Dovolená 2024 Peking a okolí

FIRST MINUTE do 31.12.2023

Termín zájezdu 23.04.2024 - 01.05.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Čína
Původní cena 44 990 Kč | 1 920 €
Cena včetně
poplatků
39 990 Kč
(1 710 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 23. 4. z Prahy z Letiště Václava Havla.

PŘÍLET: 1. 5. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: jedná se o exotický „koktejl“ z hlediska poznání hlavního města Pekingu a jeho okolí, včetně slavné Velké čínské zdi, putování touto kolosální zemí znamená setkání s nejlidnatějším a také, pokud jde o kulturu, nejvýstřednějším národem na světě, dlouhodobé předpovědi vykreslují tuto zemi jako destinaci, která přeskočí všechny ostatní konkurenty v oblasti turistiky a je dost veliká a divoká na to, aby uspokojila vaše cestovatelské touhy.

V případě, že nelze samostatně cestujícího doobsadit, je povinen doplatit si 1/1 pokoj za příplatek 6 990 Kč / 300 € / pobyt.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu – buď oskenovanou e-mailem, doručit osobně nebo na naši korespondenční adresu, lze zaslat i faxem na číslo 494 377 654 a uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč / osoba (pro úhradu v Kč) nebo 640 € / osoba (pro úhradu v Eurech), po připsání platby na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu je splatný do 8. 3. 2024. Cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,50 Kč / € (v případě platby v Eurech). Finální informace + instrukce k podání žádosti o vízum zašleme asi 6 týdnů před odletem. Minimální počet účastníků: 20.

DOPORUČENÍ: Oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty okolo 18 - 22°C. Kolem Velké čínské zdi by se, díky nadmořské výšce 1000 m. n. m., mohly teploty přiblížit jen k 5°C. Doporučené osobní kapesné od 250 USD / osoba. Ceny potravin a nápojů jsou v Číně velmi příznivé, stejně jako ceny oblečení, obuvi a spotřebního zboží. Program je středně fyzicky náročný, a to zejména kolem Velké čínské zdi. 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 7 kg, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, 7x ubytování v Pekingu v *** hotelu, 7x snídaně, 6x oběd, 1x večeře (tradiční pekingská kachna) v klasických čínských restauracích včetně jednoho nealko nápoje/piva k obědům, transfery, dopravu privátním autobusem zajišťující program, prohlídky apod., 2 lahve vody na osobu a den, servis české a čínské průvodkyně, povinné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum 3 700 Kč (vyřídí CK - bližší informace zašleme spolu s pokyny k odletu), příplatek 35 USD / osoba (spropitné pro řidiče autobusu a místního průvodce), fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, *pojištění - v případě zájmu je nutné uvést zájem do smlouvy a částku uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy, jinak pojištění nevznikne - více o pojištění + další varianty na https://www.avetour.cz/pojisteni.html - A) cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu (varianta C50 + CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 050 Kč / 45 € / osoba; B) cestovní pojištění (varianta B+CK2) 550 Kč / 24 € / osoba, příplatek za 1/1 pokoj = 6 990 Kč / 300 € / pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

23. 4. úterý – sraz všech účastníků v 15:45 hod. v Praze na Letišti Václava Havla v odletové hale TERMINÁL 2 u informačního kiosku (první patro) - bude upřesněno ve finálních pokynech, odlet ve 18:05 hod. s přestupem v Paříži.

2. den

24. 4. středa – přílet do Pekingu v 15:25 hod., tranzit na hotel, individuálně večeře, ubytování, nocleh – Peking.

3. den

25. 4. čtvrtek – snídaně, prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men – náměstí Nebeského klidu, místo, kde se odehrály významné události čínské historie, svoje jméno získalo podle masivní kamenné brány Nebeského klidu, Zakázané město - komplex budov vybudovaných v nitru Vnitřního města, město císaře, draků a eunuchů, sídlo panovníků dynastie Ming a Čching, park Ťing-šan - císařský park severně od Zakázaného města, ležící na malém pahorku, ze kterého je nádherný výhled na historické i moderní centrum Pekingu, Wang-fu-ťing - jedna z nejznámějších obchodních tříd v celé Číně, možnost nákupu lokálních potravin a výrobků, množství restaurací, barů, trhů a mnoha dalších lákadel, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

