+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2018 Hong Kong, Filipíny

Vyprodáno

Termín zájezdu 01.12.2018 - 17.12.2018
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Hongkong , Filipíny
Cena včetně
poplatků
65 990 Kč
2 640 €
VYPRODÁNO

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

Dovolená na Filipínách a v Hong Kongu v doprovodu vynikajícího průvodce Jiřího Koubka

ODLET: 1. 12. z Prahy z Letiště Václava Havla do Hong Kongu přes Dubaj největším dopravním letadlem světa Airbus A380-800

NÁVRAT: 17. 12. do Prahy na Letiště Václava Havla

UBYTOVÁNÍ: 14 x ve dvoulůžkových pokojích v hotelech, resortech v kvalitě 3 hvězdy (2 hvězdy, kde není jinak možné).

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

Zájezdem bude provázet zkušený český cestovatel a průvodce p. Jiří Koubek.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem nebo faxem a uhradit 1. zálohu v minimální výši 25 000,-/1 000 Eur/osoba, po připsání 1. zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou smlouvu zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu, 2. zálohu v minimální výši 25 000 ,- /1 000 Eur/ os. uhradit do 18. 9. 2018, vlastní doplatek nejpozději po obdržení finálních informací, které obdržíte přibližně 4 - 5 týdnů před odletem, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 23 Kč / USD a 25 Kč / Euro (v případě platby v Eurech), v případě změny kurzu v době vystavení pokynů k odletu bude případné navýšení doúčtován. 

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 400 USD, oblečení volte letní, přibližné denní teploty okolo 26 - 30 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné. 

CENA ZAHRNUJE: letenky na trase Praha – Hong Kong, Hong Kong – Manila, Manila – Praha, jednocestnou letenku Manila – Cebu, Tagbilaran – Manila, letištní poplatky (Airport Tax), lodní trajekt z Cebu na ostrov Bohol včetně přístavních poplatků, pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, cestovní pojištění, doprava na Filipínách privátními autobusy, případně dodávkami, taxi nebo veřejnou dopravou zajišťující program, doprava v Hong Kongu zejména prostřednictvím veřejné dopravy (kromě tramvaje na Victoria Peak), výlet k sopce Mount Pinatubo, výlet na lodi za velrybími žraloky na ostrově Cebu, výlet a pobyt na Sumilon Island včetně oběda, 14 nocí ve dvojlůžkových pokojích hotelech, resortech v kvalitě 3 hvězdy (výjimečně 2 hvězdy, kde není možné), snídaně (v některých vybraných hotelech), služby českého průvodce (místní průvodce dle potřeby) v případě změny výše tax nebo palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován.

CENA NEZAHRNUJE: stravu (vyjma některých hotelových snídaní a oběda na Sumilon Island), fakultativní výlety a aktivity, poplatky a vstupné do památek či národních parků - 130 USD, hradí se na místě průvodci, pronájem vybavení pro šnorchlování, spropitné řidiči privátního autobusu, připojištění storna zájezdu (nepovinné) od 19 let 1 740,- / 70 Eur os. / pobyt, do 18 let 1 490,- / 60 Eur / os. / pobyt., - nutné uhradit spolu se 1. zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta), podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), příplatek za 1/1 pokoj 8 990,- / 360 Eur / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

1. 12. - v 15:15 hod. odlet z Prahy směr Hong Kong s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj největším civilním letadlem světa – Airbus A380

2. den

2. 12. - ve 14:30 hod. místního času přílet do Hong Kongu, odjezd do hotelu v Kowloon nebo v Hong Kong Island. Hong Kong – nocleh.

3. den

3. 12. - Kowloon – jedno z nejhustěji osídlených míst na zeměkouli, parkem Walled City Park - bývalou vojenskou posádkou z 15. století, ztraceni ve spleti uliček, trhů a podchodů – procházka čtvrtí Mong Kok a Tsim Sha Tsui, vyhlídky na město z pobřežní promenády Avenue of Stars, ve večerních hodinách světelná show Symphony Of Lights. Hong Kong – nocleh.

