Dovolená 2020 Omán, Dubaj

Vyprodáno

Termín zájezdu 22.02.2020 - 04.03.2020
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Omán , Spojené arabské emiráty
Cena včetně
poplatků
58 990 Kč
2 360 €
VYPRODÁNO

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET:  22. 2. z Prahy z letiště Václava Havla do Dubaje

PŘÍLET:  4. 3. do Prahy na letiště Václava Havla

PROGRAM: 12 pobytových dnů - cestování po přírodních, historických a náboženských skvostech Ománu s prohlídkou Dubaje. Navštívíme např. Velkou mešitu sultána Kábúse, Královskou operu, hrad Nakhal Fort, přírodní rezervace, Súr, tradiční kozí trh v Nizwě, Bahlu, poušť Wahiba, nejvyšší horu v Ománu – Jebel Shams. Zažijete malý trek v horách a okružní jízdu po Dubaji a mnoho dalšího.

UBYTOVÁNÍ: 2x v Dubaji, 3x v Maskatu, 1x v Súru, 4x Nizwa v *** příjemných hotelech střední třídy s průměrným vybavením a službami s polopenzí ve 2 - 3 lůžkových pokojích vlastním sociálním zařízením, manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy zásadně na 2 lůžkovém pokoji.

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky z Prahy do Dubaje a zpět největším letounem světa Airbus A380-800, po Ománu a Dubaji doprava turistickým minibusem, výjezd do hor džípy

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu ve výši 22 000 Kč (pro úhradu v Kč) nebo 880 Eur / os. (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. i osobně nebo skenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu prosíme nejpozději do 8. 1. 2020, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca měsíc před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 25 Kč/USD a do 26 Kč/Euro, minimální počet účastníků: 17

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 28-30°C, nedoporučujeme mít v pase razítko z Izraele, přítomnost razítka může znamenat zamítnutí vstupu do země, pro zahraniční turisty jsou cesty do Dubaje a Ománu bezrizikové

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: při vstupu do mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů), na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Dubaj - Praha, turistický klimatizovaný minibus, 10x ubytování, 11x snídaně, 10x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: 130 USD - platí se až v Ománu (vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu) + 65 USD na vízum na hranicích SAE s Ománem (platí se na hranicích, je nutné mít přesnou částku u sebe při vstupu do Ománu), Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky musejí požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace webové stránce Ománské královské policie (https://evisa.rop.gov.om/), v sekci „Apply for Unsponsored Visa“, připojištění proti storno poplatkům (je nepovinné) 1 240 Kč / 50 Eur / os. / pobyt, do 18-ti let 1 060 Kč / 43 Eur / os. / pobyt. V případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni, cena za jednolůžkový pokoj činí 8 990 Kč / 360 Eur / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

22. 2. sobota - sraz všech účastníků na letišti Václava Havla. Přesný časový odlet Vám bude upřesněn ve finálních informacích. Odlet do Dubaje, přílet na letiště v Dubaji, transfer na hotel do Maskatu v Ománu.

2. den

23. 2. neděle – snídaně, prohlídka nejvýznamnější ománské náboženské stavby - Velké mešity sultána Kábuse, v níž se nachází druhý největší ručně utkaný koberec a druhý největší lustr na světě, prohlídka budovy Královské opery, odjezd na hotel, večeře, nocleh.

3. den

24. 2. pondělí - snídaně, návštěva starobylého a slavného tržiště - Mutra suk - možnost nákupu tradičních ománských suvenýrů (kadidlo, myrha), relaxační procházka v přístavu starého přístavního města Mutra s vyhlídkou na sultánovu jachtu, návštěva muzea Bait Al Zubair, palác sultána Kábúse ibn Saída (pouze zvenčí) který je obklopený pevnostmi al-Džalali a al-Mirani, návrat na hotel, večeře, nocleh.

4. den

25. 2. úterý - snídaně, návštěva ruční výroby parfémů Amouage parfumes factory v Maskatu, návštěva hradu Nakhal Fort a přírodní rezervace Nakhal - možnost relaxace u místního teplého pramene, návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

26. 2. středa - snídaně, přejezd do rybářského městečka Súr. Po cestě navštívíme krasový přírodní útvar - Bimmah Sinkhole - možnost koupání a odpočinku. Krásné údolí a přírodní rezervace Wadí Shab, Súr - prohlídka slavné loděnice a zdejšího muzea plachetnic, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

6. den

27. 2. čtvrtek - snídaně, poušť Wahiba - přestup do terénních automobilů, které nás vyvezou na nádherné písečné duny - překrásný zážitek, poté přesun do podhůří do města Nizwy, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

7. den

28. 2. pátek - snídaně, prohlídka pevnosti v Nizwě s výraznou kulovitou obrannou věží, návštěva tradičního zdejšího tržiště včetně slavného kozího trhu, přesun do oázy Birket al-moz, která mimo jiné proslula pěstováním banánů - prohlídka zavlažovacího kanálu - tzv. faladže, prohlídka starobylé vesnice Manah s tradiční ománskou vesnickou architekturou, návrat na hotel, večeře, nocleh.

8. den

29. 2. sobota - snídaně, přejezd do hor - prohlídka starobylé horské vesnice Misfat Al Abriyeens krásnou oázou a důmyslným zavlažovacím systémem, poté výjezd na nejvyšší horu Ománu - Džebel Šams, kde terénními automobily vyjedeme k strhující strží - ománskému Grand Canyonu - kratší trek vhodný pro všechny věkové skupiny, prohlídka vesnice Al-Hamra, návrat na hotel, večeře, nocleh.

9. den

1. 3. neděle - snídaně, návštěva hradu v Bahle zapsaného na seznam světového dědictví Unesco, prohlídka jedinečného paláce ve městě Džibrín, který byl vybudován v sedmnáctém století sultánem Belarabem bin Sultánem a svou architekturou a stylem odrážel sultánovu zálibu o vědu a umění, návrat na hotel, večeře, nocleh.

10. den

2. 3. pondělí - snídaně, přejezd do Dubaje, cestou si prohlédneme starověké pohřebiště Al-Ajn, které patří mezi památky zapsané na seznam světového dědictví Unesca, překročení hranic z Ománu do Spojených arabských emirátů, ubytování na hotelu v Dubaji, večeře, nocleh.

11. den

3. 3. úterý - snídaně, okružní jízda po Dubaji po nejkrásnějších a nejznámějších architektonických skvostech, odpoledne možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře, nocleh.

12. den

4. 3. středa - snídaně, ranní transfer na letiště v Dubaji, odlet do Prahy. Přesný čas odletu Vám bude sdělen ve finálních informacích.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.