4. den

26. 4. pátek – snídaně, Chrám Nebes – komplex taoistických chrámů, jehož počátky sahají až do 15. století, od roku 1998 se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO, obklopuje ho velký park porostlý čtyřmi tisíci cypřišů, chrám původně sloužil císařům k uctívání Nebes, coby nejvyššího božstva a k přinášení obětí za dobrou úrodu, všechno v tomto chrámu má určitou symboliku, v jeho architektuře se odráží stará čínská představa o čtverhranné zemí a kulatých nebesích, obdivovat tradiční čínské kresby, kaligrafie či vzácné knihy budeme moci v historické ulici – Liu Li Chang, Chrám bílého oblaku - místo s nezaměnitelnou atmosférou, jedno z nejstarších center taoismu na světě a zároveň sídlo Čínsoběká asociace taoismu, každoročně ožívá během Jarního festivalu v lednu nebo únoru, Dashilar – nejstarší a nejslavnější obchodní ulice, která má dlouhou historii sahající až do dynastie Ming, kdysi byla nejrušnější nákupní čtvrtí ve městě, dnes je oblíbenou turistickou destinací známou pro svou tradiční architekturu, jedinečné obchody a kulturní dědictví, ulice je lemována budovami v tradičním čínském stylu, kde se nachází široká škála obchodů prodávajících vše od oblečení, řemeslných výrobků a suvenýrů až po tradiční čínské léky a občerstvení, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

5. den

27. 4. sobota – snídaně, Posvátná cesta - cesta lemovaná 36 kamennými sochami, dynastie Ming byla velmi náboženská dynastie a její císaři věřili, že jejich duše vystoupí na nebesa poté, co budou jejich rakve proneseny právě touto cestou, Hrobky Ming – 13 mauzoleí rozesetých kolem údolí obklopeného pohořím Yanshan a řekou Chaozong, první byla postavena v 15. století a během následujících dvou století přibylo dalších dvanáct – nejznámější z hrobek Ming je Changling, hrobka císaře Zhu Di, slavná Velká čínská zeď - velkolepá stavba rozpínající se v délce neuvěřitelných 6 000 kilometrů, několik panoramatických vyhlídek na Velkou zeď - tuto gigantickou stavbu lze pozorovat i z vesmíru…, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

6. den

28. 4. neděle – snídaně, výlet do dvou svatyní - chrám Lama – největší a nejlépe dochovaný lamaistický chrám v Číně, patří mezi nejnavštěvovanější památky nejen hlavního města, ale i celé země, a to přesto, že lamaismus nemá v současném politickém zřízení příliš dobré postavení, chrám Konfucia - palácový areál pojmenovaný na počest slavného čínského filosofa a politika – Konfucia – je druhým největším Konfuciánským chrámem v Číně, paláci dominují čtyři nádvoří s Bránou a Síní Velkého úspěchu, uvnitř samotného chrámu si můžete prohlédnout 198 kamenných desek se jmény slavných čínských učenců, dominantou chrámu je kamenná socha Konfucia, Umělecká čtvrť 798 – soubor budov bývalých vojenských továren, které dnes slouží jako moderní kreativní prostory, jako jsou například Galerie 798 věnovaná fotografii a centrum současného umění Ullens, ve kterém vystavují zavedení i noví umělci, vedle butiků prodávajících svéráznou módu a umělecké suvenýry se pod širým nebem nachází venkovní sochařské instalace, lákadly místních elegantních kaváren jsou pozdní snídaně servírované pod širým nebem a speciální kávy, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

7. den

29. 4. pondělí – snídaně, návštěva Letního paláce - rozsáhlý park s komplexem chrámů a obytných budov ležící na úpatí Západních hor, za dnešní podobu vděčí císařovně Cixi (Cch-si), která jako symbol své filozofické vize nechala postavit mramorovou loď, krátká zastávka u Olympijského parku - národní olympijský stadion, přezdívaný „Ptačí hnízdo“, výjimečná stavba, která byla dokončena krátce před olympiádou v roce 2008 a pojme až 80 000 diváků, Pekingské národní plavecké centrum - známé také jako Vodní kostka - stadion, postavený speciálně pro potřeby olympijských her v roce 2008, nákupy na Silk Street Market – původně venkovním trh, nyní nákupní centrum, kde nabízí své zboží až 1000 maloobchodníků, je považováno za jeden ze symbolů Pekingu spolu s Velkou čínskou zdí, Letním palácem a pekingskou pečenou kachnou, mnoho zahraničních návštěvníků, včetně některých celebrit, sem vyráží na nákupy, nebo si zde nechává šít oblečení na míru (např. bývalý prezident USA George Bush zde se svou dcerou nakupoval hedvábné šaty, nebo manželka Jacquese Rogge (8. prezident Mezinárodního olympijského výboru) zde nakupovala tradiční čínské figurky z těsta, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

