Dovolená 2024 Gruzie

Termín zájezdu 23.04.2024 - 30.04.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Gruzie
Cena včetně
poplatků
37 990 Kč
(1 620 €)

Základní info o zájezdu

Poslední 4 volná místa!
ODLET:
23. 4. z Prahy z Letiště Václava Havla.

PŘÍLET: 30. 4. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: 7 pobytových dnů v Gruzii, jedinečný poznávací zájezd s návštěvou historických, kulturních a přírodních památek, např.: prohlídka Tbilisi, pevnost Narikala, návštěva vinného sklepa ve vesnici Kondoli, klášter Alaverdi, církevní komplex Gremi, vinařství Vellino, úchvatné město Mccheta na seznamu dědictví UNESCO, impozantní klášter Jvari na vrcholu hory, město Gori, intelektuální i náboženské centrum Gelati, prohlídka Kutaisi, Prométheova jeskyně – největší v Gruzii, hrad Ananuri, kostel Nejsvětější Trojice s výhledy na nejvyšší horu Gruzie Kazbeg (5047 m.n.m.)

UBYTOVÁNÍ: 5 x Tbilisi, 1 x Telavi, 1 x Kutaisi v *** hotelech s polopenzí.

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj - 5 990 Kč / 260 Eur / os.

PŘEPRAVA: se bude realizovat letecky, po Gruzii doprava turistickým minibusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč (pro úhradu v Kč) nebo 640 Eur/ os. (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu buď na naši adresu, oskenovanou e-mailem, faxem na číslo 494 377 654 nebo osobně, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu uhradit do 8. 3. 2024, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca 1 měsíc před odletem, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 23,5 Kč / €, minimální počet účastníků: 15.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 250 euro, oblečení volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 18°C - 23°C, pro vstup českých turistů do země není potřeba vízum, pouze cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po návratu ze země. 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, letištní a bezpečnostní taxy, dopravu po Gruzii, 7x ubytování v *** hotelech s nadstandardně bohatou polopenzí dle denního programu – obědy/večeře jsou zajištěny na různých místech – na hotelu, v tradičních místních restauracích, tavernách, ochutnávka gruzínských vín, lahev vody na osobu a den, servis českého a místního průvodce, vstupy do všech památek a míst dle programu, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: individuální vstupy během volného dne, *cestovní pojištění 490 Kč / 21 Eur / os. / pobyt, cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu 990 Kč / 42 Eur / os. / pobyt - v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za příplatek 5 990 Kč / 260 Eur / osoba / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

23. 4. úterý – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla v 18:00 hod. s přestupem ve Varšavě.

2. den

24. 4. středa – přílet do Tbilisi ve 03:10 hod., přejezd na ubytování, odpočinek na pokojích, pozdější snídaně, Tbilisi – hlavní město Gruzie, založeno v 6. století, dnes je významným průmyslovým, sociálním a kulturním centrem země, procházka starým městem - kostel Metekhi, tyčící se nad řekou Mtkvari, pocházející ze 13. století, pevnost Narikala - dominanta města, pevnost pocházející ze 14. století, její účel byl ryze ochranný, zajímavostí je, že je viditelná z jakékoliv části města, sirné lázeňské domy, které jsou napojeny na přírodní horské léčivé prameny, osobní volno, večeře v místní restauraci, nocleh – Tbilisi, Hotel Kalasi.

3. den

25. 4. čtvrtek – snídaně, odjezd na program ve východní části země - město Signagi - jedno z nejmenších a zároveň nejatraktivnější měst s úžasnou polohou s výhledem na zasněžený Kavkaz rýsující se za rozlehlým údolím Alazani, domov několika historických a kulturních památek, které jsou speciálně chráněny státem, město je obehnáno městskou zdí se zbytky opevnění z 18. století, oběd v tradičním gruzínském prostředí, kdy budeme moci ochutnat lokální pokrmy, návštěva vinného sklepa ve vesnici Kondoli – vinařství, kde ochutnáme pro tuto oblast typické naturální víno Zhghia vyrobené z hroznů nejlepší kvality, ročně se tohoto vína vyrobí pouze 6 000 lahví, návštěva rodinné firmy na tradiční, v Gruzii po staletí vyráběné, keramické nádoby na víno zvané kvevri, večeře, nocleh – Telavi, Hillside Resort.

4. den

26. 4. pátek – snídaně, Telavi – původně obchodní město spojené hlavně s hliněnou keramikou, kožedělnými řemesly a vinařskými tradicemi, návštěva místního tržiště známého po celé Gruzii jak pro svou velikost, tak pro svůj osobitý design – spolu s čerstvým ovocem a zeleninou, kořením, ořechy, domácími mléčnými výrobky a rybami se zde nachází i obrovská sekce věnovaná churchkhele (tradiční gruzínská sladkost) a sušenému ovoci, klášter Alaverdi - vizuálně nejpůsobivější klášter oblasti Kachetie, krátká zastávka u středověké pevnosti a církevního komplexu Gremi - kdysi prosperující obchodní město na Hedvábné stezce nakonec zaniklo v rukou invazních sil, jediné, co zůstalo zachováno, je Kostel archandělů s tyrkysovým chocholem a třípatrový palác, Kvareli – město ležící v centru kachetské vinařské oblasti s výhledy na údolí řeky Alazani, lesy a jezera nabízí dokonalé prostředí pro milovníky přírody, díky mnoha kulturním a historickým památkám je zároveň i rájem pro cestovatele, kteří se zajímají i o historii, oběd – pohoštění v tradičním gruzínském duchu - domácí kuchyně, barbeque spojené s krátkým povídáním o životě na vesnici a místních tradicích, přejezd do vesnice Kakabeti – návštěva vinařství Vellino, ochutnávka vín, která se vyrábí z kachetských odrůd révy vinné, jejíž hrozny jsou pěstovány a sklízeny ekologicky, nocleh – Tbilisi, Hotel Kalasi.

