Dovolená 2024 Island speciál

FIRST MINUTE do 31.12.2023

Termín zájezdu 15.09.2024 - 22.09.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Island
Původní cena 55 990 Kč | 2 390 €
Cena včetně
poplatků
52 990 Kč
(2 260 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 15. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy.   

PŘÍLET: 22. 9. na Letiště Václava Havla do Prahy.

PROGRAM: cestujte s námi poznávat úchvatný ostrov Island, zveme vás na průřez celým ostrovem („Golden Circle“) - jedinečné přírodní skvosty – gejzíry, vodopády, termální jezera, vřídla, sopečná pole a mnohé další. Speciální termín s vysokou šancí spatřit polární záři.

UBYTOVÁNÍ: 7x v privátních chatkách/hotelech (hostelech) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, nelze zajistit jednolůžkový pokoj.

STRAVA: prakticky na všech místech lze ohřát vlastní zásoby, proto doporučujeme částečně dovoz vlastních potravin, něco lze dokoupit (stravování je na Islandu dosti nákladné). Jinak supermarkety, které budeme denně navštěvovat jsou na přijatelnější cenové úrovni, na několika místech bude zajištěna snídaně + dále bude možnost dokoupení.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 20 000 Kč / 860 Eur / osoba, doplatek zájezdu splatný do 1. 8. 2024, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, e-mailem, příp. i osobně, po připsání peněz na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, pokyny k odletu obdrží každý klient cca 3 týdny před odletem, minimální/maximální počet účastníků: 10/12.

DOPORUČENÍ: dobrá a pohodlná sportovní obuv nutností (budeme realizovat několik túr a vycházek s nižším stupněm náročnosti od 30 do 120 min), pláštěnku, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty 13 - 18 °C, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD / os., zájezd jsme s velkým úspěchem mnohokrát absolvovali v minulých letech.

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu přímým letem Praha – Keflavík – Praha včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 7x ubytování, 3x snídani, dopravu a tranzity místním mikrobusem, servis české průvodkyně, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: povinný příplatek (za vstupy do parků, silniční a parkovací poplatky) ve výši 60 USD/ osoba, fakultativně pobyt v termálních pramenech Blue Lagoon (cca 100 USD / os.), fakultativně výlet lodí u ledovce Vatnajökull (cca 75 USD / os.), stravu, *cestovní pojištění 290 Kč / 13 Eur / os. / pobyt, cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu 790 Kč / 34 Eur / os. / pobyt (v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nebude akceptováno) - pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz - u každého zájezdu – pojištění.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

15. 9. neděle – sraz na Letišti Václava Havla v 11:30 hod., odlet na Island přímým letem ve 14:05 hod. s příletem v 16:00 hod., přejezd do Reykjavíku – ubytování 201 Hotel.

2. den

16. 9. pondělí – snídaně, kratší prohlídka Reykjavíku – prohlídka Starého města a přístavu, Tjorn (rybník) – hlavní oddechový park města se 40 druhy ptáků včetně Rybáka polárního, Hallgrímkirkja – hlavní dominanta Reykjavíku, obrovský kostel z čedičové lávy se 75 metrů vysokou věží, návštěva sídla biskupství v osadě Skálholt – bývalé významné středisko křesťanského Islandu, oblast Geysír - „otec“ všech světových chrlících horkých pramenů s aktivním nejvyšším gejzírem Islandu Strokkur, který každých 5 min. vrhá vřelou vodu až do výše 20 m, impozantní vodopád Gullfoss – jedno z nejimpozantnějších míst na ostrově, Pingvellir – jedno z nejdůležitějších islandských míst – nikde jinde není tak markantně k vidění na Islandu trhlina mezi Evropou a Amerikou, právě jako zde, kde se rovněž nalézá množství kaňonů, jeskyň, potoků, pramenů, jezírek a vodopádů, Borgarnes. Ubytování Laekjarkot Rooms and Cottages.

3. den

17. 9. úterý – vodopád Barnafoss, atraktivní lávový vodopád Hraunafossar, mohutné lávové pole, kde ledovcová řeka Hvítá vytéká záhadným způsobem zpod sopečné lávy, jedinečné přírodní skvosty, Hallmundarhraun – obrovské sopečné útvary s nejdelší sopečnou jeskyní na Islandu, tranzit malebnou krajinou do úhledného Akureyri, kratší prohlídka centra. Ubytování Akureyri Hotel North.