8. den

30. 4. úterý – snídaně, Park Pej-chaj - chlouba Pekingu, neopomenutelná ukázka typické čínské zahradní architektury a designu, park byl v dávných dobách součástí Zakázaného města, dnes jde o nejoblíbenější park v celé Číně, nachází se zde například tibetská pagoda, krytá galerie s výjevy z historie Číny nebo jezírko, na němž se můžete projet na loďce, obyvatelé Pekingu se sem rádi uchylují k odpočinku od ruchu velkoměsta, procházka po Lotosové uličce a v oblasti jezera Qianhai - zrestaurovaný úsek podél jezera plný kaváren a obchodů, oblast je starobylým tržištěm, jehož vznik je datovaný cca poloviny 19. století, každé léto je jezero v blízkosti trhu pokryto lotosovými květy – odtud pochází také jméno oblasti, Sídlo prince Gonga - muzeum a turistická atrakce severně od jezera Shichahai, tvoří ji velké domy a zahrady, původně byl postaven pro Heshena, úředníka proslulého tím, že byl nejzkorumpovanějším úředníkem v čínské historii, později bylo místo přejmenováno po princi Gongovi, mandžuském princi a vlivném státníkovi pozdní dynastie Čching , který sídlo obýval koncem 19. století, foto zastávka - Zvonová a Bubnová věž - zvony a bubny sloužily v minulých staletích k oznamování času, obě věže byly postaveny v roce 1272 během vlády dynastie Yuan tak, aby vykonávaly podobnou funkci, obě byly původně postaveny ze dřeva na základě propracovaných architektonických návrhů a jemných vzorů, během dne společný oběd v místní restauraci, zakončení zájezdu společnou tradiční večeří – pekingskou kachnou v místní restauraci, nocleh – Peking.

9. den

1. 5. středa – snídaně, transfer na letiště, v 10:55 odlet zpět do Prahy s přestupem v Amsterdamu, přílet do Prahy ve 22:30.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst, u některých dnů bude zřejmě ještě rozšířený program (zpravidla toho stihneme ještě více, než nabízíme)
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Ellen Páclová

26.11.2019

Čína

Peking - říjen 2019

Chtěli bychom vyjádřit poděkování paní Monice za skvělou profesionální službu průvodce, za milý lidský přístup a atmosféru na zajezdě. Moc se nám poznávání s ní líbilo. Ellen a Jaroslav Páclovi

Jaroslav Znamenáček

21.10.2019

Čína

Dovolená v Číně 29.9. - 7.10.2019

Ve dnech 29.září - 7.října jsem se zúčastnil s Vaší CK krásného zájezdu do Číny. Zájezd byl velmi pěkný, všechna navštívená místa byla velmi zajímavá, ubytování v hotelu Landmark v Pekingu bylo super. Vynikající bylo i stolování jak bufetové snídaně v hotelu Landmark, tak i obědy každý den v různých pěkných restauracích Pekingu a závěrečná večeře s pekingskou kachnou. Zájezd byl skvěle veden průvodkyní Markétou Dolistovou a její čínskou kolegyní, výborný byl i řidič, který nás po celou dobu zájezdu vozil po krásných místech obsažených v tomto zájezdu. Ještě jednou bych chtěl tímto poděkovat za skvělý zájezd a zejména oběma průvodkyním za vynikající vedení tohoto zájezdu, na který budu rád i při prohlížení mnoha fotografií, které jsem zde udělal dlouho vzpomínat. Jaroslav Znamenáček

Alexandra Havelková

03.05.2019

Čína

Dovolená Peking a okolí 23.4.-1.5.2019

Výborně organizovaný zájezd nejen díky CK Avetour, ale také díky milým a ochotným průvodkyním, paní Monice Yang a Grace. Svým přístupem přispěly ke krásným zážitkům a pohodové dovolené. Celý zájezd provázelo příjemné ovzduší i díky dobré partě, která se zde sešla. Určitě to nebyl můj poslední zájezd s CK Avetour.