobos – místo pobytu Winstona Churchilla, návrat zpět do Funchalu na hotel a večeře.

4. den

25. 4. čtvrtek – snídaně, odjezd na nejvýchodnější výběžek do přírodní rezervace Ponta de Sao Lourenco (alternativně dle zájmu pobyt na nedaleké pláži Prainha), ve které se nachází pěší stezka s celkovou délkou cca 8 km, čeká vás pohodový trek barevnou, sopečnou a vyprahlou krajinou – jinou, než budete zvyklí z jiných částí ostrova, nerostou zde skoro žádné stromy a chvílemi si možná budete připadat jako na jiné planetě, tato vyprahlá step silně kontrastuje s modrou vodou Atlantiku. Poloostrov je rovněž velkou kolonií mořského ptactva. Zájemci budou moci vyšplhat až na nejvýchodnější, pěšky dosažitelné, místo ostrova, vyhlídkový kopec Ponta do Furado. Na konci stezky možnost občerstvení u Casa do Sardinha, návrat stejnou cestu zpět. V pozdním odpoledni ještě navštívíme vyhlídkový útes Ponta do Garajau. Návrat do Funchalu na hotel, večeře.

5. den

26. 4. pátek – po snídani vyjedeme k chovné stanici pstruhů a do horského přírodního parku Ribeiro Frío, který je na seznamu dědictví UNESCO, kde žije fauna a flóra v perfektní symbióze, odtud vyrazíme na krátkou vycházku (celkem 3 km) na Balcoes se skvělou vyhlídkou na centrální horský masiv. Dále budeme pokračovat do malebné vesnice Porto da Cruz s přístavem zasazeným do východního masivu Orlí skály, která dominuje pobřežní krajině. Zde určitě navštívíme unikátní fabriku na výrobu třtinového rumu a pálenky, ve které se dodnes používají staré parní stroje z konce 19. století a rum i pálenku zde budete moci ochutnat a nakoupit. Individuální oběd. Poslední zastávkou tohoto dne bude nejstarší osídlené místo na ostrově z roku 1419 a současně druhé největší město ostrova – Machico. Zde, kromě návštěvy pár historických památek, se budete moci vykoupat na uměle vybudované písečné pláži, návrat do Funchalu na hotel, večeře.

6. den

27. 4. sobota – po snídani nejprve vyjedeme na horskou vyhlídku Eira do Serrado, ze které se nám otevřou strhující výhledy na centrální masiv a na vesnici jeptišek Curral das Freiras. Poté už pojedeme vstříc třetí nejvyšší hoře Madeiry – Pico do Arieiro (1.818 m), zde si nejprve projdeme krátký vyhlídkový okruh a pak vyrazíme na skvostnou horskou hřebenovku (celkem cca 10 km) s mnoha dechberoucími výhledy, která propojuje tento vrchol s nejvyšší horou Madeiry. Vyvrcholením programu zájezdu bude výstup na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1.862 m) s fantastickým kruhovým 360° výhledem na více než polovinu ostrova. Podvečerní návrat do Funchalu na hotel, večeře.

7. den

28. 4. neděle – po snídani vyrazíme na sever na prohlídku městečka Santana s typickými „palheiros“ – pestrobarevnými tradičními domky se strmou střechou ve tvaru písmene A. Kolem poledne vyjedeme do horského přírodního parku Queimadas a odtud vyrazíme na poslední výlet po zavlažovacím kanálu (levádě) kouzelnou malebnou krajinou smaragdově zelenými horami a subtropickým horským mlžným pralesem pod ochranou UNESCA, zahrnujícím 4 přírodní tunely. Trasa podél levády je neskutečně krásný výlet zelenou oblastí vysočiny s množstvím rozmanitých rostlin, pramenů, menších vodopádů a dokonalými výhledy na údolí Caldeirao Verde. Na konci dnešní cesty dojdeme k laguně (jezírku), do které spadá cca 90 m vysoký vodopád Caldeirao Verde, pro otužilce možnost koupání, pohodovým tempem návrat zpět na Queimadas (tam i zpět celkem 13 km). Pokud by si chtěl někdo výlet prodloužit, může pokračovat až do tzv. Pekelné rokle (Caldeirao Infierno) s nádherným kaňonem, několika dalšími tunely a menšími vodopády (navíc ještě 4 km, celkově tedy 17 km). Navečer návrat do Funchalu na hotel, večeře.

8. den

29. 4. pondělí – snídaně, balení před cestou domů, poslední nákupy dárků, individuální volno ve Funchalu, následuje transfer na letiště, odlet z Madeiry v 16:40 hod. s příletem do Prahy na Letiště Václava Havla ve 22:10 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst, hlavně s ohledem na aktuální počasí.
* Pokud by někdo chtěl např. některý den programu vynechat, je možné zůstat místo výletu ve Funchalu, kde je možné navštívit velké množství dalších zahrad, parků a muzeí.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

Zážitky cestovatelů

Zdeněk a Dáša

19.11.2023

Portugalsko

Madeira 9/23

Dobrý den, na konci září jsme absolvovali skvělý zájezd na Madeiru v doprovodu vynikajícího Milana Jány. Při rozhovorech se řada účastníků vyjádřila, že by se rádi na Madeiru vrátili, ale samozřejmě na jiná krásná místa. Na ostrově je jich nespočet, Milan by takový program jistě bez problémů sestavil. Domnívám se, že takový zájezd by se rychle naplnil řadou účastníků z minula. Dvě osoby hlásím už teď, Zdeněk a Dáša

Pavel Zdeněk

30.10.2023

Portugalsko

Madeira 25.9. - 2.10. 2023

Skvělá dovolená na nádherném ostrově skýtajícím mnoho přírodních krás. Chtěli jsme aby to byla aktivní dovolená a o to se zasloužil především skvěle připravený program a průvodce Milan Jána jež byl úžasný po všech stránkách. Plusem byly i večerní program navržené z jeho strany jež skvěle doplnily naše místní zážitky. Díky ještě jednou a rádi pojedem zase na podobný zájezd.

Ján

09.10.2023

Portugalsko

Madeira 9-10/2023

Poďakovanie CK AVETOUR za veľmi dobre pripravený turisticko-poznávací zájazd na tento výnimočný ostrov v Atlantiku. Denne sme spoznávali jeho prírodné krásy, históriu a obdivuhodné výtvory ľudskej činnosti. Všetko nám sprostredkoval skúsený a ochotný sprievodca Milan Jána, ktorému patrí vďaka za jeho priateľský prístup a snahu, aby sa každý v skupine cítil čo najlepšie a odniesol si čo najviac poznatkov a zážitkov. Ján