+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2019 Jáva, Bali

FIRST MINUTE do 31.03.2019

Termín zájezdu 10.09.2019 - 27.09.2019
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Indonésie
Původní cena 69 990 Kč | 2 800 €
Cena včetně
poplatků
64 990 Kč
2 600 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 10. 9. 2019 z Letiště Václava Havla z Prahy přes Dubaj s leteckou splečností Emirates Airlines

NÁVRAT: 27. 9. 2019 do Prahy opět přes Dubaj s Emirates Airlines

UBYTOVÁNÍ: 15 x v hotelech, resortech nebo penzionech.

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, oskenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 30 000 Kč / 1 200 € / osoba, po připsání zálohy na náš účet odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu je splatný do 26. 7. 2019, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální informace a pokyny k odletu, spolu s pokyny obdržíte další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 25 Kč / Euro (v případě platby v Eurech), turistické vízum pro občany ČR není při vstupu do Indonésie za účelem turistiky požadováno. Minimální počet účastníku: 15

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD, oblečení vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 28 až 33 stupňů Celsia s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích. Potraviny a nápoje jsou v těchto zemích levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nepraktičtějších věcí a suvenýrů.  Očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné. 

CENA ZAHRNUJE: letecké spojení Praha – Jakarta, Denpasar – Praha, Jakarta – Yogyakarta, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, lodní trajekt Jáva – Bali, ubytování celkem 15 nocí - ubytování ve ** až *** hotelech nebo resortech (případně dokonce vyšší nebo naopak bez hvězdičkové kategorizace), snídaně (pokud je ubytování v ceně nabízí), 1x večeře, transfery, veškerou dopravu zajišťující program prostřednictvím privátních autobusů, mikrobusů, nebo dodávek, popřípadě veřejnou hromadnou dopravou, ranní výlet džípy na vyhlídku Bromo, servis českého průvodce (indonéský průvodce podle potřeby), pojištění léčebných výloh v zahraničí, povinné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: strava (pokud není uvedeno jinak), vstupy do všech vybraných objektů - cca 120 USD, fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, spropitné místnímu personálu, připojištění storna zájezdu + 1 800 Kč / 72 € / os. / pobyt, do 18 let + 1 530 Kč / 61 € / os. /pobyt - nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta), podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK). Příplatek za 1/1 pokoj 6 990 Kč / 280 € / pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

10. 9. úterý - odlet z Prahy z Letiště Václava Havla v 15:55 hod. s leteckou společností Emirates Airlines přes Dubaj největším dopravním letadlem Airbus A380-800, bližší informace v pokynech k odletu, které obdržíte před začátkem zájezdu

2. den

11. 9. středa - přílet do Jakarty v 15:40 hod. místního času, podle časových možností procházka městem - památník nezávislosti na náměstí Merdeka, hlavní mešita Istiqlal Mosque a neo-gotická katedrálu Gereja. Nocleh v Jakarta.

3. den

12. 9. čtvrtek - prozkoumání holandské koloniální čtvrti Kota neboli Oud Batavia, koloniální architektura 18. a 19. století kolem náměstí Fatahillah Square – bývalá radnice, dnes Jakarta History Muzeum, slavná kavárna Cafe Batavia, guvernérův palác Toko Merah, vykládka tradičních indonéských plachetnic v přístavišti Sunda Kelapa, jak za starých časů, muzea, kanály, pouliční prodavači, atd. Nocleh v Jakarta.

4. den

13. 9. pátek - přelet do kulturního centra Jávy – Yogyakarty, procházka čtvrtí Malioboro - mekky obchodníků s batikovým zbožím s praktickou ukázkou výroby. Nocleh v Yogyakarta.

5. den

14. 9. sobota - ranní návštěva úchvatného, největšího buddhistického chrámového komplexu světa chrám Borobudur - perfektní kombinace architektury, kultury, historie, duchovních a přírodních krás, výhledy na nejaktivnější sopku Jávy - Mt. Merapi, po dojezdu zpět do Yogyakarty, prohlídka bývalé podzemní mešity Sumur Gumuling a vodního paláce Taman Sari. Nocleh v Yogyakarta.

6. den

15. 9. neděle - procházka v honosném sultánském paláci Kraton Ngayogyakarta, kde dodnes žije yogyakartský sultán, posléze přejezd pro změnu k největšímu hinduistickému chrámovému komplexu v Indonésii – Prambanan, zde prohlídka Šivova chrámu se zkamenělou princeznou Loro Jonggrang či stromem života, přejezd do města Surakarta. Nocleh v Surakarta.

