+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2018 Vietnam

FIRST MINUTE do 31.03.2018

Termín 09.10.2018 - 24.10.2018
Doprava Letecky
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Vietnam
Původní cena 56 990 Kč | 2 192 €
Cena včetně
poplatků
53 990 Kč
2 077 €

* Cena je neměnná do 26 Kč/EURO

Základní info

ODLET: 9. 10. z Prahy z Letiště Václava Havla do Hanoje přes Dubaj největším dopravním letadlem světa Airbus A380

NÁVRAT: 24. 10. návrat do Prahy na Letiště Václava Havla opět přes Dubaj

UBYTOVÁNÍ: celkem 13 x  - 12x ubytování v *** hotelech nebo resortech (výjimečně **), 1x ubytování v kajutě na lodi. V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek 5.990,- Kč

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit 1. zálohu v minimální výši 25 000 Kč/ 962 € /osoba, po připsání 1. zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou smlouvu zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu, 2. záloha v minimální výši 20 000 Kč/ 770 €/ os. je splatná do 24. 8. 2018, vlastní doplatek splatný po obdržení finálních pokynů, přibližně 4 - 5 týdnů před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 24 Kč / USD a 26 Kč / € (v případě platby v Eurech), v případě změny kurzu v době vystavení pokynů k odletu, bude případné navýšení doúčtováno

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte letní, přibližné denní teploty okolo 24 - 30 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné

CENA ZAHRNUJE: letecké spojení Praha – Hanoj a Da Nang – Praha s pravděpodobným přestupem v Hánoji, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, v případě změny výše tax nebo palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, ubytování celkem 13 nocí – 12x ubytování v *** hotelech nebo resortech (výjimečně **), 1x ubytování v kajutě na lodi, 13x snídaně, 3x oběd, 1x večeře, transfery, veškerou dopravu zajišťující program, prohlídky, apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu, 2 denní lodní výlet v Halong Bay, pěší výlet s místním průvodcem v regionu Sapa, lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program), český průvodce (vietnamský průvodce podle potřeby), pojištění léčebných výloh v zahraničí, povinné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum cca 1 500,- Kč (vyřídí CK), vstupy do všech vybraných objektů - cca 60 USD, fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, spropitné řidiči dodávky, příplatek za jednolůžkové pokoje, připojištění storna zájezdu 1 480,- / 57 Eur / os. / pobyt, do 18 let 1 240,- / 48 Eur / os. /pobyt - nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta), podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK). Příplatek za 1/1 pokoj 5 990 Kč/ 231 Eur / pobyt

Trasa zájezdu

Program

1. den

9. 10. úterý - odlet z Prahy směr Vietnam v 15:55 hod. s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj největším civilním letadlem světa – Airbus A380

2. den

10. 10. středa - přílet do hlavního města Hanoje ve 13:15 hod. místního času, přihlášení se do ubytování, procházka v srdci města, kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, Hanoj – nocleh.

3. den

11. 10. čtvrtek - snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko - čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům, jenž je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao, atd., po dojezdu, výšlap na vyhlídku Ham Rong Peak s krásnými výhledy na město Sapa a okolí anebo lanovkou na nejvyšší horu celé Francouzské Indočíny – Fan Si Pan (3 143 m.n.m), Sapa – nocleh.

4. den

12. 10. pátek - snídaně, nejchladnější pobytové místo během zájezdu (cca kolem 8°C), cca 11 km trek v pohodovém tempu přes a kolem rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, chutný oběd přímo ve vesnici, návrat do Sapa, večer relax, volný program, nákupy. Sapa – nocleh.

5. den

13. 10. sobota - snídaně, návrat do Hanoje, venkovní prohlídka Ho Či Minova mauzolea, podle časových možností procházka v komplexu prezidentského paláce a Ho Či Minova domku, buddhistický chrám One Pillar Pagoda, po dojezdu na hotel, centrum Hánoje se spletí lidí a pohybující se skůtrů, kol a jiných dopravních prostředků včetně vietnamských trhů, večer v případě zájmu představení proslulého vodního loutkového divadla. Hanoj – nocleh.

6. den

14. 10. neděle - snídaně, odjezd směr Ha Long, na cestě zastávka u perlové farmy s krátkou ukázkou a přednáškou o kultivaci mořských perel, lodní výlet v zátoce padajícího draka Halong Bay (UNESCO) v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny moře, oběd na palubě, návštěva barevně osvícené jeskyně Amazing Cave, krátké koupání na ostrově Ti Top, pádlování na kajaku, výuka přípravy tradičních vietnamských jarních závitků na palubě a večeře na palubě, atd., západ slunce a přenocování na luxusní čínské džunce. Lodní kajuta – nocleh.

7. den

15. 10. pondělí - snídaně, pokračování v zajímavém programu na lodi v zálivu Ha Long, kolem poledne připlutí zpět na pevninu při pohledu na další majestátní skalní útvary, oběd na palubě lodi, přejezd do města Ninh Binh k nejstaršímu národnímu parku Cuc Phuong, Ninh Binh – nocleh.

8. den

16. 10. úterý - snídaně, trek vietnamskou džunglí (okruh cca 8 km), po cestě krátká pauza u tisíc let starého stromu Terminalia Myriocarpa, všudypřítomné pestrobarevné motýly různých velikostí, zastávka v jeskyni prehistorického muže, prohlídka záchranného centra opic a želv, ke konci dne možné se zastavit i u Bái Đính Temple - jednoho z nejrozsáhlejších chrámových komplexů v jihovýchodní Asii. Ninh Binh – nocleh.

