+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2020 Barma

Termín zájezdu 14.03.2020 - 31.03.2020
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Barma
Cena včetně
poplatků
59 990 Kč
2 400 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 14. 3. z Letiště Václava Havla z Prahy s leteckou společností Qatar Airways (bude upřesněno)

NÁVRAT: 31. 3. do Prahy

UBYTOVÁNÍ: 16x v hotelech, bungalovech, resortech, pouze v dvoulůžkových pokojích

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč / 1 000 Eur / os., po připsání platby na náš účet odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět na Vaši adresu či email, doplatek zájezdu je splatný do 31. 1. 2020, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální pokyny i další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 25 Kč / Euro (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD, oblečení vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 27 - 32°C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích. Potraviny a nápoje jsou v této zemi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů. Očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné, ale jako do každé země jihovýchodní Asie se obecně doporučuje vakcinace proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. V zemi je teoretické riziko malárie, zejména v místech mimo hlavní města. Doporučujeme aktuální situaci zkonzultovat s lékařem a po dohodě s ním si případně zajistit antimalarika. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Yangon – Praha, místní přelety Heho – Thandwe (Ngapali Beach) a Thandwe (Ngapali Beach) - Yangon, veškeré letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, letištní transfery, lodní trajekt v Mandalay, lodní výlet na jezeře Inle Lake, 16x ubytování různého typu ve *** (případně ** nebo bez označené hvězdičkové kategorizace), snídaně (pokud je daný hotel v ceně nabízí), 1x oběd, pozemní doprava všemi dostupnými prostředky zajištující program – dodávka, mikrobus, taxi, atd., léčebné výlohy v zahraničí a servis českého průvodce (barmský průvodce dle potřeby).

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum do země, stravu (pokud není uvedeno jinak), 170 USD / os. za vstupy do různých památek a objektů během zájezdu, fakultativní akce a výlety, jízdní kola, výlet balónem (cca 320-400 USD na osobu, doporučujeme vyjádřit zájem o tuto akci co nejdříve), spropitné řidičům, připojištění proti stornu (nepovinné) 1 600 Kč / 64 Eur / os. / pobyt, do 18 let 1 330 Kč / 54 Eur / os. / pobyt - nutné uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

14. 3. sobota - odlet z Prahy do Barmy

2. den

15. 3. neděle - přílet do největšího města a komerčního centra Barmy Yangonu, podle časových možností prohlídka některých zajímavostí města, jako např. zlatá pagoda Sule uprostřed rušné křižovatky, katolická katedrála Svaté Marie, historická budova hlavní pošty atd., seznámení se s barmskou kuchyní, nocleh – Yangon.

3. den

16. 3. pondělí - brzký ranní přejezd z Yangonu do města Bago, prohlídka zajímavostí města, podle časových možností, např. majestátní Shwemawdaw Pagody, překrásné Mahargyi Pagody, jedné z největších soch ležícího Buddhy na světě Mya Tha Lyaung a případně i zastávka ve výrobně cigaret a doutníků a dřevořezbářské dílny, poté ke slavnému poutnímu místu, k pagodě Kiaykhtio se zlatým kamenem a stupou balancující nad horským srázem ve výšce 1 100 metrů nad mořem, jehož stabilitu má prý na svědomí správně vyvážený Buddhův vlas, přejezd zpět do Bago, nocleh – Bago nebo Kiaykhtio.

4. den

17. 3. úterý - dlouhý přejezd směr sever - dojezd do neuvěřitelně fotogenického Baganu (UNESCO), do regionu s největší koncentrací buddhistických chrámů, pagod, stup na světě (až 3 822), z nichž mnoho pochází již z 11. století, tvořící zároveň jedno z nejvýznamnějších architektonických a archeologických center na světě, nocleh - Bagan.

5. den

18. 3. středa - prohlídka nejkrásnějších chrámů a pagod z období 11. až 13. století, ale i novějších skvostů, např. Shwesandaw Pagoda pro nejscéničtější vyhlídky do okolí, Ananda Pagoda pro skvělou ukázku krásné architektury, chrám Dhammayan Gyi pro svou majestátnost, chrám Gu Byauk Gyi Myin Kabar pro své nástěnné malby, Buu Phaya Pagodu pro její nádherné umístění nad řekou Irávádí, chrámy Nan Hpaya a Sulamani pro své zachovalé štuky, přejezd také do oblasti Nyaung U, kde navštívíme místní pitoreskní trh a krásnou Shwezigon Pagodu, západ slunce si užijeme z pagody podobající se hradu – z Pyatthatgyi Pagody, nocleh – Bagan.