7. den

16. 9. pondělí - cesta na východ ostrova Jáva, zastávka u čajových plantáží s vyhlídkami, dlouhý přejezd do města Malang rozmanitou krajinou se sopečnými scenériemi a rýžovými plantážemi. Nocleh v Malang.

8. den

17. 9. úterý - ranní odjezd do národního parku Bromo-Tengger-Semeru National Park, celkem tříkilometrový trek kaňonem až k patě překrásných posvátných vodopádů Madakaripura waterfall, dosahující více než 200 metrů výšky, možnost krátkého vykoupání v jezírku pod vodopády, cesta zpět a přejezd k vesnici Cemoro Lawang ležící u úpatí sopky Bromo 2 217 metrů nad mořem - u jednoho ze symbolů Indonésie, poté volitelně pochod přes měsíční krajinu k jícnu kráteru sopky za odpoledního svitu bez davů (pěšky přes 1 hodinu chůze jedním směrem, možné také částečně využít džípy). Nocleh ve vesnici Cemoro Lawang nebo okolí.

9. den

18. 9. středa - ve velmi brzkých ranních hodinách výlet džípy na slavnou vyhlídku Penanjakan (2.770 m na mořem) na východ slunce nad sopkou Bromo, snad nejfotografovanější přírodní scenérií jihovýchodní Asie, dechberoucí vyhlídky, posléze přejezd přes měsíční krajinu za ranního úsvitu ke kráteru sopky (pěšky cca 45 minut jedna cesta). Nocleh v Probolinggo.

10. den

19. 9. čtvrtek – delší přejezd do městečka Ketapang na východní pobřeží Jávy, trajektem přesun na ostrov Bali, příjezd na jihozápadní stranu ostrova. Nocleh v Negara nebo Pulukan.

11. den

20. 9. pátek - možnost krátkého ranního vykoupání v moři, prohlídka mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále čnějící z moře, posléze přejezd a prohlídka ikonického vodního chrámu kráterového jezera Beratan - Pura Ulun Danu. Nocleh v okolí jezera Beratan.

12. den

21. 9. sobota - jízda po okraji kráteru obrovské sopky Penulisan s výhledy na činný vulkán a jezero Batur, prohlídka nejvýznamnějšího a nejstaršího balinéského chrámu, resp. terasovitého komplexu třiceti chrámů Besakih se scénickým pozadím nejvyšší sopky ostrova Gunung Agung, pokračování k vodnímu paláci Tirta Gangga, nocleh v Tulamben nebo okolí.

13. den

22. 9. neděle - nejlepší šnorchlování na Bali a jedno z nejúžasnějších na světě - podmořský vrak americké USAT Liberty z 2. světové války viditelný již cca 5 metrů pod hladinou s myriádou mořských ryb všech velikostí, korálové zahrady s podmořským chrámem a sochami - vše přístupné z pláže, odpoledne přesun do horského regionu Ubud, večerní show tradičního balinéského tance pod otevřeným nebem v chrámu Ubud Palace případně na jiném místě. Ubytování v Ubud.

14. den

23. 9. pondělí - prohlídka slavného chrámu opic, návštěva jednoho z nejposvátnějších balinéských míst – lázní chrámu Tirta Empul, kde lze s místními vykonat tradiční rituál a vykoupat se v čisté, pramenité vodě, která má prý magické účinky, procházka rýžovými terasami Tegalalang, odjezd na jih, do plážové oblast Bali. Nocleh v Kuta.

15. den

24. 9. úterý - fakultativní lodní výlet s prohlídkou členitých ostrovů Nusa a se skvělým šnorchlováním (manty obrovské, karety, korálové zahrady…), kdo se nezúčastní - individuální program, moře, pláž, atd. Nocleh v Kuta.

16. den

25. 9. středa - koupání na unikátní útesové pláži Suluban, zbytek dne relax u moře, poslední nákupy, večeře na rozloučenou (v ceně). Nocleh v Kuta.

17. den

26. 9. čtvrtek - individuální volno před odletem, přesun na letiště

18. den

27. 9. pátek - 00:05 hod. nad ránem odlet z Denpasaru přes Dubaj do České republiky s příletem v 13:00 hod. místního času do Prahy na Letiště Václav Havla


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* Denní program může mít ještě jiný časový sled

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.