+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2024 Severní a střední Vietnam

FIRST MINUTE do 31.10.2023

Termín zájezdu 06.03.2024 - 22.03.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Snídaně
Destinace Vietnam
Původní cena 61 990 Kč | 2 640 €
Cena včetně
poplatků
55 990 Kč
(2 390 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 6. 3. z Prahy z Letiště Václava Havla ve večerních hodinách do Hanoje.

NÁVRAT: 22. 3. návrat do Prahy na Letiště Václava Havla v odpoledních hodinách.

UBYTOVÁNÍ: celkem 14x – z toho 13x ubytování v *** i v **** hotelech nebo resortech, 1x ubytování v kajutě na lodi, v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek 5 990 Kč / 250 €

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč / 1 070 € / os., po připsání zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu, doplatek splatný do 23. 1. 2024, finální pokyny a informace obdržíte přibližně 3 týdny před odletem spolu s dalšími praktickými sděleními k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,5 Kč / €  (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte s ohledem na přibližné denní teploty okolo 20-25 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů. 

CENA ZAHRNUJE: letecké spojení Praha – Hanoj - Praha, místní přelet Da Nang – Hanoj, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, ubytování celkem 14 nocí – 13x ubytování v ***/**** hotelech, 1x ubytování v kajutě na lodi, 14x snídaně, 2x oběd, 1x večeře, transfery, veškerou dopravu zajišťující program, prohlídky apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu, 2denní lodní výlet v Halong Bay, pěší výlet s místním průvodcem v regionu Sapa, lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program), český průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum cca 1 500 Kč (vyřídí CK nebo každý individuálně), příplatek cca 130 USD (pokrývá vstupy do všech vybraných objektů, spropitné řidiči autobusu, zaměstnanců hotelů, servis místního průvodce apod.), fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, *pojištění léčebných výloh v zahraničí + připojištění storno poplatku 1 540 Kč / 66 € / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí 1 040 Kč/ 45 € / os. / pobyt – vybranou variantu je nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pozdější úhradu nelze akceptovat), podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html, nebo na vyžádání v CK), příplatek za 1/1 pokoj 5 990 Kč / 260 € / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

6. 3. středa – odlet v 15:10 hod. z Letiště Václava Havla do Hanoje s leteckou společností Turkish Airlines přes Istanbul.

2. den

7. 3. čtvrtek – přílet do hlavního města Hanoje v 15:25 hod. místního času, přesun na ubytování, večerní procházka v srdci města kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, Hanoj – nocleh.

3. den

8. 3. pátek – snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko-čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům, jež je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao atd., po dojezdu volitelně výšlap na vyhlídku Ham Rong Peak s krásnými výhledy na město Sapa a okolí nebo lanovkou na nejvyšší horu celé Francouzské Indočíny – Fan Si Pan (3 143 metrů nad mořem), Sapa – nocleh.

4. den

9. 3. sobota – snídaně, nejchladnější pobytové místo během zájezdu s teplotami kolem 8°C, cca 11 km trek v pohodovém tempu přes a kolem rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, individuální chutný oběd přímo ve vesnici, návrat do Sapa, večer relax, volný program, nákupy, Sapa – nocleh.

5. den

10. 3. neděle – snídaně, návrat do Hanoje, venkovní prohlídka Ho Chi Minhova mauzolea a posvátného buddhistického chrámu na jednom pilíři ve tvaru lotosového květu, v případě dobrého načasování také prezidentského paláce v neorenesančním stylu a Ho Chi Minhova dřevěného domu, kde žil na sklonku svého života, později prozkoumání rušného starého města se spletí lidí a pohybujících se skútrů, kol, tříkolek a jiných dopravních prostředků včetně typických vietnamských trhů, Hanoj – nocleh.

6. den

11. 3. pondělí – snídaně, odjezd směr Ha Long, perlová farma s přednáškou o kultivaci mořských perel, lodní výlet v dračí zátoce Halong Bay (UNESCO) v labyrintu dvou tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny moře, oběd na palubě, kratší koupání a panoramatická vyhlídka na ostrově Titop, pádlování na kajaku, výuka přípravy tradičních vietnamských jarních závitků, večeře BBQ na palubě, západ slunce a přenocování na luxusní čínské džunce, lodní kajuta – nocleh.

7. den

12. 3. úterý – snídaně na lodi, ranní lekce taj-či při úsvitu, návštěva barevně nasvícené jeskyně Amazing Cave, relax, oběd na palubě lodi, po pohodové projížďce mezi dalšími majestátními skalními útvary návrat do přístaviště, přejezd do města Ninh Binh – nocleh.

8. den

13. 3. středa – snídaně, cesta do nedaleké oblasti Tam Coc alá Halong Bay na pevnině, výšlap na vrchol Hang Mua – jeden z vápencových útvarů s dechberoucími výhledy do okolí na ostatní skalní útesy, rýžová políčka a řeku (cca 500 schodů), exkurze v Bái Dính Temple – jeden z nejrozsáhlejších a nejskvostnějších chrámových komplexů v celé jihovýchodní Asii s mnoha dalšími superlativy, případně návštěva záchranných stanic langurů, gibonů a želv na okraji národního parku Cuc Phuong, Ninh Binh – nocleh.

