+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2018 Vietnam

Vyprodáno

Termín zájezdu 09.10.2018 - 24.10.2018
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Vietnam
Cena včetně
poplatků
56 990 Kč
2 192 €
VYPRODÁNO

* Cena je kalkulovaná do 26 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 9. 10. z Prahy z Letiště Václava Havla do Hanoje přes Dubaj největším dopravním letadlem světa Airbus A380

NÁVRAT: 24. 10. návrat do Prahy na Letiště Václava Havla opět přes Dubaj

UBYTOVÁNÍ: celkem 13 x  - 12x ubytování v *** hotelech nebo resortech (výjimečně **), 1x ubytování v kajutě na lodi. V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek 5.990,- Kč

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit 1. zálohu v minimální výši 25 000 Kč/ 962 € /osoba, po připsání 1. zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou smlouvu zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu, 2. záloha v minimální výši 20 000 Kč/ 770 €/ os. je splatná do 24. 8. 2018, vlastní doplatek splatný po obdržení finálních pokynů, přibližně 4 - 5 týdnů před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 24 Kč / USD a 26 Kč / € (v případě platby v Eurech), v případě změny kurzu v době vystavení pokynů k odletu, bude případné navýšení doúčtováno

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte letní, přibližné denní teploty okolo 24 - 30 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné

CENA ZAHRNUJE: letecké spojení Praha – Hanoj a Da Nang – Praha s pravděpodobným přestupem v Hánoji, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, v případě změny výše tax nebo palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, ubytování celkem 13 nocí – 12x ubytování v *** hotelech nebo resortech (výjimečně **), 1x ubytování v kajutě na lodi, 13x snídaně, 3x oběd, 1x večeře, transfery, veškerou dopravu zajišťující program, prohlídky, apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu, 2 denní lodní výlet v Halong Bay, pěší výlet s místním průvodcem v regionu Sapa, lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program), český průvodce (vietnamský průvodce podle potřeby), pojištění léčebných výloh v zahraničí, povinné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum cca 1 500,- Kč (vyřídí CK), vstupy do všech vybraných objektů - cca 60 USD, fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, spropitné řidiči autobusu, příplatek za jednolůžkové pokoje, připojištění storna zájezdu 1 480,- / 57 Eur / os. / pobyt, do 18 let 1 240,- / 48 Eur / os. /pobyt - nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta), podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK). Příplatek za 1/1 pokoj 5 990 Kč/ 231 Eur / pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

9. 10. úterý - odlet z Prahy směr Vietnam v 15:55 hod. s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj největším civilním letadlem světa – Airbus A380

2. den

10. 10. středa - přílet do hlavního města Hanoje ve 13:15 hod. místního času, přihlášení se do ubytování, procházka v srdci města, kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, Hanoj – nocleh.

3. den

11. 10. čtvrtek - snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko - čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům, jenž je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao, atd., po dojezdu, výšlap na vyhlídku Ham Rong Peak s krásnými výhledy na město Sapa a okolí anebo lanovkou na nejvyšší horu celé Francouzské Indočíny – Fan Si Pan (3 143 m.n.m), Sapa – nocleh.

4. den

12. 10. pátek - snídaně, nejchladnější pobytové místo během zájezdu (cca kolem 8°C), cca 11 km trek v pohodovém tempu přes a kolem rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, chutný oběd přímo ve vesnici, návrat do Sapa, večer relax, volný program, nákupy. Sapa – nocleh.

5. den

13. 10. sobota - snídaně, návrat do Hanoje, venkovní prohlídka Ho Či Minova mauzolea, podle časových možností procházka v komplexu prezidentského paláce a Ho Či Minova domku, buddhistický chrám One Pillar Pagoda, po dojezdu na hotel, centrum Hánoje se spletí lidí a pohybující se skůtrů, kol a jiných dopravních prostředků včetně vietnamských trhů, večer v případě zájmu představení proslulého vodního loutkového divadla. Hanoj – nocleh.

6. den

14. 10. neděle - snídaně, odjezd směr Ha Long, na cestě zastávka u perlové farmy s krátkou ukázkou a přednáškou o kultivaci mořských perel, lodní výlet v zátoce padajícího draka Halong Bay (UNESCO) v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny moře, oběd na palubě, návštěva barevně osvícené jeskyně Amazing Cave, krátké koupání na ostrově Ti Top, pádlování na kajaku, výuka přípravy tradičních vietnamských jarních závitků na palubě a večeře na palubě, atd., západ slunce a přenocování na luxusní čínské džunce. Lodní kajuta – nocleh.