9. den

17. 10. středa - snídaně, přejezd do historického města Vinh, odpolední procházka kolem pozůstatků městské citadely a rušného a vskutku bizarního tržiště. Vinh - nocleh.

10. den

18. 10. čtvrtek - snídaně, pokračování dále na jih do Národního Parku Phong Nha - Ke Bang (UNESCO) považovaného za jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave a výšlap k další neméně krásné jeskyni Tien Son Cave (cca 550 schodů). Son Trach – nocleh.

11. den

19. 10. pátek - snídaně, cestou podél mořského a písečného pobřeží odjezd směr starobylé město Hue, po cestě zastávka u Demilitarizované zóny z Vietnamské války, která sloužila jako hranice mezi severem a jihem, podle časových možností prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického hraničního mostu Hien Luong Bridge, příjezd do historického města Hue, prohlídka zajímavé Thien Mu pagody. Hue – nocleh.

12. den

20. 10. sobota - snídaně, exkurze v rozsáhlém císařském paláci se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO) v Hue, odpoledne odjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie, města Hoi An (UNESCO) přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, večerní procházka barevně osvíceným a romantickým městem. Hoi An – nocleh.

13. den

21. 10. neděle - snídaně, půldenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO), jakožto bývalého královského sídla říše Čampa, procházka mezi pozůstatky hinduistických chrámů v džungli, návrat do města Hoi An – procházka městem: francouzské kolonády, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. Hoi An – nocleh.

14. den

22. 10. pondělí - snídaně, možná ranní koupel v moři, v poledne přesun přes Da Nang na poloostrov Son Tra – prohlídka buddhistického chrámu Linh Ung – Bai But Pagoda s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), krátká zastávka u slavného mostu ve tvaru draka Cau Rong Da Nang, odjezd na letiště a přelet do Hanoje. Hanoj – nocleh

15. den

23. 10. úterý – snídaně, individuální volno v Hanoji, relax, nákupy, trhy, možné navštívit fakultativně několik dalších památek města jako například Hanoj Opera, historický Chrám písemnictví, chrám u jezera Tran Quoc Pagoda, atd., večer odjezd na letiště, odlet do Evropy.

16. den

24. 10. středa - v 01:30 ráno odlet z Hanoje do Dubaje a poté směr Praha, přílet do Prahy ve 13:30 hod. místního času


* CK si vyhrazuje právo na změny programu dle místních podmínek

Zážitky cestovatelů

Vítězslav Eibl

16.01.2018

Vietnam

Vietnam 30. 11. - 18. 12. 2017

Dobrý den, rád bych pochválil Jirku Koubka za opravdu příkladnou péči o své svěřence na poznávacím zájezdu po Vietnamu v termínu 30.11 - 18.12. 2017 Není to formální pochvala. Je to pochvala zasloužená. Za celou naší rodinu vám a Jirkovi děkuje Eibl Vítězslav.

Martina a Jirka Rosenbergerovi

12.01.2018

Vietnam

Vietnam 30.11.-18.12.2017

Děkujeme za krásně prožitou dovolenou ve Vietnamu. Zájezdem nás doprovázel super průvodce Jirka Koubek - který o nás pečoval dnem i nocí. Je až neuvěřitelné, jaké má znalosti nejen o Vietnamu , ale i o celé Asii. Vše bylo skvěle zorganizované.

Lenka a Milan Krátkých

11.01.2018

Vietnam

Vietnam 30. 11. - 18. 12. 2017

Dobrý den, děkujeme za příjemně strávenou dovolenou s Vaší CK ve dnech 30.11.-18.12.2017 ve Vietnamu. Zájezd hodnotíme na jedničku s hvězdičkou. A to především zásluhou našeho úžasného průvodce Jiřího Koubka.Vždy byl velmi milý, vstřícný a ochotně odpovídal na naše leckdy vyčerpávající dotazy - nepochybně disponuje velkým přehledem a odbornými znalostmi. Z našeho pohledu výborně zvládl veškerou organizaci během přesunů, výletů, ubytování atd. Věnoval se nám každý den od rána až do večera, poradil kam se podívat, kde co nakoupit, co si dát dobrého k jídlu... Zejména díky jeho přátelskému přístupu k celé skupině, poutavému výkladu během celého zájezdu a skvělé organizaci se rádi k CK Avetour vrátíme a doporučíme Vás i přátelům. Program zájezdu byl velmi dobře naplánovaný, rovněž i pestrá skladba nejrůznějších výletů byla dobře zvolena, a tak jsme toho na naší cestě od severu na jih viděli skutečně mnoho. Velmi se nám líbilo v Sapě - trek s kmenovými lidmi byl skvělý a předčil naše očekávání. Dále výlet lodí na Halong Bay byl úžasným zážitkem a určitě stálo za to vidět i samotná města Hánoj, Hoi An, Nha Trang i Saigon. Vlastní autobus a milý řidič, který na nás vždy včas čekal, byl velkou výhodou. Ubytování bylo rovněž dobré, až nás mnohokrát příjemně překvapilo, jak hezké a luxusní hotely jste vybrali. Myslíme, že jsme byli opravdu skvělá parta a jsme velmi rádi, že se vše vydařilo dle našich představ. Jistě se s Vámi opět někam vypravíme a při výběru příštího zájezdu budeme přihlížet k tomu, zda bude Jirka Koubek opět s námi na palubě. Děkujeme za skvělé zážitky a budeme se brzy těšit na shledanou. Lenka a Milan Krátkých