4. den

4. 12. - Hong Kong Island – prohlídka jednoho z nejdůležitějších finančních center, kontrast moderního města s vysokými mrakodrapy a malými uličkami, zastávka v chrámu Man Mo Temple, kam se vydáme po nejdelším krytém eskalátoru na světě, tramvají nebo pěšky na nejkrásnější, panoramatickou vyhlídku na město Victoria Peak (552 m nad mořem), sestup dolů a prohlídka historického náměstí Statue Square, možná večerní plavba s večeří a vychutnáním světelné show na palubě lodi. Hong Kong – nocleh.

5. den

5. 12. - individuální volno v Hong Kongu, přelet do hlavního města Filipín - Manily, procházka po městě – podle časových možností čtvrť Malate, místní katolické kostely, např. Paco Catholic Church, Malate Church, trhy a obchody, Manila – nocleh.

6. den

6. 12. - návštěva hlavního města ostrova Cebu City, prohlídka nejstaršího kostela na Filipínách Basilica Minore Del Santo Nino, kříže mořeplavce Ferdinanda Magalhaese, a případně také metropolitní katedrály Cebu, která stála za zrodem katolicismu v celé Asii nebo bizarní filipínské tržnice Carbon Market, přesun do městečka Oslob na jihozápadě ostrova. Oslob – nocleh

7. den

7. 12. - plavání a šnorchlování s úžasným a přátelským velrybím žralokem “butanding“, největší rybou na světě, následně krátký sestup a koupání u vodopádů ve tvaru deštníků - Tumalog Falls, procházka v starobylé pobřežní části městečka Oslob – strážná věž Baluarte, španělský katolický kostel Church of the Immaculate Conception a ruiny starých vojenských kasáren Cuartel. Oslob – nocleh.

8. den

8. 12. - pobyt a relax na nedalekém ostrově Sumilon s krásným bílým pískem se šnorchlováním, koupáním, možnou jízdou na kajaku a krátkým trekem na ostrově (oběd v ceně). Oslob – nocleh.

9. den

9. 12. - možnost několika fakultativních aktivit – koupání v tyrkysových jezírkách a u vodopádů Kawasan Falls, výšlap na nejvyšší bod ostrova Cebu - Osmeňa Peak (1013 m nad mořem) s úchvatnými výhledy na rozeklané zelené vrcholky, nebo popřípadě prohlídka velkolepého kostela a poutního místa Birhen sa Simala, v případě dobrého načasování kohoutí zápasy. Oslob – nocleh.

10. den

10. 12. - návrat do města Cebu City, poté lodním trajektem na ostrov Bohol, přejezd přes most na sousední ostrov Panglao Island, do oblasti bílých pláží. Panglao Island – nocleh.

11. den

11. 12. - výlet do nitra zeleného ostrova Bohol, zastávka ve městě Baclayon s prohlídkou kostela a muzea, výlet k městečku Carmen - k nezapomenutelným tzv. Čokoládovým kopcům (Chocolate Hills), které v počtu cca 1300 vytváří unikátní krajinný kolorit, procházka po bambusovém visutém mostě nad řekou, poté ve městě Loboc možnost projížďky na řece a oběda na lodi, nakonec do přírodní rezervace za malým ohroženým primátem zvaný nártoun (tarsier). Panglao Island – nocleh.

12. den

12. 12. - odpočinek na pláži, vodní sporty, příležitost zkombinovat několik fakultativních aktivit nabízející ostrov Bohol – výlet lodí ke korálovým ostrovům Balicasag s možností šnorchlování a k ostrovu ve tvaru hada – Virgin Island s bílým pískem, ochutnání mořských ježků a čerstvých ryb, nebo eventuálně na o něco vzdálenější rajský ostrov Pamilacan Island – koupání, pláž, šnorchlování, v tyrkysově zbarvených vodách hojně navštěvovaným delfíny a želvami, popřípadě další atrakce nabízející ostrov Bohol, jako člověkem vytvořený mahagonový prales Mahogany Forrest, túra a koupání u dvojice vodopádů uprostřed džungle Dimiao Twin Falls, plavání v jeskyni Hinagdanan Cave, návštěva rýžových terasovitých polí v oblasti Cadapdapan, a další. Panglao Island – nocleh.