7. den

15. 10. pondělí - snídaně, pokračování v zajímavém programu na lodi v zálivu Ha Long, kolem poledne připlutí zpět na pevninu při pohledu na další majestátní skalní útvary, oběd na palubě lodi, přejezd do města Ninh Binh k nejstaršímu národnímu parku Cuc Phuong, Ninh Binh – nocleh.

8. den

16. 10. úterý - snídaně, cesta do nedaleké oblasti Tam Coc alá “Halong Bay na pevnině“, výšlap na vrchol Hang Mua - jednoho z vápencových útvarů s dechberoucími výhledy do okolí, na ostatní skalní útesy, rýžová políčka a řeku (cca 500 schodů), exkurze v Bai Dính Temple - jednoho z nejrozsáhlejších a nejskvostnějších chrámových komplexů v celé jihovýchodní Asii s mnoha dalšími superlativy, případně návštěva záchranných stanic langurů, gibonů a želv na okraji Národního Parku Cuc Phuong. Ninh Binh – nocleh.

9. den

17. 10. středa - snídaně, přejezd do historického města Vinh, odpolední procházka kolem pozůstatků městské citadely a rušného a vskutku bizarního tržiště. Vinh - nocleh.

10. den

18. 10. čtvrtek - snídaně, pokračování dále na jih do Národního Parku Phong Nha - Ke Bang (UNESCO) považovaného za jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave a výšlap k další neméně krásné jeskyni Tien Son Cave (cca 550 schodů). Son Trach – nocleh.

11. den

19. 10. pátek - snídaně, cestou podél mořského a písečného pobřeží odjezd směr starobylé město Hue, po cestě zastávka u Demilitarizované zóny z Vietnamské války, která sloužila jako hranice mezi severem a jihem, podle časových možností prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického hraničního mostu Hien Luong Bridge, příjezd do historického města Hue, prohlídka zajímavé Thien Mu pagody. Hue – nocleh.

12. den

20. 10. sobota - snídaně, exkurze v rozsáhlém císařském paláci se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO) v Hue, odpoledne odjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie, města Hoi An (UNESCO) přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, večerní procházka barevně osvíceným a romantickým městem. Hoi An – nocleh.

13. den

21. 10. neděle - snídaně, půldenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO), jakožto bývalého královského sídla říše Čampa, procházka mezi pozůstatky hinduistických chrámů v džungli, návrat do města Hoi An – procházka městem: francouzské kolonády, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. Hoi An – nocleh.

14. den

22. 10. pondělí - snídaně, možná ranní koupel v moři, přejezd k patě mramorové hory Thu Son (výška 106 metrů), průzkum jeskyně Am Phu Cave se svými buddhistickými svatyněmi a skulpturami, výšlap za panoramatickými výhledy na město a moře, krátká zastávka u slavného mostu ve tvaru draka Cau Rong, posléze odjezd na letiště a přelet do Hánoje. Hánoj – nocleh.

15. den

23. 10. úterý – snídaně, individuální volno v Hanoji, relax, nákupy, trhy, možné navštívit fakultativně několik dalších památek města jako například Hanoj Opera, historický Chrám písemnictví, chrám u jezera Tran Quoc Pagoda, atd., večer odjezd na letiště, odlet do Evropy.

16. den

24. 10. středa - v 01:30 ráno odlet z Hanoje do Dubaje a poté směr Praha, přílet do Prahy ve 13:30 hod. místního času


* CK si vyhrazuje právo na změny programu dle místních podmínek

Zážitky cestovatelů

Jana Měrková

18.04.2019

Vietnam

Dovolená ve Vietnamu

Zúčastnili jsme se v březnu zájezdu do severního a středního Vietnamu. Moc děkujeme CK a hlavně Jirkovi Koubkovi. Zájezd byl perfektně připravený a hlavně díky Jirkovi jsme si Vietnam opravdu užili. děkujeme

Anna a Stanislav Jarešovi

14.04.2019

Vietnam

Dovolená Vietnam,únor 2019

Moc jsme chtěli poděkovat Vaší CK za zprostředkování tak krásné dovolené.Hlavně jsme chtěli poděkovat Jirkovi Koubkovi za perfektně připravený program a profesionální přístup.Děkujeme Jareš Stanislav

Jitka a Míra

03.02.2019

Vietnam

Jižní Vietnam leden 2019

Děkujeme za krásné zážitky v Jižním Vietnamu spojené s poznáním nádherné přírody, rušných měst i života Vietnamců ve vesničkách. Oceňujeme perfektní organizaci zájezdu ze strany našeho leadera Jirky Koubka, děkujeme Jirko :o). Děkujeme též našim spolucestujícím, kteří dotvořili skvělou atmosféru našeho zájezdu. Příští leden či únor bychom rádi s CK Avetour procestovali Severní Vietnam spojený s Laosem, a to též s Jirkou Koubkem :o)