4. den

18. 9. středa – snídaně, vodopád Godafoss (vodopád bohů), jeden z nejznámějších a nejdostupnějších vodopádů na Islandu, přenádherné jezero Mývatn s velmi bujnou vegetací (mokřady), kratší pochod po hřebeni jezera, Dimmuborgir podivně tvarované lávové sloupy a skály staré více než 2000 let, Hverfell - výrazný tefritový kráter východně od jezera - bezpečný výstup, vulkanická oblast v okolí sopky Krafly - sopečné pole, chrlící fumaroly, Námafjall – pastelově růžová brázda s mnoha sopouchy a unikající parou, kráter Viti vyplněný jezírkem, Leirhnjukúr neuvěřitelná trhlina z níž uniká pára, dojezd k Egilsstadir. Ubytování Vinland Guesthouse/Vinland Cottage.

5. den

19. 9. čtvrtek – Egilsstadir – přejezd dramatickou částí horského pásma východní části ostrova, Djúpivogur – malebné přímořské rybářské městečko, Lón – bujné pásmo dvou pohoří a dvou lagun. Ubytování Höfn Inn Guesthouse.

6. den

20. 9. pátek – Jokursárlón – pochod po břehu nejznámějšího islandského jezera, výhled na největší evropský ledovec Vatnajokull (8400 km2), úchvatná laguna s plovoucími krami, Národní park Skaftafell, „vodopádový“ okruh k čedičovým varhanům vodopádu Svartifoss, spatříme zasněženou nejvyšší horu Island Hvannadalshnúkur (2119 m n.m.) nejjižnější mys Islandu Dýrholaey, kde budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní, Seljavellir – ubytování Welcome Guesthouse Edinborg/The Garage.

7. den

21. 9. sobota – poloostrov Reykjanes – oblast termálních pramenů Krisuvík, četné tektonické pukliny, vulkány, bublající horké bahenní prameny, jezero Graenavatn, půldenní relax s koupáním v termálních lázních Modrá laguna, poté možnost individuálního volna, Keflavík – Start Keflavík Airport Hotel.

8. den

22. 9. neděle – brzká snídaně, přesun na letiště, odlet přímým letem do Prahy v 7:20 hod. s příletem ve 13:05 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Renata Václavíková

07.08.2023

Island

Island 15.7.-23.7.2023

Děkuji za krásný zájezd na Island. Dlouho jsem se tam chystala, dočetla jsem se, že je to jediné místo, kde mořské dno vystupuje na povrch. Moc musím pochválit průvodce pana Valdemara. Má hluboké znalosti o Islandu a všeobecně to je velmi chytrý člověk,má výbornou kondici a s každým si dokáže porozumět a stmelit kolektiv, vše dokáže vyřešit s úsměvem na tváři, je výborný řidič, který nás vždy bezpečně všude dovezl. Já neznám lepšího průvodce a zažila jsem jich hodně. Klobouk dolů před panem Valdemarem a děkuji mu za vše.

Doris Nováková

12.06.2023

Island

Island

Jsme ještě plní zážitků z poznávacího zájezdu z Islandu. Moc děkujeme delegátce Hance, která nás s velkým zájmem a profesionalitou seznámila nejen s historii tohoto krásného ostrova,ale dokázala poutavě povídat o fauně-ptáčcích o kterých jsme ani netušili,že existují.Zároveň bravurně zvládala i situace, kdy jsme museli 2x vracet auto /no to jsou ty jejich náročné cesty vnitrozemím/. Tím jsme získali i jednoho bezva teréňáka a mohli jsme se podívat na místa,která by se nám s mikrobusem nepodařila vidět + další "bonusky" od Hanky. Máme i humorné zážitky se zavazadlem, které málem odcestovalo s polskými turisty a většina účastníků jsme si "sedli" bez rozdílu věku.Všechny srdečně zdravíme a těšíme se na další poznávací zájezdy s CK Avetour. Doris+Luboš Novákovi

Libuše Přinosilová

23.06.2022

Island

Island 4.-12.6.2022

Je to již více než týden, co jsme se s manželem vrátili z úžasného poznávacího zájezdu na Island.Cestovka Avetour nám byla doporučena známými jako odborník na Izrael. Toto jsme si před čtyřmi roky vyzkoušeli, a díky skvělému průvodci p.Hrdličkovi jsme si tehdy zájezd velmi užili a zase jen doporučili dál.Island nás moc lákal, a když jsem ho viděla v nabídce cestovky, bylo rozhodnuto. A to jsem vůbec netušila, jaké báječné překvapení nás čeká v podobě vynikající průvodkyně Hanky Tomsové. Jednička se třemi hvězdičkami je asi málo.... Díky jejím znalostem této divukrásné země si určitě všichni účastníci Island oblíbili, a touží se tam zase někdy podívat. Takže velké poděkování naší Hance, teď už jen fotky a vzpomínky....