+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2019 Turecko - Lýkie

LAST MINUTE

Termín zájezdu 02.10.2019 - 09.10.2019
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Turecko
Původní cena 25 490 Kč | 1 020 €
Cena včetně
poplatků
21 990 Kč
880 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 2. 10. odlet z Letiště Praha

 

NÁVRAT: 9. 10. do Prahy na Letiště Václava Havla

 

PROGRAM ZÁJEZDU: 7 pobytových dnů v Lýkii v jihozápadním Turecku - poznávací zájezd po překrásné oblasti plné historických, náboženských i kulturních zajímavostí. Těšit se můžete např. na návštěvu těchto míst - Antalya, Thermessos, hora Tahtali (nádherný zážitek), Phaeselis, město Olympos a bájná hora Olympos, městečko Demre - bývalá lýkijská Lyra spojená s působením svatého Mikuláše, Fethiye (věhlasné skalní hrobky), mořská laguna Ölüdeniz (v překladu Mrtvé moře), horské vesničky Elmalı a Beyler köyü, výlet lodí na ostrov Kekova (podrobně rozepsaný program naleznete níže). Možnost koupání a odpočinku u Středozemního moře.

 

ODBORNÝ DOPROVOD: klienty budou na cestě doprovázet turkoložka Mgr. Kateřina Vytejčková, která v minulosti absolvovala množství úspěšných zájezdů do Turecka a danou oblastí se dlouhodobě odborně zabývá, a Karel Hrdlička, který se již od roku 2007 věnuje provázení na poznávacích zájezdech po zemích Blízkého východu a odborně se zabývá historií, kulturou a náboženstvím této oblasti. Dvojice těchto průvodců je zárukou maximální kvality výkladu a bezproblémového průběhu celého zájezdu.

 

UBYTOVÁNÍ: 7x v Istanbulu v solidním **/*** hotelu s polopenzí ve 2 - 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením + TV, manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy zásadně na 2 lůžkovém pokoji. V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

 

PŘEPRAVA: letecky přímou linkou Praha - Antalya - Praha, po Turecku doprava turistickým klimatizovaným autobusem.


POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 9 000 Kč / 360 € /osoba, po připsání zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu. Doplatek zájezdu je splatný nejpozději 5. 8. 2019. Minimální počet účastníků zájezdu: 25. Minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců - prosíme o dodržení.


DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 21 - 26°C, zcela orientační kapesné ve výši od 150 EURO.


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Při vstupu do některých náboženských památek, které během našeho programu navštívíme, je nutné mít zakrytá kolena a ramena. Na tato místa budete s předstihem upozorněni Vašimi průvodci. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Antalya - Praha, turistický klimatizovaný autobus v Turecku, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 7x ubytování s polopenzí (7x snídaně, 7x večeře), pojištění léčebných výloh v zahraničí, průvodcovské služby, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 110 EURO - platí se až v Turecku (pokrývá vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu), připojištění proti stornu (nepovinné) 600 Kč / osoba / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, bližší informace na https://www.avetour.cz/pojisteni.html).

Program zájezdu

1. den

2. 10. středa - setkání všech účastníků na Letišti Václava Havla v Praze (přesný čas srazu na letišti a odletu Vám pošleme zhruba měsíc před odletem ve finálních informacích), odlet z Prahy a přílet na letiště do Antalye ve večerních hodinách, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

2. den

3. 10. čtvrtek - snídaně, prohlídka starého města a přístavu v Antalyi, uvidíte jednu z nejstarších seldžuckých mešit Yivliminare z roku 1230 a navštívíte Archeologické muzeum, kde si budete moci prohlédnout mnoho soch a artefaktů z míst, která spolu v následujících dnech navštívíme. Půldenní výlet do prvního lýkijského města Thermessos, které leží vysoko v horách v oblasti stejnojmenného národního parku - jedná se o jediné město, které Alexandr Makedonský nedokázal dobýt, návrat na hotel, večeře, nocleh.

3. den

4. 10. pátek - snídaně. Vypravíme se po pobřeží na západ a vyjedeme lanovkou na horský vrchol masivu Bey Daglari zvaný Tahtali, který má 2365 m n. m. Z něj je úchvatný výhled na okolní vrcholky hor i na nekonečnou hladinu moře. Pod touto horou leží druhé lýkijské město, které navštívíme – Phaselis. Phaselis se nachází v borovém háji na břehu krásné laguny. Po prohlídce Phaselisu se vydáme na oběd do blízké rybí restaurace. Odpoledne se přesuneme do hotelu dále na pobřeží, kde se ubytujeme, koupat se a odpočívat můžete dle libosti, večeře, nocleh.

4. den

5. 10. sobota – snídaně, po snídani se vydáme ke třetímu lýkijskému městu nesoucímu název Olympos. Zbytky antického města se skrývají v krásné přírodě na březích řeky, která ústí do moře. Cestou z Olympu dojdeme na pláž Cirali, kde si dáme malou pauzu. Čeká nás totiž výšlap na úpatí stejnojmenné hory Olympos, z níž dodnes šlehají plameny bájné Chiméry (hořící podzemní plyny). Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

6. 10. neděle - snídaně, ráno se vydáme do městečka Demre, respektive bývalé lýkijské Myry, kde působil jako biskup nám dobře známý svatý Mikuláš. Po prohlídce Myry a kostela sv. Mikuláše se vypravíme lodí na půldenní výlet na malebný ostrov Kekova. Možnost koupání a oběda. Navečer se přesuneme do Kase, kde se ubytujeme na hotelu, večeře, nocleh.

6. den

7. 10. pondělí - snídaně. Po snídani se vypravíme do Fethiye, kde si prohlédneme věhlasné skalní hrobky. Dále se přesuneme k překrásné mořské laguně zvané Ölüdeniz (Mrtvé moře), kde se nachází stejnojmenný národní park. Zde zakotvíme na nějaký čas na pláži, poobědváme a prohlédneme si krásy národního parku. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7. den

8. 10. úterý - snídaně. Vydáme se na celodenní cestu vnitrozemím přes úchvatné horské hřebeny pohoří Beydaglari zpět do Antalye. Cestou navštívíme horské vesničky Elmali a Beyler köyü a k večeru se vrátíme do Antalye, kde se naposledy ubytujeme, večeře, nocleh.

8. den

9. 10. středa - snídaně. Odlet z Antalye do Prahy na Letiště Václava Havla (přesný čas odletu z Antalye a příletu do Prahy Vám bude sdělen zhruba měsíc před začátkem zájezdu).


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.