9. den

14. 3. čtvrtek – snídaně, přejezd do historického města Vinh, odpolední procházka kolem pozůstatků městské citadely a rušného a vskutku bizarního tržiště, Vinh – nocleh.

10. den

15. 3. pátek – snídaně, pokračování dále na jih do národního parku Phong Nha – Ke Bang (UNESCO) považovaného za jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave a výšlap k další neméně krásné jeskyni Tien Son Cave (cca 550 schodů), Son Trach – nocleh.

11. den

16. 3. sobota – snídaně, cestou podél mořského a písečného pobřeží zastávka u demilitarizované zóny, která hrála velkou roli ve Vietnamské válce jako hraniční pásmo mezi severem a jihem, prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického mostu Hien Luong Bridge, příjezd do historického města Hue se zastavením u zajímavé Thien Mu pagody, Hue – nocleh.

12. den

17. 3. neděle – snídaně, exkurze v rozsáhlém císařském paláci se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO) v Hue, jízda přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, krátká zastávka u slavného mostu ve tvaru draka Cau Rong při průjezdu města Da Nang, příjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie – do města Hoi An (UNESCO), večerní procházka barevně osvíceným a romantickým městem, Hoi An – nocleh.

13. den

18. 3. pondělí – snídaně, půldenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO) – bývalé královské sídlo říše Čampa, procházka mezi pozůstatky hinduistických chrámů v džungli, návrat do města Hoi An – procházka městem: francouzské kolonády, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy, Hoi An – nocleh.

14. den

19. 3. – úterý – snídaně, k závěru pobytu ve Vietnamu volný den u moře – osobní volno, relax, koupání, Hoi An – nocleh.

15. den

20. 3. středa – snídaně, přejezd k patě Mramorové hory – Thu Son (výška 106 metrů), průzkum jeskyně Am Phu Cave se svými buddhistickými svatyněmi a skulpturami, výšlap za panoramatickými výhledy na město a moře, posléze odpolední odjezd na letiště v Da Nangu a přelet do Hanoje, Hanoj – nocleh.

16. den

21. 3. čtvrtek – snídaně, individuální volno v Hanoji, relax, nákupy, trhy, možné navštívit fakultativně několik dalších památek města jako například Hanoi Opera, historický Chrám písemnictví, chrám u jezera Tran Quoc Pagoda atd., v podvečer odjezd na letiště, odlet ve 22:30 hod. zpět do Evropy (opět přes Istanbul).

17. den

22. 3. pátek – přílet do Prahy v 8:40 hod. na Letiště Václava Havla.


*CK AVETOUR si vyhrazuje právo na změny programu dle místních podmínek a letového řádu.
*CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

Zážitky cestovatelů

Zdeněk a Alena

28.03.2020

Vietnam

Vietnam 3/2020

Milí cestovatelé. Letos jsme zvolili opět dovolenou s CK Avetour, a to dovolenou do Vietnamu, a dobře jsme udělali. Program byl pestrý a dobře poskládaný. Ubytování bylo vždy bez problémů a velmi příjemné, a to jsme téměř každý den spali jinde. Průvodce Jirka Koubek byl zkušený profesionál, znalec Vietnamu a dobrý parťák. A také se sešla dobrá parta lidí. Prostě jsme si to užili, vše podle programu jsme viděli a jako bonus bez davů turistů z Číny. Ještě jednou díky CK, průvodci Jirkovi a bezvadné partě lidí, Zdeněk a Alena

Petra Ulrichová

24.03.2020

Vietnam

Vietnam 2020

Ahoj všem cestovatelům! Vrátili jsme se (zřejmě na delší dobu) z bezva dovolené - a bylo to na poslední chvíli. Stihli jsme všechno v podstatě podle plánu a hlavně v klidu a velkou zásluhu na tom má náš průvodce Jirka Koubek. Je to skutečně profesionál a moc mu za to děkujeme. Program i ubytovaní bylo na jedničku a skutečně jsme si to užili. Ještě jednou děkujeme Jirkovi a všem, co jsme se tam sešli. Protože i my jsme byli dobrá skupina :) Petra a Pepa

Jana Vašíčková

23.03.2020

Vietnam

Dovolená ve Vietnamu

Abyste byli spokojeni se svojí dovolenou, k tomu potřebujete: dobrou cestovní kancelář, dobrého průvodce, a v neposlední řadě i dobrou partu lidí, se kterými cestujete. Já jsem si pro cestu do Vietnamu v březnu letošního roku vybrala dobře. Jednak CK Avetour, která všechno perfektně připravila a zařídila. Někdy potřebujete i trochu štěstí. A my jsme ho měli. Dva dny náskoku. Ty stačily k tomu, abychom viděli to, co jsme vidět měli, a v pořádku se vrátili domů. Taky se sešla dobrá parta lidí, bez toho to nefunguje. A průvodce. "Pan průvodce" Jirka Koubek. Byl skvělý. Patří mu velký dík za to, že jsme si tento zájezd užili. Jana Vašíčková