5. den

27. 4. sobota – snídaně, Mccheta – jedno ze čtyř gruzínských míst zahrnutých na seznamu světového dědictví UNESCO, obrovské množství svatých relikvií a historických památek dělá z tohoto města jedno z nejdůležitějších historických a náboženských míst v celé Gruzii (ne- li nejdůležitější), Jvari – impozantní klášter na vrcholu hory s výhledem na soutok řek Aragvi a Mtkvari, katedrála Svetitskoveli ze 4. století, která je jedním z nejstarších a největších kostelů v Gruzii, přejezd do města Gori – ve středověku bylo důležitou vojenskou pevností, v roce 1920 zasáhlo oblast zemětřesení, centrum města bylo téměř srovnáno se zemí, pevnost utrpěla značné škody a stále zde probíhají rekonstrukce, v roce 2008, kdy se rozpoutala rusko-gruzínská válka se město ocitlo přímo v palebné linii, bylo ostřelováno nálety a obsazeno pozemními jednotkami – tzv. „pětidenní válka“ zanechala na Gori obrovskou jizvu, Kaspi – návštěva vinařství, které je skvělým příkladem, kdy mladí vinaři následují tradice svých předků, ochutnáme vína vyráběná z odrůd hroznů, která byly ještě před několik málo lety téměř na pokraji vymizení, kde bude zároveň i oběd, zpět do Gori - rodiště J. Stalina, návštěva muzea věnovaného životu tohoto diktátora, nocleh – Kutaisi, Hotel Kutaisi Inn.

6. den

28. 4. neděle – snídaně, Kutaisi - ráno návštěva místního farmářského tržiště, během které nahlédneme do každodenního života místních lidí, možnost zakoupit různé druhy koření, ovoce, zeleniny nebo sýrů, poté odjezd do klášterního komplexu Gelati z počátku 12. století, dlouhou dobu intelektuální i náboženské centrum celé Gruzie, nacházela se zde akademie, která zaměstnávala některé z nejslavnějších gruzínských vědců, teologů a filozofů, patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám v zemi, od roku 1994 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO, Tskaltubo - částečně opuštěné gruzínské lázeňské město, bezpochyby jedno z nejunikátnějších míst v zemi, největší slávu má město dávno za sebou, ale i přesto stále fungující radonové termální lázně ve městě lákají rekreanty k návštěvě, Prométheova jeskyně - největší gruzínská jeskyně, ve které jsou k vidění velké dómy nebo podzemní jezera, dojem z 1,5 km dlouhé prohlídky umocňují barevně osvětlené krápníky a klasická hudba, návrat do Tbilisi, večeře, nocleh – Tbilisi, Hotel Kalasi.

7. den

29. 4. pondělí – snídaně, přejezd úchvatnou krajinou po slavné gruzínské vojenské dálnici, která přemosťuje nejmalebnější úsek ve vysokých nadmořských výškách, cestou návštěva opevněného hradu Ananuri, který se v průběhu staletí stal nejdůležitější pevností ze všech, které lemovaly cestu z Mcchety směrem do nitra Kavkazu, pohled na azurově modré jezero Zhinvali, příjezd do hlavního města oblasti Stepantsminda - městečko obklopené masivními horami ve východním velkém Kavkazu, výjezd auty až ke kostelu Gergeti Trinity Church (Kostel Nejsvětější Trojice) – okolí komplexu nabízí pohled na nejvyšší horu Gruzie a zároveň vyhaslou sopku – Mount Kazbeg (5047 m.n.m.), - hora je trvale pokrytá sněhem a podle staré řecké legendy byl k této hoře za trest přikován Prométheus, protože ukradl oheň Diovi, po cestě oběd s konzumací místních specialit, návrat do Tbilisi, nocleh – Tbilisi (pokoje k dispozici do cca 2:00 hod.).

8. den

30. 4. úterý – rychlý přesun na letiště, odlet zpátky do Prahy v 5:25 hod. s přestupem ve Varšavě, přílet do Prahy v 12:10 hod.


* CK AVETOUR s.r.o. si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek)
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Pavel Šťastný, Alena Tuzová

31.10.2023

Gruzie

Gruzie 23. 10. - 30. 10. 2023

Dobrý den, právě jsme se vrátili se zájezdu z Gruzie. Byli jsme s vámi poprvé a doufáme, že ne naposledy. Na zájezd se dá říci pouze naprosto skvělé zážitky a popsat se to nedá jen zažít. Průvodce na úrovni jak český tak gruzínský, řidič skvělý ochotný chlap. Organizace, program bomba...Kdo chce jet do Gruzie tak s vámi neudělá chybu. S poděkováním Pavel Šťastný a Alena Tuzová

Jana Kostřibová

06.05.2023

Gruzie

Poznávací zájezd - Gruzie 27.04.2023-04.05.2023

Díky CK a skvělé průvodkyni Hance Benešové jsem zase měla možnost poznat další krásný kousek naší Země. Gruzie je nádherná. A jak Hanka říkala, že si Gruzii určitě oblíbíme a rádi se vrátíme, tak toto bude asi můj případ. Fajn program, ochutnávky, města, tržnice, kostely, příroda, běžný život. paráda. Díky.

Lydie Navrátilová

05.05.2023

Gruzie

Dovolená v Gruzii

Krásný pobyt, vřele doporučuji. Včera jsem přiletěla z Gruzie, krásná krajina, vřelí lidé. Ale co chci zdůraznit,je průvodkyně Hana Benešová tak hodná a obětavá mladá žena, moc jí chválím, nejen já, ale celý autobus. Haničko, děkujeme za všechno.