13. den

13. 12. - individuální volno na ostrově Panglao (Bohol), relax. Panglao Island – nocleh.

14. den

14. 12. - odjezd na letiště v Tagbilaranu, přelet zpět do Manily, podle časových možností, procházka po promenádě Baywalk až k oceanáriu Manila Ocean Park s velkými akvárii a show s vodními a jinými exotickými zvířaty (lachtani, tučňáci, žraloci, exotičtí ptáci, atp.), posléze čtvrť Ermita se svým zajímavým městským parkem Rizal Park. Manila – nocleh.

15. den

15. 12. - celodenní, bezrizikový výlet ke kráteru jedné z nejmocnějších sopek světa Mount Pinatubo (odjezd ve velmi brzkých ranních hodinách!) – privátními dodávkami a poté jeepy 4x4, vzrušující jízda krajinou podobné té měsíční – Crow Valley (Údolí vran), kolem pískovců, lávových polí, případná zastávka ve vesniče Aeto Village a interakce s jedním z nejstarších filipínských kmenů, trek scénickou krajinou k samotnému kráteru sopky s jezerem při občasném překročení potůčků či říček (chůzí 5,5 kilometrů jedna cesta, 4 hodiny zpáteční, převýšení 300 metrů). Manila – nocleh.

16. den

16. 12. - exkurze španělské koloniální čtvrti Intramuros zanechané více či méně v autentické podobě bez necitlivých rekonstrukčních zásahů – procházka k starobylému opevnění Fort Santiago, kostelu San Augustin Church, katedrále Manila Cathedral, paláci Casa Manila, atd., poté do nejstarší čínské čtvrtě (China Town) na světě, prohlídka starých katolických kostelů, jako např. bazilika Santa Lorenzo Ruiz, možná otestujeme i jízdu v typickém filipínském prostředku hromadné dopravy - jeepney, individuální volno v Manile před odletem, nákupy, večerní dojezd na letiště.

17. den

17. 12. - v 00:20 hodin ráno odlet z Manily přes Dubaj do Evropy, přílet do Prahy ve 12:40 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek

Zážitky cestovatelů

Barbara Buzová

01.03.2019

Hongkong, Filipíny

Filipíny+Hong Kong,4.2.-21.2.2019

Děkuji CK za zprostředkování cesty na Filipíny a Hong Kong.Intenzivní program a skvělá organizace zájezdu umožnila poznat tuto ještě turisticky nezkomercializovanou destinaci v její přirozené kráse. Chci vyzdvihnout dokonalou přípravu a práci průvodce p.Jiřího Koubka,jehož přístup,často přesahující profesní povinnosti,povznesl cestu na příjemné a nevšední cestovatelské dobrodružství. Do budoucna navrhuji zařadit do itineráře více dnů strávených na idylických filipínských plážích. A každému účastníkovi zájezdu doporučuji jízdu přes masív Cordillera na střeše jeepney-top zážitek. MUDr. Barbara Buzová

Milena Henychová

25.02.2019

Hongkong, Filipíny

Filipíny - Hong Kong 4.2..-.21.2.2019

Nejsem s Avetourem poprvé, vždycky je to jiné a v něčem přece stejné. Perfektní organizace, znalost destinace a výteční průvodci (tentokrát díky Jirko :)) Budu vzpomínat na džungli s kmenem Nekrítos, pro mne dosud nepoznané šnorchlování v moři a překvapivě spořádaný Hong Kong. Vřele doporučuji ! Milena

Matouškovi

27.02.2018

Hongkong, Filipíny

Filipíny, Hong Kong

Děkujeme za nádhernou dovolenou na Filipínách a Hong Kong,který stojí za návštěvu již kvůli své atmosféře.Náš velice zkušený průvodce pan Jiří Koubek,velmi milý a ochotný,žádné bloudění a zmatky vřele doporučujeme Bohuslav a Zdeňka Matouškovi