6. den

19. 3. čtvrtek - v případě zájmu, možnost letu balónem nad celou oblastí s úchvatnými výhledy, možnost také pronájmu kol (případně lehkých elektromotorek) nebo koňských povozů a prozkoumání toho, co jsme nestihli z předchozího dne, nebo dalších zajímavostí tohoto unikátního místa z jiné perspektivy, nocleh - Bagan.

7. den

20. 3. pátek - ranní odjezd směr východ, výšlap 777 schodů k unikátnímu chrámu na vulkanické skále Mt. Popa (1 518 m nad mořem), později přejezd do druhého největšího města Barmy - do historického Mandalay, nocleh - Mandalay.

8. den

21. 3. sobota – lodním trajektem po řece Iravádí, která je hlavní dopravní tepnou celé Barmy, do městečka Mingun, prohlídka impozantní nedokončené pagody Pahtodawgyi, snad největší cihlová stavební struktura na světě, a sněhobílé Hsinbyume Pagody, poté přesun do královského města Sagaing se stovky bílých pagod v pozadí řeky Iravádí, výjezd k několika z nich – k Ponnya Shin Pagoda s mystickými vyhlídkami na řeku a na ostatní buddhistické svatostánky, a možná také k atypické Kaung Mhu Daw Pagodě s tradičním chrámovým trhem, nocleh - Mandalay.

9. den

22. 3. neděle - prozkoumání královského města Amarapura, jenž kdysi bývalo hlavním městem celé země, zde návštěva buddhistického kláštera Maha Gandhayon s několika tisíci mladých mnichů, procházka po nejdelším týkovém mostě světa U Bein přes jezero, přesun do Mandalay k detailně zdobenému, dřevěnému klášteru Shwenandaw Monastery, odpoledne západ slunce z kopce Mandalay Hill, který prý navštívil i samotný Gautama Buddha, s panoramatickým výhledem do okolí, nocleh - Mandalay.

10. den

23. 3. pondělí - přejezd do horské oblasti Pindaya (cca 1 184 m nad mořem), prohlídka unikátní jeskyně Pindaya Cave se šesti tisíci Buddhy (cca 700 schodů), které jsou zde po staletí vysvěcováni a uctíváni, nocleh – Pindaya.

11. den

24. 3. úterý - trek v okolí Pindaya (chůze celkem cca 5 hodin) s návštěvou autentických místních kmenových vesniček a čajových plantáží, interakce s lidmi kmene Palaungů, odpoledne přejezd řídce osídlený a scénický region jezera Inle Lake, popřípadě procházka nebo projížďka na kolech kolem jezera, nocleh - u jezera nebo na jezeře Inle Lake.

12. den

25. 3. středa - úžasný výlet tradiční lodí po jezeře spojený se zastávkou u Hpaung Daw U Pagody s pěti pozlacenými sochami Buddhy, u dřevěného kláštera Nga Phe Kyaung postaveného na kůlech, kolem slavných rybářů pádlující ve stoje a jezerních zahradníků pěstující zeleninu a květiny na plovoucích zahradách, až k některým tradičním manufakturám, např. na výrobu stříbrných předmětů, šperků, hedvábí z lotosových květů, tradičních lodí, doutníků, apod., oběd v ceně, nocleh - u jezera nebo na jezeře Inle Lake.

13. den

26. 3. čtvrtek - odjezd na letiště v Heho, přelet na západní pobřeží země, do nejkrásnější plážové oblasti Ngapali Beach, stále nezkažené masovým turismem, prostě pravá exotická pohoda - palmy, bílé písčité pláže, modré moře a vše co k tomu patří, nocleh - Ngapali Beach.

14. den

27. 3. pátek - možnost fakultativních aktivit spojené s výletem na lodi, koupáním, rybařením a šnorchlováním, nocleh - Ngapali Beach.

15. den

28. 3. sobota - individuální volno, koupání, relax, nocleh - Ngapali Beach.

16. den

29. 3. neděle - transfer na letiště a přelet do Yangonu, individuální volno, nocleh – Yangon.

17. den

30. 3. pondělí - celodenní prohlídka Yangonu – procházka jezerním parkem Kandawgyi s obří zlatou kopií královské lodě, parkem Maha Bandoola s pomníkem nezávislosti v sousedství britských koloniálních budov, prohlídka chrámu Chaukhtatgyi se sochou ležícího Buddhy, přes Indickou a Čínskou čtvrť, poslední nákupy v bazaru Bogyoke Market, západ slunce snad z nejposvátnějšího místa v Barmě s největší zlatou pagodou na světě – Shwedagon s neopakovatelnou atmosférou buddhistických obřadů a vonných tyčinek, rozloučení s Barmou, večerní transfer na letiště.

18. den

31. 3. úterý - odlet zpět do Prahy.


* CK si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na letový řád a místní podmínky

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.